top of page

Horoskopi 28 gusht 2020


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit, dita e sotme fillon pak ngadalë, por kjo është një shenjë që dinë të shërohen menjëherë dhe të kapërcejnë kufijtë e tyre. Intuita të mira, vendime të rëndësishme, ndihma e jashtme dhe emocione të mira do të lindin në këtë gjysmën e dytë të vitit.Demi

(21 prill- 21 maj)


Rimëkëmbje e mirë e energjisë këtë fundjavë për ata që kanë lindur nën shenjën e Demi. Nëse ka ndonjë problem, ai duhet të zgjidhet deri në nëntor. Bashkëpunimet dhe punët e reja favorizohen dhe rifillohen pas një ndalese të kohëve të fundit. Kushtojini vëmendje, sidoqoftë, formës fizike.Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Ditët e fundit për binjakët mund të ketë pasur një krizë të vogël që mund të rikuperohet sot. Qielli i atyre që kanë lindur nën këtë shenjë të zodiakut do të japë emocione të mëdha në shtator me Venusin e favorshëm, kështu që do të jetë mirë të përfitoni nga ajo. Në nivelin profesional, disa ndalesa të vogla nga këndvështrimi profesional dhe keqkuptimet me peshqit dhe virgjëreshën.Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Ata që kanë lindur nën shenjën e gaforres do të merren me dashuri të reja që mund të jenë konfliktuale, por për këtë shenjë është pothuajse konstante. Per Gaforren, në të vërtetë, ndjenjat jetohen në një mënyrë shumë të thellë dhe kjo mund të çojë qe të jetoni dashuri me frikën e vazhdueshme për ta humbur atë. Venusi ende në shenjë por duke kundërshtuar Jupiterin dhe Saturnin bën që ngadalësimi i punës dhe kontratat të rishikohen.Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Luani në këtë periudhë po zvogëlon objektivat e tij nga një këndvështrim ekonomik edhe pse për nga natyra e tij, ai do të kryente vetëm projekte madhështore. Me fundin e vitit dhe fillimin e vitit 2021, do të fillojë një tranzit i Saturnit i cili do të bëjë që luani të fluturojë pak më ulët se zakonisht dhe të amortizojë disa shpenzime të tepërta ".
Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Pas dy ditësh pushimi, ata që kanë lindur nën shenjën e virgjëreshës do te kthehen të jetojnë një ditë pozitive. Ka burime dhe racionalitete që na lejojnë të përballemi më mirë me çdo problem. Virgjëresha, në fakt, ka dhunti të dijë të ndajë emocionet nga racionaliteti dhe të përballet me pyetje praktike me një qartësi ekstreme. Bisedimet nuk duhet të shtyhen. Dashuria në shërim.Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Të lindurit e Peshores janë mërzitur në këtë ditë. Ju duhet të qëndroni të qetë dhe të mbështesni zgjedhjet tuaja gjatë gjithë rrugës. Nëse ka dyshime në punë ose në dashuri, është më mirë të mos ja hidhni fajin te tjerve. Cdo gje eshte kalimtare.Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Ekziston një rikuperim i mirë midis sot dhe nesër për te lindurit nen shenjen e akrepit. Ne do të donim të realizonim projekte të reja dhe kjo do të jetë e mundur, veçanërisht nëse kemi partnerin e duhur së bashku. Një këshillë? Jini më të ngazëllyer dhe keni guximin të ndiqni zgjedhjet tuaja, do jene ato te duhuratShigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Keni diçka për të riparuar dhe rregulluar sot për Shigjetarin, por gjithmonë duhet të kemi një vëmendje pozitive për të ardhmen. Edhe nëse nuk ka asgjë konkrete në horizont, gjithmonë mund të mbështeteni në imagjinatën që mund t'ju ndihmojë. Disa marrëdhënie u shkatërruan midis Marsit dhe Qershorit dhe tani na duhet të rindërtojmë atë që humbi.Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Bricjapi është një shenjë e fortë që vazhdon vetëm ashtu si dhe imazhi i lidhur me të, një kafshë që është mirë vetëm. Shpresa është që t’i hapemi dashurisë dhe t’i përkushtohemi familjes me më shumë emocione. Shpesh kjo shenjë ka tendencë të izolohet kur zemërohet por e bën këtë vetëm për tu rimbushur. Gjatë kësaj kohe është më mirë të mos izoloheni.Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Të lindurit nën shenjën e Ujorit duhet të kuptojnë se çfarë duan dhe në këtë periudhë ata po kërkojnë partnerë aktivë dhe proaktivë. Eshtë mirë të mendoni me kujdes përpara se të bëni një zgjedhje nga këndvështrimi i dashurisë dhe punës. Kujdes nga paratë.Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Ata që kanë lindur nën shenjën e Peshqve janë në rrugën e suksesit edhe nëse vështirësitë për të përballuar janë të shumta. Përballë Mërkurit mbajnë shumë përgjegjësi për ata që do të duhet të rifillojnë një punë ose të fillojnë një të re, por nga 7 shtatori do të bëhet më mirë. Në dashuri keni nevojë te dëgjoni njëri-tjetrin. Disa të lindur nën këtë shenjë, në të vërtetë, mund të mendojnë se kanë dëgjuar shumë të tjerët dhe nuk kanë marrë shumë si shpërblim.

55 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page