top of page

Horoskopi 26 gusht 2020

Dashi

(21 mars- 20 prill)


Entuziazmi juaj po ju intereson shumë për një marrëveshje të fundit, mbajini këmbët në tokë dhe përpiquni të racionalizoni çdo lëvizje tuaj.

Duke u përballur me realitetin, tashmë keni arritur të merrni atë që keni dashur, dhe tani keni mundësinë të keni edhe më shumë.

Kaloni sa më shumë kohë të jetë e mundur sot me familjen tuaj, pasi të afërmit tuaj dhe, nëse është e nevojshme, edhe fëmijët, duhet të dinë që jeni afër jush, dhe vetëm ju mund t'u jepni atyre qetësinë dhe ndjenjën e harmonisë së nevojshme.

Një dashuri në pamje të parë mund të ndryshojë papritmas jetën tuaj dhe t'ju tërheq në një vorbull emocionesh, siç nuk keni ndier për një kohë të gjatë.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Miqtë tuaj do të kuptojnë nëse duhet të anuloni një angazhim për shkak të problemeve në punë. Mos harroni se do të vijë koha për të festuar suksesin tuaj dhe për të mbledhur lëvdatat e atyre që nuk donin të besonin në ju.

Ju keni punuar shumë në këtë periudhë për të rikuperuar raste të tjera të inercisë totale, kështu që është e drejtë ta njohni atë dhe të shpërbleni veten, nëse askush tjetër nuk e siguron.

Sharmi juaj do të rritet dita ditës.

Shëndeti juaj do të përmirësohet dukshëm, veçanërisht nëse i përkisni dekadës së dytë.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Nuk është se ju duhet të kurseni paratë tuaja në mënyrë të dëshpëruar, por do të ishte më mirë në marrëveshjet financiare të ishit pak më pak altruiste.

Arsyet serioze mund të lindin sot që do t'ju bëjnë të ndryshoni mendimin tuaj për dy shpenzime me të cilat duhet të keni ose dëshironi të përballeni së shpejti.

Pranoni me qetësi disa kritika që do të drejtohen nga partneri juaj për sjelljen tuaj sipërfaqësore.

Situata e dashurisë nuk do të jetë e lartë: ki kujdes nga aventurat intriguese.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Ata që kanë lindur në dekadën e tretë do të gëzojnë mundësi të shkëlqyera në dashuri.

Nuk ka rëndësi nëse përnjëherë jeni egoist dhe shijoni tërë dashurinë që ata që ju duan juve janë në gjendje t'ju japin.

Mundohuni të merrni rezultate të mira në shkollë ose në punë, pa e imponuar veten të tjerët dhe pa kërkuar rruge te shkurtra, ndershmëria dhe angazhimi do të shperblehen.

Nga jashtë, atëherë do t'ju jepet informacion që do t'ju ndihmojë të kuptoni njerëzit me të cilët jeni afër dhe të merrni parasysh besnikërinë e tyre.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Kreativiteti është vënë në dispozicionin tuaj dhe me siguri do të jetë i dobishëm për ju dhe për qasje të reja.

Disa përfitime të mëtejshme gjithashtu mund të arrijnë në këtë ditë, në krahasim me ato të pritura, por do të duhet të jesh aq kursimtare sa t’i heqësh menjane dhe të presësh pak kohë para se t’i investosh apo t’i shpenzosh për gjëra të padobishme.

Në sferën sentimentale do të shijoni një situatë më shumë se të favorshme dhe do të keni mundësi të mira.

Në dashuri, megjithatë, do të jeni në majën e sharmit dhe joshjes: asnjë pre nuk mund t'ju shpëtojë.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Aftësitë tuaja, të kombinuara me shumë pak fat, do t'ju lejojnë të shënoni më shumë se një sukses në fushën sentimentale.

Kanalizoni energjitë tuaja në sektorin sentimental, ku sharmi juaj nuk do të dyshohet nga askush.

Sa më shumë të kërkoni informacione të hollësishme, aq më shumë do të rritet vlerësimi juaj ndaj jush. Popullariteti juaj në punë ose në jetën tuaj shoqërore po rritet dukshëm së bashku me energjinë pozitive që buron nga ju.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Eshtë koha për të pastruar jetën tuaj të dashurisë dhe t'i jepni fund paqartësive në të cilat jeni zhytur deri tani.

Mundohuni të bëni disa përpjekje shtesë për t'u pajtuar me partnerin tuaj, veçanërisht nëse tensionet e fundit ju kanë lënë nervozë.

Mos u hutoni në punën tuaj: mund të bëni më shumë dëme sesa imagjinoni.

Disa nga planet tuaja në këtë ditë mund të mos merren parasysh me ardhjen e një pjestari të familjes tuaj që thjesht nuk e prisnit.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Kjo do të jetë dita më e mirë nëse keni një bisedë të rëndësishme me partnerin tuaj në lidhje me jetën tuaj së bashku në të ardhmen.

Ringjallni temat romantike edhe në dashuri, duke propozuar përsëri të gjitha aftësitë tuaja të komunikimit.

Koha e shkëlqyeshme për të krijuar marrëdhënie të mira me njerëz të rëndësishëm: shefat, punëdhënësit, etj., Sepse ato mund t'ju ofrojnë mundësi të papritura. Edhe në jetën tuaj private është koha për ndryshime krijuese.

Në këtë ditë ju duhet të hiqni dorë nga frika që keni për punën tuaj.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Do të gjeni papritur një surprizë që do t'ju lejojë të mendoni për të ardhmen e afërt në një mënyrë më pozitive.

Në këtë ditë do të ktheheni përfundimisht duke zoteruar vetveten dhe madje mund të bëni diçka të mirë.

Marrëveshje të mëdha në dashuri.

Sfera sentimentale do t'ju japë momente vërtet të paharrueshme.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Do të ndiheni në gjendje të shkëlqyer, dhe kjo do të jetë koha ideale për të punuar sa më mirë ose për të trajtuar veten në një fazë të shkëlqyer relaksimi, pushimesh.

Ju keni bërë detyrat e shtëpisë tuaj dhe gjithashtu keni punuar shumë, imagjinoni jeten tuaj për të krijuar një botë paralele të gëzueshme dhe përmbushëse.

Ju jeni me të vërtetë me fat që rrethoheni nga kaq shumë njerëz që ju duan në një mënyrë kaq të qartë dhe bujare.

Në këtë ditë me siguri do të keni një mundësi të shkëlqyeshme për të parë përreth, veçanërisht nëse jeni beqarë, dhe gjithashtu në vendin e punës.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Situatë e shkëlqyer në dashuri për ata që kanë lindur në fund të shenjës.

Sot partneri juaj mund t’ju ​​befasojë me një dhuratë të papritur. Mundohuni të shmangni të mendoni se ai duhet të falet për diçka, mbase është thjesht një mënyrë e re për t’i thënë vetes se ai ju do.

Në shkollë ose në punë energjia juaj do jetë gjithmonë e njëjtë gjatë gjithë ditës dhe kjo sigurisht që do të jetë gjithashtu një avantazh për ju që nuk do të ndjeni barrën e disa angazhimeve, si fizike ashtu edhe mendore.

Energjia juaj në këtë ditë është mjaft pozitive, kështu që duhet të përpiqeni ta shfrytëzoni në mënyrën më të mirë, veçanërisht në vendin e punës dhe nëse keni mungesë në këtë kuptim.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Do të ketë probleme në fushën sentimentale.

Ju do të keni nevojë për shoqeri, por njerëzit që dëshironi pranë jush nuk kanë kohë për t'u ulur me ju, ata duhet të punojnë shumë.

Shmangni polemikat dhe rivalitetet në punë - ato mund të sjellin pasoja të pakëndshme.

Nëse shqetësoheni për një punë të përfunduar në një kohë të shkurtër dhe pa dhënë shumë hapësirë ​​për rishikime që do t'ju lejonin të identifikoni ndonjë gabim, sot do të ishte dita e duhur, dhe mbase e vetmja, për të qenë në gjendje ta rregulloni atë.

103 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page