top of page

Horoskopi 29 mars 2020


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Ju do ta ndjeni veten përsëri duke lulëzuar, duke marrë gjithnjë e më shumë hijeshi dhe besim në mundësitë tuaja joshëse.

Sot do të jeni në gjendje të kuptoni në mënyrë të përsosur se çfarë dëshirojnë vërtet njerëzit e tjerë, edhe kur ata e shprehin atë në një mënyrë të paqartë.

Dita e sotme mund të jetë një ditë shumë emocionuese për ju, si profesionalisht ashtu edhe personalisht.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Asnjëherë mos prisni asgjë dhe bëni mirë në këtë rast, duke pasur parasysh trendin e periudhës.

Një kokë e ftohtë do të jetë thelbësore për të mos u kapur nga paniku.

Mundohuni të mos lejoni që të gjitha inatet tuaja të shfaqen nga jashtë, përndryshe do të bëni një përshtypje të keqe.

Në këtë ditë me siguri do të duhet të futni një farë spontaniteti në jetën tuaj, pasi njerëzit do të kërkojnë reagime të vërteta dhe ndjenja të vërteta nga ju.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Rezultatet nuk do të vonojnë shumë, dhe madje edhe në një nivel ekonomik do të ketë kënaqësi dhe çmime.

Ju duhet të kontrolloni veten dhe të mos dukeni nervoz, dikush do të vërejë besimin tuaj dhe do t'ju caktojë një detyrë të nivelit të lartë.

Ju nuk duhet të keni frikë se çfarë mund të mendojnë të tjerët për ju në këtë ditë, nëse keni nevojë për kontributin intelektual të dikujt, mos hezitoni të pyesni.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Mund të ndiheni të kërcënuar sot, por kjo është vetëm përshtypja juaj, prandaj përpiquni të përmbaheni nga përgjigjet e ekzagjeruara.

Dikush do të urrejë qëndrimin tuaj të dashur, duke ju konsideruar shumë ndërhyrës.

Në fakt, si në punë ashtu edhe në jetën shoqërore, ekziston dikush që përpiqet t’ju ​​vërë në vështirësi dhe që do të dëshironte t’ju ​​tejkalonte.

Mund të jetë e nevojshme të hiqni qafe problemet për shkak të punës ose autoriteteve, të tilla si eprorët e punës ose autoritetet e vendosura, apo edhe në sferën personale: një martesë e keqe apo prindër shtypës.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Dita e sotme do të jetë një ditë shumë stimuluese në të gjitha aspektet, mos kurseni veten për sa i përket ndjenjave, gjithçka që do të kthehet tek ju do të jetë me vlerë.

Personaliteti juaj mund t'ju lejojë të bëni hapa të mëdha me dikë që ju pëlqen.

Kreativiteti është i rëndësishëm në çdo punë.

Duke punuar me zell me njerëzit që janë afër jush, ju mund të arrini rezultate të shkëlqyera.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Mos i tregoni askujt për qëllimet tuaja para se të jeni të sigurt.

Sa herë që filloni një projekt të ri, menjëherë e hidhni poshtë, duke besuar se nuk mund ta bëni.

Ju jo gjithmonë duhet të keni frikë nga gjithçka, rrezikoni t’i mohoni vetes lumturinë që doni të arrini.

Mos prisni shumë nga partneri ose marrëdhëniet tuaja sot, sepse të gjithë njerëzit që doni do të jenë të zënë me diçka tjetër dhe nuk do të kenë shumë kohë për t'ju kushtuar, ose të paktën jo aq kohë sa do të dëshironit.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Mundohuni të akordoheni në ndjenjat më të thella të njerëzve që doni, në mënyrë që të merrni ndonjë vendim në kornizën e duhur emocionale.

Tensione të mundshme në punë, debate me shefin, konfrontime të vështira në një takim ... Mos u merrni me vete, vetëm qëndroni të qetë dhe punoni vetë

Të lodhur dhe pa frymë, do të përballeni me jetën në punë dhe marrëdhënie duke marrë pjesë në minimum, gjë që ju lejojnë burimet tuaja të pakta.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Komunikimi do të hapë dyer shumë interesante për ju, përpiquni të jeni në dispozicion.

Gjithmonë ecni përpara me projekte të reja, pasi nuk mungojnë stimujt.

Ata që presin përgjigje në dashuri do të jenë të kënaqur, ose të paktën do të marrin senjale inkurajuese në drejtimin e dëshiruar.

Yjet në këtë ditë janë të favorshëm për ju në fushën sentimentale, prandaj mos humbni më shumë kohë, thjesht ndaloni në diçka që tani është vendosur dhe shkruar tashmë.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Sot do të arrini në një paqe të brendshme të mjaftueshme për të zbutur mosmarrëveshjet me ata që ju rrethojnë.

Nëse jeni në trazira për diçka që duhet të ndodhë në lidhjen tuaj të dashurisë, ose në një marrëdhënie me një mik, përpiquni të bëheni gati për këtë ditë.

Ka një lajm të mirë për ju në frontin e punës, por kjo nuk është e gjitha.

Ju jeni duke bërë një punë të mirë, përpiquni të përfshini më shumë edhe ata që kanë pak dëshirë për të bashkëpunuar, veçanërisht nëse jetoni në një mjedis ku bashkëpunimi është i rëndësishëm.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)Mos u irritoni nëse shefi juaj preferon punën e kolegut tuaj ose nëse shoku juaj më i mirë dëshiron të shkojë me një të njohur të ri pa ju.

Mundohuni të forconi një marrëdhënie pune sot, pasi është e rëndësishme që ju të demonstroni sot se kujdeseni për këtë marrëdhënie.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Zgjerimi i kompanisë suaj do t'ju japë mundësinë të provoni përvoja të reja.

Do të gjeni papritur një surprizë që do t'ju lejojë të mendoni për të ardhmen e afërt në një mënyrë më pozitive.

Një takim, të cilit ju i kishit dhënë pak rëndësi, në vend të kësaj mund të rezultojë një mundësi interesante, me plot perspektiva në të ardhmen.

Do të jeni plot sharm, me gaz si një gotë shampanjë dhe askush nuk do të guxojë të ndalojë përparimet tuaja sentimentale.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Nëse shqetësoheni për një punë të përfunduar në një kohë të shkurtër dhe pa i dhënë shumë hapësirë ​​rishikimeve që do t'ju lejonin të identifikoni ndonjë gabim, sot do të ishte dita e duhur, dhe mbase e vetmja, për të qenë në gjendje ta rregulloni atë.

Sot do të duhet të punoni shumë por gjithashtu do të arrini shumë.

Sharm i aftë të joshë këdo që të rrethon.

Nëse jeni duke kërkuar dashuri, kjo është një ditë e mrekullueshme për të takuar figura të reja tërheqëse.


66 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page