top of page

Horoskopi 27 gusht 2020

Dashi

(21 mars- 20 prill)


Kushtet janë të mira, kështu që duhet të guxoni dhe të kritikoni ata që e vendosin veten në lojë përgjysmë. Tregoni ndryshimin midis jush dhe atyre që kurrë nuk bëjnë asgjë që mund të kalojë vijën; ndonjëherë duhet të dini se si të shkoni pak larg, dhe gjithashtu duhet të dini se si të mos bindeni, por në kohën e duhur dhe për një kauzë të mirë. Jo vetëm për të sfiduar të tjerët, përndryshe kjo mund t'ju kthehet kunder.Demi

(21 prill- 21 maj)


I kushtoni shumë rendesi një situate që mendoni se mund të shkojë keq. A e keni konsideruar mundësinë që mund të jetë e kunderta? Urani është në një aspekt të veçantë, por nuk do të ketë asnjë problem, sepse tani ju duhet të vuani pasojat dhe kjo ju destabilizon. Por kjo gjendje mund të jetë shumë pozitive sepse shumë mund të fillojnë një jetë të re.Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Mos hezitoni të vini në dyshim veten tuaj dhe te shuani kureshtjen tuaj. Ju mund të mësoni diçka të re që do t'ju ndihmojë në të ardhmen. Yjet ju këshillojnë të kontrolloni vërtetësinë e asaj që ju propozohet përpara se të veproni. Ju mund të jeni viktimë e informacionit të rremë dhe mund të manipuloheni - mos lejoni që kjo të ndodhë!Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Keni marrë ca para, ose jeni gati të merrni një rimbursim dhe po pyesni nëse keni të drejtë t'i jepni vetes ose të dashurve tuaj një dhuratë të vogël! Mos u bëni shumë të pakujdesshëm, sepse do të ketë ende pasiguri në muajt e ardhshëm. Zhgënjimet që lidhen me të kaluarën, me kundërshtimin e Saturnit, me situatat e komplikuara të shkaktuara nga virusi, mund t’ju ​​kenë bërë më pesimistë. Ka zgjedhje për të bërë që nuk janë të lehta, por nëse keni mundësinë, jepini vetes pak kënaqësi.Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Nëse doni të kaloni një ditë të mirë, refuzoni gjithçka dhe veçanërisht atë që ata duan t'ju imponojnë. Në fakt, ju duhet t'i jepni vetes kohë për të menduar. Kjo nuk është një situatë e re, është e lidhur me Uranin që ju dërgon ne konfuzion, por duke qenë se po kthehet mbrapsht, këto janë ngjarje që kanë kaluar tani. Nga ana tjetër, në mendjen tuaj ju e keni te qarte dhe te planifikuar se çfarë mund të ndodhë akoma.Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Jeni kalorësit e zodiakut! Nderi juaj do të jetë t'u shërbeni të dashurve ose kolegëve tuaj ndërsa mbroni fuqimisht interesat e tyre. Shenja juaj është ajo e kujdesit, mund të jetë gjithashtu se jeni të shqetësuar për një të dashur, ose që dëshironi të mbështesni një mik apo edhe një anëtar të familjes në nevojë. Sido që të jetë, është një ditë e mirë t’i përkushtohesh të tjerëve.Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Miqësia do të jetë gurthemeli i kësaj dite, do të ndiheni mirë në shoqërinë e një konfidenti me të cilin do ta lini veten të shkojë. Ju do të jeni në gjendje të tregoni ato që keni në mendje, veçanërisht nëse Saturni vazhdon t'ju shqetësojë. Për fat të mirë, Jupiteri është në aspekt të mirë dhe kjo duhet të kompensojë. Ka shumë të ngjarë që ju jeni duke bërë mirë në punë dhe përpiqeni të kapërceni vështirësitë e së kaluarës.Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Mos i vini vetes qëllime që janë të pamundura për t'u arritur, edhe pse specialiteti i Akrepit është per të dashur atë që është e pamundur. Sidoqoftë, askush nuk ju kërkon të bëni të pamundurën, prandaj përpiquni të relaksoheni më shumë. Ju mund të jeni pak në ankth, sepse keni probleme për të arritur një marrëveshje me një partner ose anëtar të familjes me të cilin keni ndërprerë marrëdhëniet tuaja.Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Ju pret një ditë e bukur, do të keni mundësi të kapni interesin e atyre që janë përreth jush dhe do të keni mundësinë të takoni një ose më shumë njerëz të rëndësishëm. Prania e tyre nga ana juaj do t'ju japë forcë dhe do t'ju bëjë të dëshironi të dilni nga situata e komplikuar ku jeni. Por kjo gjithashtu mund t'ju inkurajojë të bëni një zgjedhje të keqe. Pse të mos kërkoni këshilla nga një specialist?Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Kjo është koha e duhur për të zgjidhur një problem financiar që mund të prekë një nga të dashurit tuaj dhe veten tuaj. Do të jeni shumë të aftë sepse do të dini se si t'i ktheni situatat në avantazhin tuaj ose të inkurajoni bashkëbiseduesit tuaj të ndryshojnë mendimin e tyre. Në çdo rast, gjithmone për sa kohë te jeni ju qe e keni situatën nën kontroll.Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Eshtë një ditë e mirë për të injoruar ankthet e tua dhe të përfitosh nga situata për të provuar veten. Dikush do t'ju ndihmojë, nuk do të ketë ndonjë ngjarje të veçantë, vetëm mendime që mund të jenë stresuese sepse si gjithmone do ta ekzagjeroni atë që mund të ndodhte, ose pasojat e ndryshimeve që ndodhin.Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Keni gjithmone dikë për të kërkuar, ju duhet një dorë, dhe thjesht duhet të kërkoni, edhe nëse kjo është pjesa me e vështirë. Ose sepse në përgjithësi jeni mjaft të trembur, ose sepse keni shumë krenari dhe kjo ju pengon të kërkoni ndihmë. Por ju mund ta kapërceni këtë kufi: keni për më shumë se një vit qe keni ndryshuar qëndrimin tuaj ndaj të tjerëve dhe atyre qe ju rrethojn.

27 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comentarios


Post: Blog2_Post
bottom of page