top of page

Horoskopi javor 08-14 shkurt


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Mos harroni se marrëdhënia jonë me të ardhmen duhet të kalojë gjithmonë dhe domosdoshmërisht përmes fantazisë, nga imagjinata, sepse ajo që do të jetë nuk na jepet për t'u parë. Në këtë javë të çuditshme të Shkurtit, shumë planetë do të përqendrohen në një pikë të vetme të zodiakut, në mënyrë që theksi për Dashin të qëndrojë në shpresat, në ato raste që nuk janë ende. Për këtë ju do të kaloni nga një marrëdhënie me logjikën që thjesht nuk funksionon (kuadrati i Marsit dhe Mërkurit në mes të javës) në një mënyrë shumë më imagjinare të jetesës, sepse ai do të jetë vendimi më i mirë që mund të merrni. Kujtojini atyre që doni se po ecni përpara.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Java juaj do të kalojë midis nxitimit të Marsit (nuk po largohet ende nga shenja juaj) dhe nevojës për angazhim dhe përqendrim të Venusit. Midis mendimit të ideve dhe fjalëve - ajo që duhet të shmangni të Mërkurën eshte qe te beni gjithçka në mënyrë inteligjente, adekuate, të cilën Venusi te enjten nuk do arrij te ta fali. Përsëri të Enjten, mos e injoroni Hënën e Re e cila do t'ju ftojë të merrni një vendim në lidhje me fatin, i cili mbart brenda saj një veprim të saktë. Në fundjavë më në fund mund të bëni paqe me idetë tuaja, duke iu dorëzuar vetes në një mënyrë më të lirë dhe spontane të sjelljes. Më në fund pasionet dhe dëshirat do të kenë një hapësirë ​​të tyren, më në fund do të vendosni kohët dhe mënyrat.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Mos harroni se Mërkuri nuk funksionon tani, që përkundër miqësisë së tij (ai është ende në trimëri me Binjakët dhe ndihet shumë i fortë) shpesh fjalët ose këshillat e tij mund të jenë të gabuara, jo të përshtatshme për gjërat e tanishme. Padurimi dhe dëshira e tepërt për të filluar me një fazë të re do të transmetohet të hënën, kur planeti juaj do të mbledhë të gjithë energjinë jetësore të Diellit dhe pastaj do t'ua ofrojë juve. Tensionet, stresi dhe lodhja mund të ndjehen të mërkurën, kur Marsi ju qorton për diçka. Në vend të kësaj, do të shkojë shumë mirë gjatë fundjavës, falë ëmbëlsisë së Venusit dhe bashkëpunimit të Jupiterit, diçka që sigurisht do t'ju lejojë të përjetoni dashurinë në maksimum.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


E pamundur të mos pranoni faktin që gjithçka, ose pothuajse gjithçka, në ditët në vijim do të shqetësojë kryesisht njerëzit e afërt me ju, të cilët nuk do të jenë gjithmonë protagonistët e vërtetë të momentit. Kjo do të ndodhë sepse planetët do të banojnë pothuajse të gjithë ata (me përjashtim të Marsit) në shtëpinë e provave dhe burimeve të të tjerëve, kështu që ju do të kaloni javën duke vëzhguar, këshilluar, dëshmuar vendime dhe ngjarje që kurrë nuk do t'ju shqetësojnë personalisht . Por gjithsesi do të jetë mirë. Të Mërkurën, bëni gjithçka për të ndihmuar të dashurit tuaj kur duhet të merret një vendim konkret dhe praktik. Ndërsa të Dielën, duke përdorur atë Mars që ju pëlqen sepse i bën shpresat seksi, përpiquni të ndani një moment të përbërë nga ide, nga një fantazi që ju çon larg, por kurrë vetëm.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Ka kohë qe astrologët ju paralajmërojnë për këtë javë, nga ky moment që do të përqendrojë deri në gjashtë planetë në kundërshtim me shenjën tuaj. Po, shumë gjëra, por edhe mundësia për të rikuperuar disa mundësi, për të lëvizur një dhuratë ndryshe të mërzitshme, të ngadaltë dhe të rëndë. Të hënën Dielli juaj do të preket nga një Mërkur i arratisur, kështu që do të jetë e qartë për ju cilat janë ato gjëra që duhet të shmangni, ato për të mos u besuar, për të mos ndjekur. Të enjten Hëna e Re do të rilindë para jush, prandaj do të jetë koha e duhur për të mirëpritur lajmet dhe ndryshimet (të cilat jo gjithmonë i keni zgjedhur ose vendosur). Ebëlsia do të pushtojnë fundjavën, duke ju bërë të kuptoni se do të jetë koha për t'u çlodhur.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Në këtë arratisje të guximshme kundër rrymës (ose në drejtim të kundërt me atë të planetëve të tjerë), Mërkuri - një yll që duhet ta keni gjithmonë parasysh - do të takojë (ose ndoshta do të përplaset) me shume planete. Do ta bëjë atë me Diellin të hënën, duke ju bërë të përjetoni një fillim të javës që nuk është gjithmonë shumë i qartë, jo gjithmonë i lehtë për t'u interpretuar. Kjo do të ndodhë të Mërkurën, kur Mërkuri do të sheshojë Marsin, duke shpjeguar të gjitha rreziqet e një nxitimi ose të reagimeve që ekzagjerojnë, të cilat nuk janë aspak të dobishme. Më në fund, do të ndodhë të Shtunën së bashku me një Venus të butë, diçka që do të zbusë zemrën tuaj, në kohën e duhur për ta sjellë Merkurin më afër Jupiterit (e Diel), për të festuar një moment kushtuar tërësisht dashurisë, çiftit.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Duke gjykuar nga aspektet e ditëve të ardhshme, do të dukej një javë e destinuar të vihet re, madje edhe të mbahet mend për sasinë e situatave dhe ngjarjeve që do t'ju japë. Në të gjitha këto, Venusi do të sillet si një udhëheqës i vërtetë, duke ju udhëhequr të zbuloni situata dhe realitete nga afër, për të mos lënë kurrë jashtë ndonjë gjë të rëndësishme. Të enjten do të përjetoni me optimizëm të veçantë propozimet e Hënës së Re, prandaj do të mirëpritni shumë mirë çdo lajm apo vendim. Të Shtunën në vend të kësaj do të zgjidhni të sqaroni ato mendime që janë të gabuara, ose që nuk janë aq të qarta sa t'ju shërbejnë, ne kohën e duhur për t'ju mbrojtur nga e diela kur të tjerët do të jenë në gjendje të ëndërrojnë dhe ju bashke me to.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Marsi është gjithmonë atje para jush, si për të treguar veten, për të kërkuar vëmendje të vazhdueshme që e tërheq atë nga dobësia e tij, nga shumë pavendosmëri. Ai Mars i cili, megjithatë, do të duhet të merret me të gjithë planetët në kuadraturë, të cilat, me pak fjalë, nuk mund të mendojnë ta bëjnë atë vetëm. Në fakt, të Mërkurën do ta gjeni veten duke u pajtuar me ato ide dhe atë logjikë që nuk funksionon, me gjithçka që ndoshta ju ka penguar të kuptoni kuptimin e gjërave. Nga ana tjetër, të enjten, do të duhet të mirëpresësh lajmet dhe ndryshimet në lidhje me shtëpinë, familjen, duke u përpjekur të jesh sa më i kuptueshëm me të gjithë. Por fundjava mund t'ju befasojë falë një lehtësie të papritur, rezultat i atij Neptuni që do t'ju vërejë, duke ju dhënë një mijë ëndrra dhe një shpërqendrim te merituar.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Ndërsa dikush pranë jush, duket se ka humbur kuptimin e gjërave dhe masave, këtu ju do të preferoni të lëvizni vetëm në pjesën e dytë të javës, pa e ekzagjeruar ose mbingarkuar kurrë. Mërkuri është jashtë kontrollit, duke ju vënë përpara atyre që kanë ndaluar së menduari (do të duhet të jeni të qetë dhe të ekuilibruar), por nuk jeni ashtu. Jupiteri do të bashkohet me inteligjencën më të mirë të Enjten, Jupiteri i cili do të merret me ata që mund të kenë bërë një gabim të Dielën, duke bërë (me të drejtë) të peshojë faktin se keni pasur të drejtë. E enjtja, sidoqoftë, vendosni të bëni diçka që të bieni në sy, dërgoni një mesazh botës përreth jush, bëjeni atë për të treguar atë që mendoni.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Siç ju pëlqen shpesh të bëni, në ditët në vijim do të vendosni të shkëputeni për një moment nga gjërat dhe situatat, me pak fjalë, të mos përfshiheni shumë në të tashmen, për të mos tepruar kurrë me veprimet dhe reagimet tuaja. E vërtetë, gjithçka në këtë periudhë duket se ka një konotacion praktik, material, prandaj do të zgjidhni të përballeni këto ditë në një mënyrë të vendosur, të largët, siç është e drejtë të bëhet kur bëhet fjalë për gjëra, për çështje. Te enjten mbase dikush do t'ju kërkojë të vendosni diçka (sigurohuni, nese jeni plotësisht i aftë ta bëni), pastaj dorëzohuni në një fundjavë delikate, në të cilën nuk është kurrë e vështirë të jesh i qetë. Relaksohuni për padurimin qe do vije në të ardhmen.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Me të vërtetë kjo mund të jetë një nga ato javë shumë të rralla, ajo kohë kur, për ndonjë arsye, të gjitha energjitë e qiellit duket se po na shikojnë drejt. Në ditët qendrore do të ketë gjashtë planetë që do të jetojnë me Ujorin, madje do t'ju ofrojnë një Hënë të Re me të vërtetë të ngarkuar, e cila do të ketë kaq shumë forca në krah sa të mund të përballojë shumë. Të hënën, do të jeni në gjendje të sqaroni dhe rregulloni idetë tuaja, atëherë mos u zemëroni të mërkurën. Të enjten, inteligjenca dhe harmonia e universit do t'ju lejojë të merrni vendimet më të mira në hijen e një Hëne të padukshme, por të fuqishme. Duke përfunduar me një fundjavë, ku do të jetë e lehtë të merresh vesh dhe te krijosh harmoni të reja.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Do të jetë një javë e destinuar t'ju bëjë të punoni në nivelin emocional dhe relacional, edhe nëse jo në një mënyrë të qartë, pa u vërejtur shumë. Fakti është që dikush po sillet në një mënyrë të paqartë, të pakuptueshme, dhe ju jeni vërtet të gatshëm të merreni me të. Kjo do të ndodhë të enjten, falë takimit midis Jupiterit dhe Mërkurit. Megjithatë, nga ai moment, gjërat do të fillojnë të qartësohen, për të qenë pak më pak të komplikuara. Në funksion të një fundjave vërtet të këndshëme një kohë që do të shpërblejë përpjekjet tuaja, e cila do t'ju ndihmojë të gjeni harmoninë dhe bukurinë. Të dielën do të dini të zbehni çdo tension me imagjinatën tuaj, me ëmbëlsinë tuaj.

33 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page