top of page

Horoskopi 7 shtator 2020


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Mund të keni një takim të këndshëm ose të bëni një marrëveshje fitimprurëse. Por shumë situata të tjera mund të ndodhin këtë të hënë, dhe ju do të përfitoni prej saj. Për shembull, ju mund të takoni dikë që do t'ju pëlqejë shumë sepse do të jetë i mirë, ose do të keni një intuitë të mirë që do të dalë pozitive për punën.Demi

(21 prill- 21 maj)


Keni një qëndrim pozitiv dhe optimist ndaj punës dhe nuk keni frikë nga vështirësitë që mund të hasni në ditët në vijim. Në disa raste është për shkak se ju pëlqen puna që ju është caktuar, në të tjera sepse është dikush në grupin tuaj ose mjedisin e punës që ju tërheq. Një punonjës i ri, dhe ndoshta edhe dikush që tashmë e njihnit, por, për ndonjë arsye, nuk e kishit vërejtur në të kaluarën.Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Do të jetë një fillim i mirë i javës, ju jeni pozitiv dhe fati që ndjeni vjen nga ju, jo nga një shans që do t'ju ishte ofruar. Dhe nëse do të ketë ndonjëherë një propozim të ri, kjo është për shkak se keni qenë efikas dhe mendjemprehtë dhe keni qenë në gjendje të shfrytëzoni një mundësi ne fluturim. Gjithashtu, nëse doni të bëni diçka të re, kjo është një kohë e mirë për të shqyrtuar alternativat e mundshme.Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Falë aspektit të mirë të Marsit, ju do të jeni në gjendje ta merrni situatën në dorë në një nivel sentimental. Nëse e keni lënë partnerin tuaj të dominojë deri më tani, tani mund t’i ktheni shpinën dhe t’i thoni ose të bëni atë që keni menduar të bëni me muaj. Por ju mungoi guximi, ose u frikësoheshit nga pasojat, si gjetja e vetvetes vetëm dhe pa mbështetje. Diçka ka ndryshuar.Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Nëse keni diçka për të thënë, një deklaratë për të bërë, tani është koha e duhur për të ecur përpara, dhe do të dalë ashtu si keni menduar. Mos hezitoni, bashkimi midis Merkurit dhe Venusit në shenjë është shumë i favorshëm, dhe meqenëse Urani është retrograd, nuk do të keni ndonjë surprizë të keqe. Java do të jetë shumë pozitive, edhe falë aspektit të mirë të Jupiterit.Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Ka mundësi të mira për tu shfrytëzuar në ditët në vijim. Ju mund të merrni një marrëveshje të mirë ose të merrni disa para sepse iu detyroheshin juve. Por ju gjithashtu mund të bëni një blerje shumë të dobishme që do t'ju ndihmojë të menaxhoni orarin tuaj.Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Me Mërkurin dhe Venusin që duken bukur, ju gjithashtu mund të fitoni më shumë para, të bëni një datë që ju intereson, apo edhe të bëni një udhëtim të këndshëm, ose të arrini një qëllim për ta uruar veten. Java fillon mirë, por mos lejoni që të mbingarkoheni nga vështirësitë dhe shqetësimet në ditët në vijim.Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Ju do të bëni më të mirën tuaj për të fshehur atë që ndjeni, ndoshta edhe nga frika e refuzimit. Në dashuri do të preferoni të jeni të paqartë, e nënkuptuar është më mirë se e qartë dhe asgjë nuk do t'ju shqetësojë aq shumë sa ata që ju bëjnë pyetje. Sidoqoftë, në disa raste, dëgjimi i mendimit objektiv të një personi të tretë mund t'ju ndihmojë të hidhni dritë.Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Disa të lindur te shenjes do ta gjejnë veten të ballafaquar me një konflikt që lidhet me autoritetin. Qëndrimi për të adoptuar do të jetë i ndryshëm në varësi të rastit, por nëse jeni shumë autoritar për të kërkuar përsosmëri tek të tjerët, ulni nevojat tuaja, përndryshe gjithmonë do të përjetoni një ndjenjë të fortë të pakënaqësisë. Dhe nëse nuk duroni t'ju jepen urdhra, merrni parasysh problemet që mund të shkaktojnë.
Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Ju mund të jeni të kënaqur, duket se e keni arritur një qëllim ose që një marrëveshje do të ratifikohet shpejt. Një lajm i mirë po vjen, i cili do t'ju lejojë të gjeni një gjendje të mirë shpirtërore dhe të përmirësoni pritshmëritë tuaja në të ardhmen. Edhe në një nivel sentimental do të ketë një pajtim ose afrim.Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Do të jetë një javë pozitive për të lindurit e shenjës që do të rimarrin besimin tek vetja dhe tek e ardhmja e tyre. Ju mund të merrni një ofertë ose një premtim, diçka që do t'ju bëjë të ndiheni të lumtur. Disa do të ndihen edhe më të përfshirë emocionalisht. Përparime të mira që do t'ju bëjnë të ndiheni më optimist për një të ardhme që në shumë mënyra është ende e pasigurt.Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Zgjidhni çdo çështje financiare shpejt, përndryshe mund të ndjeni një agjitacion të fortë derisa ta bëni. Mos i shtyni pagesat, përpiquni të mbani premtimet tuaja, përndryshe vlerësimet tuaja mund të dështojnë. Ekzistojnë disa detyrime që duhet t’i respektoni, përndryshe rrezikoni të përballeni me pasoja të mundimshme.61 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page