top of page

Horoskopi javor 14-20 dhjetor


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Do të keni shumë arsye për ta konsideruar jetën të bukur. Ju keni një buzëqeshje të shtypur dhe nuk mund të ishte ndryshe. Projektet që ju interesojnë mund të fillojnë dhe ka edhe ndërrime të mundshme që do të materializohen. EShtë një javë e mundësive, e rritjes, e mundësive për tu shfrytëzuar. Keni të gjithë yjet në krah, pa asnjë kundërshtim. Shtyni tani, këtë javë dhe pushoni gjatë sezonit të Krishtlindjeve.

shëndeti: 90%

puna: 90%

dashuria: 20%

fati: 80%


Demi

(21 prill- 21 maj)


Eshtë një periudhë transformimi dhe siç ndodh me të gjitha ndryshimet, ka momente që nuk janë të jashtëzakonshme. Fjala kyçe këtë javë është kompromisi. Rruga është e mirë, por kërkon ende kohë, duhet të dorëzohesh ende për të marrë diçka. Kjo mund të provokojë zemërim dhe polemikë, por ia vlen të lësh të lësh dhe të gjesh mundësitë që dëshiron diku tjetër.

shëndeti: 40%

puna: 90%

dashuria: 30%

fati: 20%


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Ardhja e Hënës së Re do t'ju çojë të jeni të drejtpërdrejtë dhe të kërkoni atë që është e rëndësishme për ju, por ka edhe Venus në kundërshtim që nuk do t'ju bëjë të ndiheni plotësisht të sigurt dhe që do të torturojë çështjet e dashurisë. Kjo do të çojë në një udhëkryq ku do të duhet të zgjidhni nëse do të mbylleni ose do të bëni një hap përpara. Me pak fjalë, është një javë në të cilën duhet të përshkruash çfarë mund të jetë, duke rrezikuar të lësh diçka.

shëndeti: 90%

puna: 100%

dashuria: 60%

fati: 80%


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Eshte java e rilindjes sepse më në fund pas tre vitesh shumë të gjata përfundon kundërshtimi i Jupiterit dhe Saturnit. Do të jeni të sprovuar dhe të lodhur, por ia vlen të hiqni një shishe dhe ta festoni. Angazhimet sigurisht që nuk kanë mbaruar, me të vërtetë në këtë periudhë do të duhet të provoni se çfarë vleni, por do të jetë më e lehtë për ta bërë këtë. Sidomos pasi shikimi juaj drejt së ardhmes do të jetë më i qetë. Kjo do të rezultojë në siguri më të madhe dhe rrjedhimisht gjithçka që bëni do të jetë zgjedhje dhe jo domosdoshmëri. Partnerët e përfshirë.

shëndeti: 30%

puna: 30%

dashuria: 70%

fati 80%


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Me kundërshtimin e Jupiterit dhe Saturnit, rregullat do të jenë edhe më të patretshme dhe me mbështetjen e Venusit do të ndiheni plotësisht ne të drejtë të bëni siç dëshironi. Fryma luftarake do t'ju çojë të luftoni edhe në luftëra të panevojshme dhe shpesh kundërproduktive. Hëna e Re do t'ju japë pak ekuilibër duke ju bërë të shihni gjërat me shkëputje të shëndetshme. Do të ketë kohë që ju të njihni vlerën tuaj, por i pari që do ta bëjë këtë duhet të jeni ju, duke kuptuar se ku, kur dhe me kë.

shëndeti: 10%

puna: 80%

dashuria: 50%

fati: 30%


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Virgjëresha e zakonshme lehtësuese, e sjellshme dhe për këtë javë nuk do ta shohim. Eshtë një Virgjëreshë që është lodhur duke pritur që ai të thotë atë që nuk shkon, i cili ndryshon atë që është konsumuar tani dhe nuk ndihet mirë. Hëna e Re dhe Afërdita në Shigjetar i japin zë dëshirave për ndryshim dhe nevojës për mirëqenie. Ju jeni të drejtpërdrejtë dhe të sinqertë sepse e dini se ku doni të shkoni: të ndiheni mirë. Sidoqoftë, në disa raste keni durim që përgjigjet e duhura do të vijnë.

shëndeti: 50%

puna: 50%

dashuria: 90%

fati: 80%


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Lajm i shkëlqyeshëm sepse më në fund ju shpëtoni nga kundërshtimi i Jupiterit dhe Saturnit. Kjo do të thotë se do të ketë më pak pengesa midis jush dhe qëllimit tuaj. Do të ketë mundësi për tu shfrytëzuar dhe nuk do të ketë një mijë pengesa për ta bërë këtë. Fatkeqësisht, megjithatë, ju e keni Marsin në opozitë dhe prandaj nuk keni më durimin për të përballuar asgjë, as për të pretenduar se gjithçka është në rregull, ndërkohë përpiquni të shkoni drejt qëllimit tuaj.

shëndeti: 90%

puna: 70%

dashuria: 80%

fati: 30%


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Eshtë një nga ato javë në të cilat mund të jepni më të mirën tuaj. Ju keni Saturnin kundër, por Marsin në favor: një luftë të mirë me pak fjalë. Por nëse është e vërtetë që jeni duke kërkuar ndryshim, dijeni se nuk do ta merrni shpejt. Saturni dhe Jupiteri ju shtyjnë drejt kërkimit të stabilitetit por nga natyra e tij kjo nuk i pëlqen ndryshimet e papritura dhe totale. Pra, për të arritur në një gjendje qetësie do të duhet të vazhdoni ngadalë, duke kufizuar shpërthimet kur ato nuk janë të nevojshme.shëndeti: 40%

puna 50%

dashuria 10%

fati 60%


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Skena është e juaja dhe duartrokitjet janë të gjitha edhe për ju. Në të vërtetë është një ovacion i vërtetë. Nga ana tjetër, ju përsëri keni Saturnin dhe Jupiterin në favor dhe Hëna e Re në Shigjetar. Të gjithë do të duan të jenë me ju, sepse ju jeni të papërmbajtshëm. Por mbi të gjitha, arritja atje ku dëshiron do të jetë e mundur. Periudha e mbjelljes ka filluar dhe së shpejti do të jeni në gjendje të korrni përfitimet. Ky qiell i ri ju jep vetëdije edhe në afeksionet: ju do të dëshironi vetëm gjëra të bukura afër jush që ju bëjnë të ndiheni mirë. Në këtë dritë të re ata që janë tashmë atje do të vijnë ose do të bëhen tuajt.

shëndeti: 60%

puna: 50%

dashuria: 30%

fati: 20%


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Javë e rëndësishme sepse ju hiqni qafe Saturnin, jo një barrë të vogël, dhe Merkuri arrin për t'ju dhënë udhëzime. Eshtë koha për të bërë një vlerësim të asaj që dëshironi të arrini dhe për t'ju dhënë një dorë në këtë do të ketë edhe Diellin. Plus Hëna e Re. 2021 është një vit që do t'ju sjellë atë që po mbillni tani. Ju duhet të zgjidhni mirë se çfarë të mbillni. Por kjo është edhe java në të cilën mund të bëni një pushim dhe të shijoni pak lehtësi dhe disa angazhime

shëndeti: 100%

puna: 100%

dashuria: 50%

fati: 90%


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Momenti është i rëndësishëm: Jupiteri dhe Saturni arrijnë në shenjën tuaj. Ajo që sjellin është e qartë: një ndryshim te madh. Adrenalina e asaj që do të ndodhë ju bën euforik dhe kjo do të shihet nga marrëdhëniet shoqërore shumë aktive, nga lëvizjet që do të ndodhin, nga një optimizëm i ri. Por, por, por ... ndryshimi është i bukur. Por cila? Çfarë është ajo që do të dëshironit të përmirësonit, të kishit ndryshe? Perqendrohuni ne ate qe doni!

shëndeti: 100%

puna: 20%

dashuria: 80%

fati: 30%


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Eshtë një javë reflektimi. Pavarësisht nga ndryshimet e mëdha në qiell,dhe Hëna e Re të do te zhytur në mendime. Dhe ju do të jeni. Kjo nuk do të thotë që ju do të qëndroni në vend: do të flisni për planet tuaja, dëshirat tuaja, vetëm se nuk do të bëni asgjë. Dhe do të keni mendime me Venusin në kuadraturë që do t'i bëjë marrëdhëniet dashurore komplekse. Por ju do të qëndroni në divan. Dhe nuk do të jetë një ide e keqe.

shëndeti: 40%

puna: 70%

dashuria: 90%

fati: 90%

81 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page