top of page

Horoskopi per fundjaven 29 - 30 Gusht


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Me planetin tuaj qeverisës, Marsin në Dash, në kontrast me Saturnin në Bricjap, ju mund të ndiheni të bllokuar midis shkëmbit të urtë dhe çekanit. Hëna në Bricjap behet aleat me Saturnin këtë fundjavë, kështu që gjithashtu mund të hiqni dorë dhe të kujdeseni për shqetësimet tuaja profesionale dhe shqetesimet e perditshme sepse nuk do të qetësohen derisa ti zgjidhni ato. Të dielën, kur Hëna e Ujorit ndriçon shtëpinë tuaj të 11-të të miqësisë, planifikoni pak kohë me miqtë tuaj. Një lexim psikik me keshillues të karrierës mund t'ju ndihmojë të vendosni përparësi dhe të skiconi një plan të qartë.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Bindjet dhe qasjet tuaja më konvencionale ndaj jetës po rishikohen pasi Hëna ne Bricjap ndriçon një yll të planetëve retrograde në shtëpinë tuaj të nëntë, ate të mendjes, zgjerimit dhe aventurës më të lartë. Ndërsa Bricjapi nuk është domosdoshmërisht aventuresk, ata janë të motivuar të fitojnë njohje dhe sukses dhe do të bëjnë atë që është e nevojshme për të arritur qëllimet që kanë më shumë rëndësi. E gjithë kjo duhet të shqyrtohet këtë fundjavë. Cdo rruge mund t'ju ndihmojë të ekzaminoni dhe të eksploroni udhëzimet në jetë dhe temat që ju flasin më fuqishëm.Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Nëse keni qenë të shqetësuar për trashëgiminë tuaj dhe ndikimin që ka jeta juaj, ju mund të falënderoni steliumin e planeteve retrograde të Bricjapit që kalojnë nëpër shtëpinë tuaj të tetë. Kjo përshkallëzohet këtë fundjavë me Hënën ne Bricjap që ndriçon këtë zonë të tabelës tuaj, duke përfshirë burimet e përbashkëta dhe financat e zakonshme. Këto gjëra nuk do të injorohen, prandaj kujdesuni për to në mënyrë që të mund të shijoni ndikimin optimist të Hënës së Ujorit të Dielën. Mund të viheni në kontakt me një paraardhës që ka një mesazh të rëndësishëm për ju.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Nuk mund të ndaloni së menduari për marrëdhëniet dhe angazhimet, përfshirë tuajat ose nëse jeni beqar, llojin që dëshironi të tërheqni në të ardhmen tuaj. Për këtë, ju mund të falënderoni steliumin e planetëve retrogradë në Bricjap në shtëpinë tuaj të shtatë të bashkëpunimit, të forcuar nga Hëna Bricjapi. Shmangia e situatave nuk rritet, prandaj kthehuni dhe përballeni me mësimet që Universi po ju sjell. Kjo do t'ju lejojë të shijoni energjinë ngritëse të Hënës në Ujor të Dielën.Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Mirëqenia juaj, zakonet, dhe posaçërisht tendencat drejt punës dhe rraskapitjes janë duke u shqyrtuar tani me një planet clirues ne Bricjap qe eshte duke aktivizuar shtëpinë tuaj të gjashtë. Kjo temë nënvizohet dhe nënvizohet nga Bricjapi i Hënës këtë fundjavë, prandaj kini kujdes se si kujdeseni për veten. Nëse ka vend për përmirësime, bëjeni që mësimet tuaja të mos bëhen të dhimbshme ose të vështira. Universi është një mësues i duruar, por rrit ankthe sa herë që një orë mësimi injorohet.Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Me një yll planetësh retrogradë në Bricjap të bashkuar nga hëna, të gjitha duke aktivizuar shtëpinë tuaj të pestë, ju e merrni argëtimin shumë seriozisht. Edhe kur luani sport ose ndonjë hobi keni tendencë të zgjidhni ato që kërkojnë vetë-disiplinë. Vetëm për argëtim, lini mënjanë punën dhe arritjet këtë fundjavë dhe shijoni llojin e argëtimit të shfrenuar që kanë fëmijët. Mund të ndiheni budalla dhe të vetëdijshëm në fillim, por rinovimi që do të përjetoni do t’ia vlejë.Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Fokusi juaj në shtëpinë dhe familjen thellohet kur Hëna ne Bricjap bashkohet me një yll planetësh retrogradë në shtëpinë tuaj të katërt këtë fundjavë. Nëse keni shtyrë detyrat e shtëpisë, duke përfshirë lidhjen me familjen, hëna do t'ju stimulojë derisa të hiqni dorë, prandaj pse të mos i zgjidhni gjërat menjëherë? Atëherë ju mund të argëtoheni vërtet të Dielën pasi Hëna ne Ujor të lumtur ndriçon shtëpinë tuaj të pestë me pasion, argëtim dhe romancë.Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Me hënën ne Bricjap që bashkohet me një sere planetësh retrogradë që aktivizojnë komunikimin dhe studimet, të gjithë jeni duke punuar dhe nuk keni shumë argetim. Idetë tuaja janë praktike dhe ju keni përpjekjen t'i zbatoni ato në detaj; lajmi i mirë është se të gjitha shenjat tregojnë suksesin; megjithatë, mund t'ju duhet një pushim mendor para se të hapni lojen! Hëna e Ujorit brohoritës te së dielës është vetëm bileta, prandaj rezervoni pak kohë me miqtë dhe familjen, rrini ulur dhe shijoni kete ditë.Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Hëna e Bricjapit bashkohet me një sere planetesh, duke përqendruar një mal energjie në çështjet materiale, paratë, arritjet dhe suksesin në tabelën tuaj. Ju po bëni përparime të mëdha dhe po bëni një punë të mrekullueshme me vetëdijen tuaj për prosperitetin, dhe ndërsa kjo mund të jetë një kohë e vështirë financiarisht, mbani fokusin tuaj në atë që dëshironi të manifestoni, vendosni forcen e nevojshme tek këmbët dhe Universi do t'ju ndihmojnë të arrini qëllimet tuaja. Hëna e Ujorit të lumtur ofron një pushim shumë të nevojshëm të Dielën, kështu që relaksohuni dhe kënaquni.Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Ndërsa Hëna ne Bricjap bashkohet me një sere planetësh retrogradë këtë fundjavë në shtëpinë tuaj të parë, ju jeni thellësisht i përfshirë në biznesin e ripërcaktimit të vetes dhe jetës suaj. Gjithçka është në proces të riparohet, dhe si një shtëpi që po rinovohet, mund të ketë pluhur, rrënoja dhe pak kaos kudo. Megjithatë nuk ka problem. Pasi të jetë bërë, do t’ia vlejë. Hëna në Ujor të Dielën siguron një energji të bukur ngritëse; merrni pak kohë, relaksohuni dhe kënaquni.Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Hëna ne Bricjapit aktivizon ëndrrat, vizionet, mendjen dhe te nën ndërgjegjshmen. Ju nuk mund të mos vini re intuitën dhe mesazhet që vijnë tek ju në të gjitha llojet e mënyrave me delikate , gjithçka ka një kuptim më të thellë dhe ju jeni duke minuar arin mistik. Hëna në Ujor të Dielën e zhvendos energjinë vetëm pak dhe ju jeni në gjendje ta ktheni introspeksionin në ekstroversion, të relaksoheni dhe të argëtoheni. Një lexim psikik në lidhje me analizën e ëndrrave mund t'ju ndihmojë të kuptoni atë ëndërr hutuese qe shpesh here ju zgjon naten.Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Hëna e Bricjapit bashkohet me një yll të planetëve retrogradë, duke krijuar një fokus të jashtëzakonshëm në ambiciet tuaja, qëllimet, rrjetet dhe lidhjet e grupeve. Ju po bëni përparim të vërtetë dhe përpjekjet tuaja po çojnë drejt suksesit. Bëni një pushim dhe lejoni Hënën në Ujor të Dielën për t'ju ndihmuar të relaksoheni dhe të shijoni disa nga frytet e punës tuaj. Ç'kuptim ka të punosh kaq shumë nëse kurrë nuk i jepni vetes shansin për të vlerësuar dhe shijuar të korrat?


87 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

コメント


Post: Blog2_Post
bottom of page