top of page

Horoskopi 21 gusht 2020


Dashi

(21 mars- 20 prill)

Do ndiheni të pakënaqur me karrierën tuaj aktuale sot. Ju duhet të planifikoni për një ndryshim dhe mund të mbështeteni në mundësi të reja, por duhet të keni guximin të hidheni. Synoni lartë dhe keni besim në veten tuaj dhe mos kini frikë nga lajmet. Situatë e qëndrueshme në dashuri.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Ditë kushtuar reflektimit .... Ka një ajër ndryshimesh dhe ju nuk ndiheni gati akoma ... Por kjo është koha për të guxuar dhe për të kapur mundësi në fluturim; mendoni se edhe lajmet mund të jenë pozitive dhe t'ju sjellin surpriza të këndshme. Mos kini frikë nga ndryshimi, do të ndiheni plotësisht të realizuar.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)

Ditë interesante dhe fitimprurëse nga pikëpamja e punës, kohët e fundit ju keni punuar shumë dhe tani po filloni të korrni frytet e merituara. Shijoni këto momente në tërësi sepse i keni fituar ato dhe sepse ato do t'ju kënaqin dhe do t'ju japin shumë stimuj të rinj për të përmirësuar veten gjithnjë e më shumë.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)

Dite kjo për t’u përkushtuar në punët e zemrës dhe ndjenjave… partneri do të jetë më i kujdesshëm se kurrë dhe do t’ju ​​mbushë me vëmendje. Lëreni veten të shkonje dhe mos bëni shumë pyetje. Ndonjëherë është më mirë të shmangni racionalizimin e çdo detaji të vogël dhe të ndiqni instinktin. Shpërblimet po vijnë gjithashtu në sektorin profesional.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Do të jesh praktik dhe pragmatiksot dhe nesër. Ne vemendje jane ceshtjet e punes, që interesojnë më të rinjvë. Pra, nëse keni nevojë për të gjetur një zgjidhje, madje edhe me kohë të pjesshme, ka rezultate të mira. Ata që kanë më shumë përvojë dhe duan të ndërmarrin nisma të reja janë gjithashtu të favorizuar. Mund t'ju duhet ta diskutoni para, sepse do të keni një blerje ose investim për të bërë. Më mirë të jesh i kujdesshëm. Dashuria e mirë me Venusin në pamje të shkëlqyeshme.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Mërkuri rrit sensin tuaj kritik, asgjë nuk do t'i shpëtojë syrit tuaj të mprehtë, veçanërisht mund të vini në dyshim edhe disa zgjedhje që ju vetë keni bërë. Keni frikë të bëni gabime, dhe për me shumë madje mund të jetë e rrezikshme të bëni gabime tani. Sidoqoftë, ky sens kritik do të jetë një nga pasuritë tuaja kryesore në ditët në vijim. Në disa raste, do të duhet të kapërceni pasigurinë tuaj për të provuar aftësitë tuaja.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)

Besoni intuitës suaj për disa ditë dhe thoni atë që mendoni, atë që ju shqetëson me të vërtetë, në vend që ta mbani veten nga frika e keqardhjes. Përkundrazi, mund të jetë e interesuar në një mënyrë për të lehtësuar disa tensione. Ju keni qenë duke u bërë presion kohët e fundit, dhe ndoshta kjo është arsyeja pse ishte edhe më e lehtë për të argumentuar dhe humbur durimin.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Kjo është koha e duhur për të bërë plane ose për të patur ide konstruktive. Por, çfarë përfitimi keni nëse nuk i ndani ato? Mos kini frikë të hapeni dhe të thoni atë që mendoni. Përfitoni të Premten për të qenë i qartë dhe i drejtpërdrejtë. ndërsa nesër do të jetë një ditë më e pakujdesshme, ideale për të takuar apo thelluar një njohje të re.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)

Një nga qëllimet tuaja, i cili ndoshta do të jetë zgjidhja e një shqetësimi që ju shkakton shumë ankth, do të duhet të arrihet në ditët në vijim. Shtatori është një muaj që sjell disa zgjidhje më shumë, i cili ju lejon të gjeni qetësi më të madhe. Dalëngadalë rekuperohet, madje si të sot ka ende shqetësime dhe dyshime që ju plagosin. Do të përpiqeni te bëheni me thelbësore, por mos provoni të dëshironi të kontrolloni gjithçka.Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)

Mërkuri përmirëson marrëdhënien tuaj me të tjerët dhe gjatë një shkëmbimi, do të zbuloni se jeni më të rehatshëm se zakonisht. Përfitoni nga kjo nëse keni ndonjë kërkesë ose diçka për të bërë. Mërkuri do ta bëjë jetën tuaj më të lehtë deri në 25, dhe shumë shpesh për detaje që kanë ndonjë rëndësi. Sot ndiheni të diskutueshëm, por duhet të përpiqeni ta bëni qëndrimin tuaj kritik me shume konstruktiv.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)

Energjia dhe zgjuarsia juaj do t'ju lejojë të merrni reagime të mira, në varësi të rrethanave. Ky qëndrim më i sigurt do t'ju japë pak më shumë fuqi mbi të tjerët. Mund të ketë ndryshime domethënëse nga viti i kaluar për shkak të transformimeve të vendosura nga Urani. Por do të duhet të mësoni si të përshtateni.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)

Ki kujdes që të mos ndërhysh shumë në punët e të tjerëve, edhe nëse mendon se është për të mirën e tyre. Tendenca juaj për të qenë shumë e menduar mund të jetë konfuze. Mund të ketë disa diskutime sot, por java mbaron mirë, kështu që përpiquni të relaksoheni dhe të merrni një qëndrim më të qetë. Ju duhet gjithashtu që të harroni dhimbjet e muajve të kaluar.

90 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page