top of page

Karakteristikat e 12 shenjave te horoskopit

Aggiornamento: 21 set 2020

Shenja e DASHIT

Lindur nga 21 Mars deri më 20 Prill


Veprim, guxim, impulsivitet

I dashur Dash, ju jeni shenja e parë e zodiakut dhe jeni gjithmonë në nxitim për të arritur. Impulsiv, i ndershem, i guximshëm dhe i sinqertë, ndizeni lehtësisht nga situatat dhe njerëzit, por po aq shpejt e humbni interesin. Çfarë të mungon? Konsistencë dhe durim!

Karakteristikat e Dashit

Gjinia: mashkull Gur i lindjes: Rubini

Ngjyra: E kuqe e ndezur Kafshë udhëzuese: Ujku dhe gjeli

Lulja: Aguliçe Parfumet: Dru sandale dhe livando

Metali: Hekuri Guri i preferuar: Jasper e kuqe


Dashi perputhet me:

Dashi është i dashur me:
Dashi tërhiqet nga:
Dashi është i paperputhshem me:
 

Shenja e DEMIT

Lindur nga 21 Prill deri më 20 Maj


Konkretësia, durimi, posesiviteti

I dashur Demi, ju jeni një person i besueshëm, realist dhe i vendosur vërtet. Asnjëherë nuk tërhiqeni përballë angazhimeve dhe jeni në gjendje t'i rezistoni fundit të hidhur. Vetëm detyra? Per asgje! Ju jeni një adhurues entuziast i të gjitha kënaqësive të jetës, pangopësisë dhe erosit në radhë të parë!


Karakteristikat e Demit:

Gjinia: femërore Parfumi: Trëndafil

Ngjyra: jeshile Guri i preferuar: Rose Quartz

Lulja: Verbena Gur i lindjes: Smerald

Metal: bakri Kafsha udhëzuese: Kolumbrija, Harabeli


Demi perputhet me:


Demi është i dashur me:
Demi tërhiqet nga:
Demi është i paperputhshem me:

 

Shenja e BINJAKEVE

Lindur nga 21 maj deri më 21 qershor


Kuriozitet, bisedueshmëri, aftësi

Kush thotë Binjakët thotë inteligjencën. I gjallë, i aftë, kurioz, dëshironi të eksploroni të gjithë botën, të dini dhe të mësoni gjithçka. Probleme? Vetëm se lodhesh menjëherë, dhe kalon te diçka tjetër pa e mbaruar. Dualiteti juaj përfaqëson aftësinë tuaj për të vëzhguar të dy anët e medaljes: dhe nuk është për të gjithë!

Karakteristikat e Binjakeve:

Gjinia: mashkull Guri i preferuar: Amber

Ngjyra: e verdhe Gur i lindjes: Agat

Lulja: Calla Kafsha udhëzuese: Papagalli, Majmuni

Metal: Merkuri Parfumet: Nenexhik, Vanilje


Binjaket perputhen me:


Binjakët janë të dashur me:
Binjakët tërhiqen nga:
Binjaket jane te paperputhshem me:

 

Shenja e GAFORRES

Lindur nga 22 qershori deri më 22 korrik


Ndjeshmëria, imagjinata, introversioni

Ju jeni shumë i lidhur me familjen, me fëmijërinë, me të kaluarën. Kujtimet janë të rëndësishme për ju dhe ju i ruani me xhelozi. Intuitiv, imagjinar, shumë i ndjeshëm: nuk duhet shumë për të të ofenduar dhe për të bërë të mbyllesh në guaskën tënde. Prekës? Me shume sec duhet, i dashur Gaforre...


Karakteristikat e Gaforres:

Gjinia: femërore Guri i preferuar: Sodaliti

Ngjyra: argjendi Guri i lindjes: Guri i hënës

Lulja: Zambak uji Kafshë udhëzuese: Gaforrja, mjellma, macja

Metal: Argjend Parfumet: Bliri ,Jargavan


Gaforrja perputhet me:


Gaforrja është e dashur me:
Gaforrja tërhiqet nga:
Gaforrja është e paperputhsheme me:

 

Shenjë e LUANIT

Lindur nga 23 korrik deri më 22 gusht


Krenari, bujari.

Ju pëlqen të luani pjesën e luanit: ambicioz dhe krenar, fisnik dhe kaq bujar. Ju aspironi të komandoni dhe të keni përparësi, por ju jeni po aq të aftë për të dhënë dhe mbrojtur te tjeret përreth jush. Ju jeni të qëndrueshëm dhe konkret. Ju mund të jeni egoist, por gjithçka te falet me të vërtetë!


Karakteristikat e Luanit:

Gjinia: mashkull Guri i preferuar: Hyaline Quartz

Ngjyra: e artë Gur i lindjes: Qelibar

Lulja: Luledielli Kafsha udhëzuese: Luani

Metal: Ari Parfume: Qelibar, temjan


Luani perputhet me:
Luani është i dashur me:
Luani tërhiqet nga:
Luani eshte i paperputhshem me:

 

Shenja e VIRGJERESHES

Lindur nga 23 gusht deri më 22 shtator


Saktësia, maturia, pasiguria

Virgjëresha, ju keni lindur nën shenjën e punëtorëve, njerëz të vëmendshëm ndaj detajeve, të talentuar me realizëm dhe nganjëherë edhe pak të lodhur. Gjithmonë jeni duke kërkuar një mit dhe madje jeni në gjendje ta gjeni, të vëmendshëm dhe te paskrupullt siç jeni. Pasiguria është pjesë e karakterit tuaj, por ju mund ta kapërceni atë.


Karakteristikat e Virgjereshes:

Gjinia: mashkull Guri i preferuar: Smerald

Ngjyra: Gri Guri i lindjes: Opal

Lule: Jasmine Kafshë udhëzuese: Bletë, dhelpra

Metal: Merkuri Parfume: Zymbyl, gardeni


Virgjëresha përputhet me:


Virgjëresha është e dashur me:
Virgjëresha tërhiqet nga:
Virgjëresha është e paperpuethshme me:

 

Shenja e PESHORES

Lindur nga 23 shtator deri më 23 tetor


Elegancë, harmoni, pavendosmëri

Keni shije të shkëlqyeshme, e dashur Peshore. Bilanci reflektohet në gjestet tuaja, në mendimet tuaja. Ju urreni të jeni vetëm: keni lindur të jeni me miq, të doni një partner, të shijoni jetën në kënaqësitë e saj thelbësore. Shumë dyshime? Po, të vendosësh për ty është gjithmonë një dilemë!


Karakteristikat e Peshores:

Gjinia: mashkull Guri i preferuar: AventurinE

Ngjyra: roze Gur i lindjes: Xhada

Lulja: Trëndafil Kafsha udhëzuese: Bilbili,pëllumbi

Metal: bakri Parfume: Trëndafil, verbena


Peshorja përputhet me:


Peshorja është e dashur me:
Peshorja tërhiqet nga:
Peshorja është e paperpuethshme me: 

Shenja e AKREPIT:

Lindur nga 24 tetor deri më 21 nëntor


Qëndrueshmëri, dinakëri, mosbesim

A ka diçka për të zbuluar? Me intuitën tuaj që është pothuajse magjike, me shpirtin tuaj kritik dhe kërkues, ju shpejt arrini te zgjidhja. Ju jeni luftarak, dhe vështirësitë nuk ju trembin kurrë. IntroverS dhe i thellë, nuk i hapni lehtë dyert e zemrës suaj, por nëse ndodh, është përgjithmonë, ose gati ...


Karakteristikat e Akrepit:

Gjinia: femërore Guri i preferuar: Hematiti

Ngjyra: E zezë, e kuqe, vjollcë Guri i lindjes: Graniti

Lulja: Erica Kafsha udhëzuese: Leopardi, akrepi

Metali: Hekuri Parfume: tuberozë, shqopë


Akrepi përputhet me:


Akrepi është i dashur me:
Akrepi tërhiqet nga:
Akrepi është i paperputhshem me:


 

Shenja e SHIGJETARIT

Lindur nga 22 nëntor deri më 21 dhjetor


Idealizëm, optimizëm, naivitet

I dashur Shigjetar, ju keni një karakter të hapur dhe të bukur. Ju jeni mendjehapur dhe largpamësia juaj ju bën të imagjinoni se si mund të jetë e ardhmja, e cila, për ju, do të jetë gjithmonë më e mirë se e tashmja. Kultivoni me kujdes zemrën tuaj bujare dhe optimiste, por mos jini shumë naiv!Gjinia: mashkull Guri i preferuar: Topaz

Ngjyre: blu Guri i lindjes: Safiri blu

Lulja: Poinsettia (lule krishtlindja) Kafsha udhëzuese: Palloi

Metal: kallaj Parfume: Vjollcë, freesia


Shigjetari përputhet me:


Shigjetari është i dashur me:
Shigjetari tërhiqet nga:
Shigjetari është i paperputhshem me:


 

Shenja e Bricjapit

Lindur nga 22 Dhjetor deri më 20 Janar


Besueshmëria, qëndrueshmëria, mbyllja

Ju jeni shenjë e ndërtimeve të ngadalta dhe solide, majave, ambicieve dhe projekteve madhështore. Askush dhe askush nuk mund të të tërheqë vëmendjen nga qëllimet e tua. E rezervuar dhe xheloze për intimitetin tuaj, gjithnjë mund të mbështeteni. Sidoqoftë, nëse do të ishit pak më të hapur dhe më pak serioz ...


Gjinia: femërore Guri i preferuar: Oniks

Ngjyra: Ngjyrat e tokës Guri i lindjes: Oniksi

Lulja: Azalea Kafsha udhëzuese: Dhi, lakuqi nate, sepje

Metal: Plumbi Parfume: Narcis, dorëzonjë


Bricjapi përputhet me:


Bricjapi është i dashur me:
Bricjapi terhiqet nga:
Bricjapi eshte i paperputhshem me:


 

Shenja e UJORIT

Lindur nga 21 janar deri më 19 shkurt


Miqësia, komunikimi, pak kuptim praktik

Ju pëlqen të bëni miq, të komunikoni, të jeni në kontakt. Ju jeni i shoqërueshëm, por në një mënyrë jo të dukshme: në kuptimin që nuk jeni pjesë e kategorisë së biseduesve të mëdhenj, por të miqve të disponueshëm dhe të sinqertë. Ju jeni i drejtpërdrejtë, i hapur ndaj ndryshimeve dhe të ardhmes, dhe plotësisht ne munges realiteti. Epo, askush nuk është perfekt!


Gjinia: mashkull Guri i preferuar: safir i bardhë

Ngjyra: Gri, kafe Gur i lindjes: Turmalinë

Lulja: Lulëkuqe Kafsha udhëzuese: Brumbulli

Metal: Plumbi Parfume: Zambaku i luginës, fieri


Ujori perputhet me:


Ujori është i dashur me:
Ujori tërhiqet nga:
Ujori eshte i paperputhshem me:


 

Shenja e PESHQIT

Lindur nga 20 Shkurt deri më 20 Mars


Intuita, përshtatshmëria, pasiguria

E ëmbël dhe e butë, e ndjeshme dhe ëndërrimtare, ju keni një zemër aq të madhe sa pafundësia që ju përfaqëson dhe në të cilën ndonjëherë humbni. Pasiguria dhe frika e pashpjegueshme që ju sulmojnë rrjedhin nga perceptimi se nuk ka kufij midis jush dhe botës së jashtme. Kjo është, ju jeni shumë me ndikim, prandaj kujdes me kë rrini!


Gjinia: femërore Guri i preferuar: Bulli

Ngjyra: Vjollcë, jeshile Guri i lindjes: Ametist

Lulja: Dahlia Kafsha udhëzuese: Elefanti, delfini

Metal: kallaj Parfume: Wisteria, jasemini, lule portokalli


Peshqit perputhen me:


Peshqit janë të dashur me:
Peshqit tërhiqen nga:
Peshqit jane te paperputhshem me:

9.466 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comentários


Post: Blog2_Post
bottom of page