top of page

Horoskopi 25 nentor 2020


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Së shpejti edhe ju do të merrni frymë thellë.

Për një herë, rezervoni ditën sot për gjërat e bukura, përkushtojuni atyre që i doni më shumë dhe që ju përshtaten aq shumë.

Ju do të jeni në një formë të shkëlqyer, të gatshëm të filloni ndërmarrjet më aventureske ose në pushtimin e një dashurie të re.

Jeni në formë të shkëlqyeshme këto ditë nga pikëpamja sentimentale, kështu që mund të dëshironi të provoni të bëni diçka me dikë nëse vendosni të largoheni nga shtëpia dhe, padyshim, nëse jeni vetëm.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Në mëngjes, do të lindin shumë pyetje të mërzitshme dhe kërkuese.

Ju nuk mund t'i gjeni përgjigjet për të gjitha pyetjet tuaja brenda një dite, kështu që sot, mos prisni shumë nga vetja dhe të tjerët.

Mundohuni të përshtatni sjelljen tuaj me nevojat e partnerit tuaj: mos jini shumë kritik.

Një ndërlikim i vogël do të lindë këtë pasdite, por ju do të jeni në gjendje ta njihni dhe të merreni me të.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Tundimet do të jenë në pritë sot dhe do të presin momentin më të përshtatshëm për t'ju goditur, që është kur ju e lëshoni rojën tuaj.

Mund të duket e mërzitshme, por duhet të respektoni idetë e të tjerëve, përndryshe nuk do të jeni në gjendje të arrini qëllimet tuaja.

Të lodhur dhe pa frymë, do të përballeni me jetën në punë dhe marrëdhënie duke marrë pjesë në minimum, gjë që ju lejojnë burimet tuaja të pakta.

Ju ende nuk jeni vendosur në një punë të re ose ende nuk jeni njohur me njerëzit përreth jush në këtë kohë, por është vetëm çështje kohe.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Një punë e bërë mirë është gjithmonë publicitet i mirë, veçanërisht për aftësitë tuaja.

Nuk do të mungojë kënaqësia nga puna dhe mundësitë për të përmirësuar situatën aktuale.

Lajme të këndshme në fushën e dashurisë.

Në dashuri, jini më vendimtar, edhe nëse nuk jeni të qartë se çfarë doni të bëni: gjërat do të sqarohen gjatë ditës.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Përsosmëria nuk ekziston, prandaj jini të kënaqur me cilësitë që keni, pasi ato janë të mjaftueshme për të kënaqur nevojat e punës dhe jetës tuaj private.

Mos e fik një pjesë të vetes kur shkon në punë ose shkollë, bëhu gjithmonë vetvetja.

Mos u pendo për atë që ke përshëndetur përgjithmonë, gjithmonë ka diçka të re si në dashuri ashtu edhe në biznes që do të të bëjë të harrosh të kaluarën.

Mos u shqetëso nëse duhet të zbutësh disa kontraste në dashuri: do të kalojnë retë.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Ju mund t’u jepni hapësirë ​​projekteve që keni në mendje dhe mund të flisni lirshëm për to me ata që janë pranë jush, siç do të gjeni në to, si dhe këshilla, gjithashtu mbështetje morale dhe nëse jeni me fat edhe ekonomik.

Ju e dini shumë mirë që mund të mbështeteni verbërisht tek njerëzit që i konsideroni miq, sepse e dini që ata nuk do t'ju zhgënjejnë dhe do të jenë gjithmonë pranë jush.

Ju keni hijeshinë për të propozuar një dalje dhe për t'u siguruar që nuk mund të refuzoheni.

Momentet më të ëmbla në dashuri.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Mos i lejoni të ju bëjnë presion në bindjen e gabuar se jeni të gatshëm t'i nënshtroheni vullnetit të të tjerëve.

Kompromiset nuk funksionojnë më dhe kriza po afron.

Xhelozia është një armë shumë e fuqishme që ndonjëherë funksionon shumë mirë, kështu që nëse problemi juaj thjesht ndiheni të lënë pas dore, përpiquni të gjeni ndonjë përmbushje diku tjetër.

Sot mund të ju mungojnë shumë disa fjalë ose mund të shkelni pa dashje një sekret që ju është besuar.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


A jeni të gatshëm të punoni natë e ditë për sukses? Epo kjo ditë do të jetë fillimi i diçkaje të re, vetëm nëse vërtet dëshironi dhe nëse jeni gati të angazhoheni.

Një ditë shumë interesante për çështje ekonomike ose profesionale: nëse keni ide fituese, do të jeni në gjendje t'i bëni ato të vlejnë.

Ju do të shihni se jeta juaj e dashurisë rifillon pothuajse magjikisht.

Koha e kaluar për të ndihmuar miqtë nuk humbet kurrë. Mundohuni të krijoni një mjedis romantik.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Në dashuri do të jeni të papërmbajtshëm dhe ngrohtësia juaj njerëzore do të përgjigjet.

Partneri në detyrë sigurisht që nuk do të befasohet nga disa deklarata përkundrazi, mbase edhe ai do të shprehë dhe do të zbuloni edhe më shumë afinitet.

Me siguri dita duket premtuese, atëherë ju mbetet juve të filloni biseda interesante.

Mënyra se si tani po shikoni jetën tuaj të punës do t'ju ndihmojë shumë, pasi po merrni ndikime pozitive që do t'ju ndihmojnë të përqendroheni në gjërat thelbësore dhe të lini anash të panevojshmet.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Jini më të organizuar në punën tuaj.

Ju mund të mos keni qenë në gjendje të bëni disa nga detyrat tuaja siç duhet dhe kjo ju rëndon më shumë se zakonisht, megjithatë nuk duhet të dekurajoheni, pasi një ditë si kjo mund t'i ndodhë askujt, madje edhe ju perfeksionistëve.

Monitoroni reagimet tuaja sentimentale, të cilat mund të ndodhin kur më pak e prisni.

Edhe nëse jeni krenar, të kërkoni ndihmë herë pas here nuk ju bën të dukeni më pak të fortë ose më pak të aftë.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Mendja juaj është e stresuar dhe e ngarkuar me punë shtesë, por mos u shqetësoni se kjo periudhë e përqendrimit të dobët do të kalojë për disa ditë.

Puna sigurisht që sjell kënaqësi të madhe por ndonjëherë mund të jetë edhe shumë stresuese.

Në dashuri do të jeni më pak i qetë dhe i disponueshëm, i vëmendshëm ndaj sjelljeve të papërshtatshme që mund të prishin mirëkuptimin e përsosur me partnerin tuaj.

Derisa të dini me siguri se kush e meriton zemërimin tuaj, përpiquni ta fshehni atë më mirë.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Të ardhura të mundshme të papritura dhe zhvillime pozitive profesionale.

Ndryshime në lidhje me punën.

Ju jeni shumë simpatik dhe vetem, prandaj skeni aspak nevoje te shtyheni apo ta egzagjeroni.

Këtë ditë mund t'ja kushtoni plotësisht dashurisë, nëse e keni një të tillë.

36 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page