top of page

Horoskopi 23 Mars 2021


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Edhe nëse mendoni se po bëni më të mirën tuaj, mos harroni të merrni parasysh pasojat e veprimeve tuaja mbi të tjerët.

Një e shtënë e bukur në fushën sentimentale.

Koordinoni punën nëse ju bën të ndiheni më mirë dhe më rehat, por mos harroni se ndihma e të tjerëve do të jetë pothuajse e domosdoshme, prandaj mos u tërhiqni.

Puna duhet të shkojë normalisht në këtë ditë.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Mundohuni të mos ndërmerrni rreziqe të tepruara financiare në këtë ditë.

Pak do të jenë në gjendje të kuptojnë gjendjen tuaj shpirtërore sot dhe kjo do të shkaktojë pakënaqësi.

Nëse e mendoni, edhe ju ndonjëherë i detyroni të tjerët të ju kënaqin, prandaj mos bëni shumë bujë nëse sot është radha juaj të dorëzoheni.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Qëllimi juaj kryesor gjatë ditës duhet të jetë arritja e qetësisë dhe qetësisë së brendshme, të jeni në gjendje të përballeni me njerëzit, me disponueshmëri më të madhe. Nëse nxeheni menjëherë, nuk do të merrni asgjë që dëshironi.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Disa përgjegjësi të tjera mund t'ju bëjnë mirë, si dhe të jenë në gjendje t'ju sjellin përfitime të mëdha, si për ju ashtu edhe për familjen tuaj.

Sharmi juaj mund të ndryshojë rrjedhën e ngjarjeve nëse dozohet me aftësi.

Momente të ëmbla në dashuri për ata që kanë lindur në fund të shenjës.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Vendosni vetes kufizime në shpenzimet tuaja, veçanërisht nëse po planifikoni diçka të rëndësishme, në të cilën kursimet do të bëhen thelbësore.

Paratë sot do t'ju shqetësojnë.

Sot është dita e raportimit në fushën sentimentale dhe nuk mund të largoheni prej saj shumë lehtë.

Dikush mund të jetë në telashe serioze dhe mund të mos dëshirojë t'ju kërkojë asgjë nga frika e reagimit tuaj.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Ju duhet të mendoni më thellë për një situatë që ju përfshin personalisht.

Mos u përpiqni të përzieni biznesin dhe jetën private sot.

Mos lejoni që kontrastet e vogla të bëhen humnerë midis jush dhe partnerit tuaj: para së gjithash kërkoni një dialog të hapur dhe konstruktiv.

Disa keqkuptime në dashuri.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Ju do të jeni në gjendje të merrni pjesë aktivisht në punë dhe kohë të lirë me të njëjtën qetësi autentike.

Puna mund të kërkojë shumë aftësi dhe kjo mund të funksionojë në favorin tuaj, sepse ju do të shfaqeni.

Sharmi do të rritet dhe mund të mbështeteni në një periudhë të qetë në dashuri.

Mos dëgjoni ata që përpiqen t'ju bindin se të qenit i dashur dhe i dashuruar është një simptomë dobesie


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Lajmet në dukje në sektorin ekonomik.

Të tjerët do të duhet të vendosin veten në hije për t'ju lënë hapësirë ​​dhe kjo do t'ju lartësojë edhe më shumë.

Sot mund të arrini një qëllim të caktuar dhe ta ndani atë me dikë të veçantë në jetën tuaj.

Përmirësim vendimtar në dashuri.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Kushtojini më shumë vëmendje detajeve në punën tuaj dhe mos u tregoni impulsiv, veçanërisht nëse keni lindur në fund të shenjës.

Nëse jeni duke përjetuar një situatë sentimentale të trazuar, përpiquni të mos i nënshtroheni lajkave të lehta, pasi duhet të ruani dinjitetin tuaj dhe ta bëni personin tjetër të kuptojë se nuk mund t'ju lërë dhe t'ju marrë ashtu si dëshiron.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Mundohuni të mos nënvlerësoni gjithçka që ju ndodh, veçanërisht në çështjet financiare dhe ligjore.

Disa tensione në dashuri dhe momente nervozizmi do të duhet të mbahen nën kontroll.

Ju nuk keni pse ta neglizhoni shumë partnerin tuaj, përndryshe ai mund të mos ju shpërblejë më me përkëdhelje kur keni nevojë për të.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Njerëzit e tjerë do të sugjerojnë gjëra që nuk i keni konsideruar më parë (dhe do të mendojnë të përfshijnë detaje të vogla që do t'ju ndihmojnë shumë).

Ata që ju duan duan që edhe ju të jeni të lumtur.

Do të ndiheni shumë të mbështetur në këtë ditë, pasi njerëzit përreth jush pajtohen me mendimet dhe idetë tuaja.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Ju mund t’u jepni hapësirë ​​projekteve që keni në mendje dhe mund të flisni lirshëm për to me ata që janë pranë jush.

Mos hezitoni të merrni vendime, ju jeni një udhëheqës i natyrshëm.

Fjalët tuaja mund të ndryshojnë jetën tuaj, pyetja që duhet t'i bëni vetes është: çfarë dua të ndryshoj me të vërtetë? Ndoshta ju duhet vetëm një shtytje e vogël.

Periudhë e shkëlqyeshme në dashuri: sharmi juaj do të jetë i pakonkurueshëm.

46 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page