top of page

Horoskopi 9 shtator 2020


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Për horoskopin sot problemet ekonomike në lidhje me vështirësitë në gjetjen e një pune ose menaxhimin e biznesit tuaj do të jenë në plan të parë. Janë muaj të vështirë dhe duhet durim sepse një rimëkëmbje e vërtetë do të ndodhë mbi të gjitha nga 2021: pjesa e parë e vitit të ardhshëm do të jetë shumë e favorshme për ju. Jupiteri do të jetë në një aspekt më të mirë dhe sakrificat e përpjekjeve që po bëni tani do të shpërblehen.Demi

(21 prill- 21 maj)


Ekziston një gjendje e mirë astrologjike, ju keni gjithnjë e më shumë fuqi në punën tuaj ose kontroll mbi veten tuaj. Ju mund të mbështeteni në aspektin e shkëlqyeshëm të Diellit, i cili është në harmoni me Saturnin i cili thekson seriozitetin tuaj dhe ndjenjën tuaj të përgjegjësisë. Papritmas ndiheni të vlerësuar dhe besimi që të tjerët vendosin tek ju, ju bën edhe më të motivuar.Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Ndoshta keni probleme financiare për shkak të shpenzimeve që nuk mund t'i shmangni dhe po përpiqeni të rigjeni qetësinë dhe ekuilibrin më të madh. Në përgjithësi, nuk është një kohë e lehtë për të gjithë ekonomikisht, ose ndoshta ka pasur shpenzime të tjera që sigurisht do të donit t'i shmangnit. Për fat të keq, menaxhimi ndonjëherë i improvizuar i financave ju detyron të kaloni në momente më të vështira, në të cilat duhet të jeni i kursyer.Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Si për të gjithë, ky është një vit i komplikuar. Por ju luftoni më shumë se të tjerët, sepse emocionaliteti juaj gjithashtu ju detyron të jetoni me siklet dhe brishtësinë e transportit që nuk ju përkasin tërësisht. Ndiheni keq për një të afërm në vështirësi, ose për kufizimet dhe kufijtë e imponuar tek më të dobëtit ose tek fëmijët. Dhe nëse dikush tregon një dëshirë për t'ju ndihmuar, ju nuk pranoni sepse mendoni se mund ta bëni vetë. Kjo ndoshta është e vërtetë, por nëse e pranoni këtë ndihmë ose këshillë mund të përfitoni vetëm prej saj.Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Për horoskopin sot situata juaj astrologjike nuk është shumë inkurajuese, mund të ketë shqetësime në një nivel profesional ose sentimental. Por mos e nënvlerësoni idenë se ndonjëherë është frika që ju penalizon, jo domosdoshmërisht realiteti. Ju mund të shqetësoheni për humbjen e punës ose sëmundjen, por nuk keni ndonjë disonancë të vërtetë që mund të tregojë diçka të mërzitshme që do të kaloni. Mundohuni të jeni më të relaksuar dhe pozitiv.Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Hena dhe Saturni janë në një aspekt të veçantë sot dhe ju do të merrni përsipër edhe më shumë përgjegjësi se zakonisht. Por ki kujdes që të mos jesh i ngurtë, ose shumë i ftohtë dhe i largët me ata që janë pranë teje sepse duhet të imponosh autoritetin tënd. Buzëqeshja nuk do të jetë provë e dobësisë, përkundrazi.Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Shpesh për të mos ofenduar ndjeshmërinë e një të dashuri, ju shmangni të thoni gjithçka që mendoni. Por atëherë përfundoni të jeni shumë të butë me të tjerët, dhe mund të ndodhë që ky qëndrim nuk është i dobishëm për ju dhe se toleranca juaj i ndalon ata të gjejnë zgjidhjet e duhura. Mundohuni të mos u përgjigjeni kërkesave që ju vijnë një herë, edhe nëse e keni të vështirë të mendoni se kjo mund të bëjë vetëm mirë.Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Eshtë një ditë e bukur sidomos në lidhje me marrëdhëniet me të tjerët. Ata do të jenë të respektueshëm dhe me kënaqësi do të ofrojnë ndihmën e tyre. Ju ndjeni një ndjenjë të fortë solidariteti, e cila mund të vijë nga të tjerët, si dhe nga ju. Nëse dikush ju kërkon një dorë, nuk do t'ju shqetësojë sepse e dini se do të ketë një kthim.Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Ekziston një problem financiar dhe nuk është i ri, një borxh i vjetër që ose nuk dëshironi ose nuk mund ta shlyeni. Aspekti i veçantë i Jupiterit nxjerr në pah pikërisht vështirësitë që mund të hasni ekonomikisht. Tani situata është ende nën kontroll, por të Dielën Jupiteri do të kthehet në lëvizje të drejtpërdrejtë dhe ju ndoshta do të keni mundësinë për të shqyrtuar çështjen më nga afër që nga java tjetër.Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Do të keni një humor të shkëlqyeshëm, do të keni intuita të mira dhe do të jeni në gjendje të menaxhoni më mirë një situatë që kërkon që të merrni shumë përgjegjësi. Planetët Saturni dhe Plutoni janë retrogradë, kërcënimet ndoshta nuk janë konkrete, edhe nëse shqetësimet nuk vonojnë të vijnë. Në çdo rast, ju keni energjinë e duhur si për të shmangur problemin ashtu edhe për të gjetur një zgjidhje.Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Do të jeni shumë i ndjeshëm ndaj një problemi që prek të gjithë, ose një çështje politike ose një lajmi që ju ka mërzitur. Po pse jeni kaq shumë? Bëni vetes këtë pyetje, ju nuk duhet të jeni kaq të mërzitur. Në disa raste, emocionaliteti dhe ndjeshmëria juaj ju detyron të merrni gjithçka me shumë seriozitet. Pak, ndoshta, dhe do të ishte më mirë të shkëputeni për të mos u nënshtruar.Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Sot ka një qiell të mirë, por do të jetë më shumë falë jush dhe qëndrimit tuaj shumë miqësor sesa pozicionit të planetëve. Të dish që mund të kesh mbështetjen e një miku, të afërmi, të bën të ndihesh më pak vetëm dhe zvogëlon një problem që duhet të menaxhosh.

39 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

留言


Post: Blog2_Post
bottom of page