top of page

Horoskopi 22 shkurt 2021

Dashi

(21 mars- 20 prill)


Momentet më të ëmbla në dashuri.

Eshtë një kohë e mirë për të filluar një punë ose për të ndjekur një hobi; dhe nëse bëhet fjalë për marrjen e dokumenteve ligjore, edhe më mirë.

Ju keni punuar shumë në këtë periudhë për të rikuperuar herë të tjera të inercisë totale, kështu që është e drejtë ta njihni atë dhe ta shpërbleni veten nëse askush tjetër nuk e ben.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Ju nuk doni të dukeni keq, kështu që do të dëshironi të flisni sa më pak të jetë e mundur, të dëgjoni dhe t'i përgjigjeni me kujdes çdo pyetjeje.

Ju keni punuar kaq shumë dhe nuk mund të hiqni dorë tani që koha po mbaron.

Nëse po ndodhin ndryshime në jetën tuaj, duhet të kërkoni mënyrën më të mirë për të sjellë dikë në krahun tuaj.

Mos e shkurajoni partnerin me pesimizmin tuaj.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Filloni duke eksploruar ambiciet tuaja më të thella dhe mos kini frikë t'i çoni përpara.

Keni punuar shumë, lereni imagjinatën tuaj t'ju ndihmojë të krijoni një botë paralele të gëzueshme dhe përmbushëse.

Ju keni hijeshinë për të propozuar një dalje dhe për t'u siguruar që nuk mund të refuzoheni.

Sfera e dashurisë do të jetë veçanërisht e dobishme për ata që kanë lindur në dekadën e dytë.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Një majë spontaniteti do të favorizojë lindjen e miqësive të reja ose një dashuri premtuese.

Ju do të ndryshoni mendim për një çështje të rëndësishme falë këshillave të një personi që i besoni dhe e vlerësoni shumë.

Do të keni energji dhe dëshirë ta bëni me të dyja duart; do të arrini rezultate të rëndësishme në punën dhe jetën personale.

Kjo ditë më në fund do të dalë e qetë dhe ju mund të vlerësoni situatën në punë ose t’i kushtoni disa orë më shumë kujdesit për veten tuaj.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Gjëja më e mirë që mund të bëni në këtë ditë do të jetë të mos krijoni disa thashetheme dhe të vazhdoni në rrugën tuaj, siç keni bërë deri më tani.

Ju kujdeseni për të gjitha detajet në punën tuaj.

Nëse dikush nuk mund t'ju tregojë se çfarë dëshiron ose çfarë pozicioni duhet të marrë, mos e humbni kohën tuaj duke u përpjekur të deshifroni mesazhet e tyre.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Kur reflektoni se si po shkon marrëdhënia juaj me dikë, ju hiqni dorë nga logjika dhe dëgjoni më shumë ndjenjat tuaja më të thella. Pyesni veten nëse partneri juaj sjell pjesën tuaj më të mirë apo është thjesht një kompani e këndshme.

Në dashuri, përpiquni të jeni më të kuptueshëm.

Sot do të duhet të punoni shumë për të rregulluar atë që keni lënë anash.

Edhe nëse gjërat nuk duket se po shkojnë mirë këtë ditë, përpiquni të mos harroni kurrë të buzëqeshni.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Transiti stimulon vitalitetin tuaj, ju bën të punoni shumë dhe me rezultate të shkëlqyera.

Perfeksionizmi juaj në punë ka bërë që ata që ju njohin ju vlerësojnë.

Një dashuri me shikim të parë mund të ndryshojë papritmas jetën tuaj dhe t'ju tërheqë në një vorbull emocionesh, të tilla si nuk i keni ndjerë për një kohë të gjatë.

Këtë ditë mund ta kushtoni plotësisht dashurisë, nëse e keni një të tillë.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Ditën e sotme, do të ketë shumë shqetësime që do të vijnë të trokasin në derën tuaj, veçanërisht në kulm.

Në vendin e punës nuk mund të kundërshtoni askënd, veçanërisht nëse keni ardhur kohët e fundit, kështu që nëse ka diçka që ju shqetëson, mbajeni për vete në këtë moment.

Nëse keni ndonjë çështje të rëndësishme për të sqaruar me partnerin tuaj, sot nuk është dita e duhur: thjesht do të diskutonit gjithë ditën pa arritur në ndonjë përfundim.

Shmangni xhelozinë, e cila do t'ju çojë të mërzitni partnerin me frikën tuaj: marrëdhënia e çiftit mund të ndikohet.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Momente paqësore në dashuri.

Në këtë ditë ju do të tronditeni thellë nga një vështrim.

Sapo të ngriheni këtë mëngjes, mendja juaj do të gumëzhojë me ide të shkëlqyera që mund të zbatohen si për jetën tuaj shoqërore, shkollën dhe punën.

Kohët e fundit keni punuar shumë për të përmirësuar aftësitë tuaja dhe mund të thuhet se keni pasur sukses.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Mundohuni të jeni gjithmonë në dispozicion dhe të bëni punën e të tjerëve nëse është e nevojshme, do të shpërbleheni si duhet dhe çmimet tuaja do të rriten.

Nëse sapo po filloni një punë, do të gjeni një moment të papritur.

Sot do të duhet të matni hijeshinë dhe objektivitetin nëse doni të përfundoni marrëveshje pozitive, të cilat do të zgjasin me kalimin e kohës.

Ju jeni gjithmonë me fat kur jeni në telashe, pasi dikush gjithmonë ju vjen në ndihmë.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Fakti që jeni plot energji do të thotë se jeni edhe shumë produktiv. Për këtë arsye, ju duhet të punoni shumë për të arritur qëllimet tuaja, pa u shpërqendruar nga rrethina juaj.

Nëse ndieni se diçka është marrë nga ju, ajo do t'ju kthehet me interes duke filluar nga sot.

Përgjigjet që dëshironit tani janë afër. Ka mundësi për ju sot, veçanërisht nga pikëpamja sentimentale, kështu që nëse keni diçka për të kompensuar, ose nëse jeni beqar dhe doni të gjeni një shok shpirti, kjo do të jetë Dita


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Ata që janë vetëm do të jenë në gjendje të gjejne një partner me të cilin të fillojnë një histori tërheqëse.

Mos kini frikë të filloni një bisedë për gjëra pak më serioze me partnerin tuaj.

Lajme në fushën profesionale për të lindurit në dekadën e dytë.

Ju jetoni në mes të një faze të shkëlqyer, të cilën duhet ta shfrytëzoni me kritere organizative, duke shpërndarë kohën tuaj në mënyrë që të mund të bëni gjithçka që keni propozuar.

26 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

コメント


Post: Blog2_Post
bottom of page