top of page

Horoskopi 20 Janar 2021


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Aftësitë tuaja janë shumë më të zhvilluara gjatë kësaj kohe dhe kjo ju jep besim në fusha të ndryshme.

Temperamenti juaj do të tregojë anën e tij të fortë dhe të guximshme sot për t'i dhënë fund një çështjeje të rëndësishme që ju tërhiqni nga e kaluara, por që është gati të përmbyllet në mënyrën më të mirë të mundshme.

Ngadalë, ngadalë, ju po hiqni nga ju të gjitha dyshimet që ju përfshinin më parë, veçanërisht në çështjet sentimentale. Tani mund të kompensoni kohën e humbur dhe të lini veten të zbuloheni për atë që jeni në të vërtetë.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Nëse në këtë ditë ndieni një ndjenjë të lodhjes, mos u frikësoni, sepse kjo ndoshta është simptoma që keni punuar ose studiuar shumë.

Mundohuni të shpreheni më mirë sot, veçanërisht kur do të flisni për ndjenjat me disa njerëz. Ata mund të tremben, ose në çdo rast mund të mos i kuptojnë plotësisht fjalimet tuaja.

Mund të jetë e dobishme të flisni hapur me partnerin ose mikun tuaj për atë që po ju ndodh.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Mund të duket e çuditshme, por nganjëherë puna ju ndihmon të rriteni aq shumë saqë duhet të punoni më shumë dhe të mos ndaleni kurrë, për të fituar aq më shumë përvojë dhe dëshirë për të bërë.

Ju mund të organizoni një udhëtim të këndshëm, të takoni miq ose të lidhni një marrëveshje biznesi.

Sot, do të zbuloni se ekziston një person i mrekullueshëm në jetën tuaj, qoftë një mik apo një partner, do të kënaqeni nga shoqëria e tyre dhe do të dëshironi që e gjithë bota të marrë pjesë.

Sharmi dhe shëndeti juaj do të përmirësohen ndjeshëm, veçanërisht nëse i përkisni dekadës së dytë.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Duhet te dish se cilat beteja ia vlen të bësh dhe cilat duhet të lihen.

Situata juaj financiare është ende për t'u monitoruar.

Mos u kap i papërgatitur nga kjo ditë, veçanërisht për çështjet e dashurisë.

Ndaloni të fajësoni fëmijët dhe partnerët për vogelsira.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Njerëzit do të jenë të apasionuar pas ideve tuaja vetëm nëse dini të përcillni diçka tek ata.

Ju keni energjinë e duhur në këtë periudhë për të guxuar dhe për të marrë rreziqe, edhe atje ku ndiheni më pak të sigurt, prandaj mos u frikësoni nga mendimet negative dhe të mundshme të disa miqve, nëse nuk e provoni vetë nuk do të mësoni kurrë.

Tema e fortë e ditës është komunikimi. Mos kini frikë të thoni gjithçka që ju intereson, do të shihni se familja do ta marrë mirë. Ju keni gjëra të rëndësishme për të thënë ata do t'ju dëgjojnë.

Lajme të bukura në dashuri.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Sharmi juaj mund të ndryshojë rrjedhën e ngjarjeve, nëse dozohet me aftësi.

Gëzoni një situatë sentimentale të ndritshme.

Diçka që përfshin mundimin fizik është shumë e dobishme, kështu që nëse jeni duke testuar një ekip sportiv, duke filluar një punë të re ose duke filluar joga në një klasë të re, mund të jeni i sigurt se keni një përvojë vërtet të suksesshme.

Pozitiviteti në këtë ditë duhet të përdoret në avantazhin tuaj të vetëm. Ju nuk keni pse të interesoheni për askënd tjetër përveç vetes, punës tuaj dhe gjërave që ju interesojnë.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Kujdes në shpenzime.

Të vlerësosh gjendjen tënde financiare nuk mund të jetë gjëja më e mirë sot, pasi ka akoma shumë operacione për tu bërë dhe mund të kesh një pamje jo fitimprurëse dhe të deformuar.

Tensionet në dashuri.

Ndoshta dikush është duke konkurruar për vëmendjen tuaj dhe ju e keni vërejtur atë vonë, aq sa të tërboni edhe dikë tjetër.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Në jetën private keni nevojë për stabilitet, kështu që nëse keni diçka për të sqaruar, nxirrni në dritë dyshimet tuaja me partnerin tuaj dhe përcaktoni pozicionin tuaj njëherë e përgjithmonë.

Mundohuni të mos luani shumë me ndjenjat e njerëzve në këtë ditë, ata mund të jua kthejnë me të njëjtën monedhë, vetëm kur ndaloni të luani do kuptoni shumë vonë se keni humbur diçka të rëndësishme.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Do të ndiheni të disponueshëm dhe do të merrni pjesë në ato që po ndodhin përreth jush dhe gjithçka do të shkojë normalisht.

Ju keni këtë fuqi të çuditshme për të tërhequr njerëz tek ju, e cila do të jetë më e theksuar sot.

Në dashuri mund të mbështeteni në një bukuri të padiskutueshme, e cila do t'ju lejojë të godisni objektivat më ambiciozë.

Ata prej jush që janë më të hapur për dashuri do të gjeni arsyet e kënaqësisë sot dhe do të jenë në gjendje të bëjnë projekte të rëndësishme.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Qëndroni larg gjerave të rrezikshme

Kujdes në zgjedhjet e rëndësishme.

Nga ana sentimentale, nuk mund të ankoheni, por kini kujdes nga goditjet në kokë të partnerit tuaj.

Zakonisht hijeshia juaj vihet re menjëherë, por pastaj harrohet lehtësisht. Prandaj jini konstant


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Ju do të bëni përshtypje në shumë mënyra, jo vetëm per biznesin.

Sigurisht që jeni duke bërë një punë të mirë, por duhet të mësoni të optimizoni kohën e angazhimeve tuaja.

Para së gjithash, sharmi: ju do të jeni më joshës se kurrë dhe në gjendje ta shfrytëzoni mirë jeten tuaj seksuale.

Njerëzit përreth jush mund të jenë shumë krenarë për ju.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Ju do të jeni veçanërisht joshës dhe simpatik nëse i përkisni dekadës së dytë.

Jeta e dashurisë është e mirë, ku do të jeni në gjendje të ushtroni hijeshinë tuaj në maksimum.

Një ditë shumë interesante për çështje ekonomike ose profesionale: nëse keni ide fituese, do të jeni në gjendje t'i bëni ato të vlejnë.

Ndryshime në lidhje me punën.

118 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

コメント


Post: Blog2_Post
bottom of page