top of page

Horoskopi i fundjaves 20 - 21 shkurt


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Dëshirë e papërmbajtshme për të komunikuar!


Nevoja për të dialoguar, për të stimuluar mendjen tuaj me interesa të reja për të thelluar leximet, pasionet, filmat, videot, udhëzime, muzikë (dhe gjithçka që ju pëlqen të ndiqni) do t'ju shoqërojë gjatë një fundjave shumë të këndshme.


Po Gaforres dhe Ujorit. Mos e ngacmo shume një dem!


Demi

(21 prill- 21 maj)


Çfarë rrëmuje!


Nëse shumë ide konfliktuale në kokën tuaj ju lënë të shurdhër dhe nervozë, përfitoni nga koha e lirë në dispozicion për të kontaktuar një mik, dikë që mund t'ju ndihmojë të vëzhgoni situatën me një shkëputje më të madhe.


Ndihma e Gaforres dhe Peshores është e çmuar, më pak ajo e një Ujori.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Mundësi të mëdha për të kultivuar interesat tuaja personale!


Ju mund të vini në dispozicion kohën e lirë që keni për të thelluar disa tema që ju afrohen me zemrën tuaj: nga komikja në kinema, përmes videolojërave dhe estetikës, gjithçka do të vlejë!


Do të jeni mirë me Luanin dhe Akrepin, por me një Binjak tjetër është nje garë e vazhdueshme!


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Vitaliteti i lartë!


Ju do të ndiheni energjik, në formë të plotë, të aftë të përfshini edhe më dembelët në një turne të detyrimeve deri ne sfilitje!

Kush thotë që ju jeni dembel? Një gjuhë e keqe me siguri, një njeri ziliqar që nuk e di që nëse ke nxitjen e duhur, bëj që të gjithë të mbesin me gojen hapur


Po Demit dhe Dashit, po dhe jo me një Bricjap.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Fundjavë për t’iu kushtuar gjithçkaje që doni të bëni!


Cilado qoftë interesi juaj, herë pas here ai po kënaq prirjet tuaja me pak egoizëm (të shëndetshëm).

Do të jetë mirë për gjendjen shpirtërore dhe gjithashtu mirë për trupin. Kënaquni me veten: ju jeni i autorizuar nga yjet!


Do të kaloni mirë me Binjakët dhe Shigjetarin. Disa ballafaqime me një Dem.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Po sikur të filloni të mendoni seriozisht qe te riviheni ne forme?


Përfitoni nga koha e lirë që fundjava ju ofron të organizoheni më mirë: është e ndaluar të presësh verën për të menduar për të!


Bricjapi dhe Peshqit aprovojnë dhe janë me ju: por çfarë dembeli nje Gaforre!


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Cilat janë pasionet tuaja? Hobet tuaja, interesat tuaja personale?


Kjo është një fundjavë e shkëlqyeshme për t'iu përkushtuar gjithë kësaj dhe për të kaluar orë të veçanta në shoqërinë e atyre që ndajnë idetë tuaja ose thjesht veten!


Do te jeni mirë me Demin dhe Shigjetarin, ndërsa me një Peshq do të duhet të luftoni shumë.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Pas një kohe të gjatë të kaluar pothuajse në letargji, kjo është një fundjavë që mund të zgjojë dëshirën tuaj për të filluar të kujdeseni për veten dhe mirëqenien tuaj, si estetike ashtu edhe të brendshme.

Merrni fushë me strategjinë që ju mendoni se i përshtatet më mirë shijes tuaj dhe argëtohuni!

Ok me Binjakët dhe Peshqit, më pak me një Dash.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Ju, zakonisht hiperaktivë, do t'i ndieni bateritë paksa të qeta këtë fundjavë.


Mos u shqetëso: ke dhënë shumë dhe herë pas here ka një fundjavë për të kaluar në emër të relaksimit dhe përkëdheljes!

Kushtojuni vetes dhe mirëqenies suaj.


Ok me Luanin dhe Peshoren. Mos u bëj xheloz për një Virgjëreshë.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Çfarë gjallërie!


Do të ndiheni mirë në lëkurën tuaj, të etur për të zgjeruar horizontin tuaj, për t'u kënaqur me kënaqësi të reja dhe ndoshta interesa të reja.

Një fundjavë e këndshme dhe argëtuese ju pret, me disa surpriza.


Virgjëresha dhe Ujori votojnë planet tuaja, por sa vërejtje nga një Binjak i lodhur dhe dinak!


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


A do t’ju ​​duhej një fundjavë për t’iu përkushtuar vetëm juve dhe nevojave tuaja? Epo, çfarë jeni duke pritur për të marrë atë?

Organizohuni ashtu siç preferoni dhe harroni mijëra kërkesa vetem do ju ndalojne!


Pak aktivitet fizik, pak përkëdhelje estetike dhe buzëqeshjet e Dashit dhe Bricjapit. Më mirë t’i thuash jo Shigjetarit.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Çfarë gjallërie! Ndoshta sepse sezoni juaj i ditëlindjes fillon me këtë fundjavë dhe mezi prisni të kënaqeni me një formë të jashtme verbuese.

Me shumë energji, do të jetë një kohë e shkëlqyeshme për të praktikuar aktivitet fizik dhe për të përkëdhelur estetikën.


Do bëni mirë me Virgjëreshën dhe Akrepin. Kini kujdes për pakënaqësinë e Bricjapit.


73 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page