top of page

Horoskopi 19 gusht 2020


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Vetëm sot mund të provoni përvoja të reja, thjesht për të provuar veten.

Problemet për të cilat keni menduar të pakapërcyeshme rezultojnë të jenë më pak nga frika.

Sharmi juaj do të bëhet magjik dhe pushtimet nuk do të dështojnë.

Lajme të shkëlqyera dhe takime nxitëse në fushën sentimentale për ata që kanë lindur në dekadën e tretë.Demi

(21 prill- 21 maj)


Shprehni atë që keni në mendje, së shpejti dikush do t'ju dëgjojë.

Përmirësime ekonomike per ato që kanë lindur në dekadën e tretë.

Do të ndiheni sikur po lulëzoni përsëri, duke përvetësuar gjithnjë e më shumë bukuri dhe besim në mundësitë tuaja joshëse.

Sot do të duhet të matni sharmin dhe objektivitetin nëse dëshironi të përfundoni marrëveshje pozitive, të cilat do të zgjasin me kalimin e kohës.Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Nuk do të keni rivalë në dashuri, veçanërisht nëse i përkisni dekadës së tretë.

Në fushën sentimentale mund të ketë një zhvillim pozitiv, por vetëm nëse jeni në gjendje të shprehni vërtet ndjenjat tuaja.

Nuk është çështje e të punuarit dy herë më shumë për të marrë diçka, është çështje të marrësh pasion në mënyrë që të shohim menjëherë frytet e interesit të dikujt.

Një vizitë ose punë e rëndë do të përballet më mirë nëse keni dikë që mund t'ju ndihmojë, madje edhe pa marrë pjesë shumë në mënyrë aktive.Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Nëse jeni beqarë dhe kërkoni një dashuri të re, shkoni në vendet ku ka shumë njerëz me të njëjtën mendje.

Në shtëpi, anëtarët e familjes ose partnerët tuaj do të shmangin gjithçka që ju urreni.

Sot në mendjen tuaj, mendimet do të vrapojnë shpejt dhe më në fund mund të arrini në një pikë.

Ju ndjeheni të ndritshëm dhe preferoni të shtyni detyrat e mërzitshme për të ndjekur ide të reja me njerëz që ndajnë interesat tuaja.Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Do jeni simpatik dhe me iniciativë dhe askush nuk do t’i shpëtojë vëmendjes suaj.

Sidoqoftë, sfera e dashurisë do ju dhurojë momente të paharrueshme dhe qetësi të madhe.

Forma e verbuar fizike dhe qartësia e shkëlqyer mendore do t'ju lejojë të arrini rezultate të shkëlqyera në punë.

Shumë gjëra mund të varen nga kjo ditë për të ardhmen tuaj, duke punuar ose ndryshe, kështu që mos e nënvlerësoni veten.Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Guximi do të jetë çelësi i suksesit në atë që keni në mendje, pa shumë paranojë.

Vëmendje e veçantë do t'u kërkohet atyre që kanë lindur në dekadën e tretë në lidhje me sektorin ekonomiko-profesional.

E kaluara është prapa jush dhe e ardhmja hapet para jush plot mundësi emocionuese, nuk është koha për të hezituar por për të marrë atë që është në ofertë.

Në dashuri do të përjetoni momente emocionuese, por vetëm nëse e leshoni veten.Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Mos u bllokoni, ju keni nevojë për një stimulim shtesë dhe nuk mund të refuzoni ofertat joshëse vetëm sepse keni frikë se si partneri ose kolegët tuaj do ta marrin atë.

Tensione të buta në dashuri.

Nëse punoni vetë, pa parë askënd në fytyrë, nuk do t'i nënshtroheni tundimit të thashethemeve për kolegët tuaj.

Të bësh biznes të rëndësishëm për ty mund të jetë një ndjesi e re, por nuk është arsye të frikësohesh nga jaka e bardhë dhe kollaret.Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Në dashuri do të keni mundësinë për të forcuar dhe përmirësuar marrëdhëniet tashmë te krijuara.

Njerëzit përreth jush sot do t'ju ndihmojnë të kuptoni më mirë pozicionin tuaj në lidhje me ndjenjat që keni ndaj tyre.

Nëse shqetësoheni për një punë të mbaruar në një kohë të shkurtër dhe pa i dhënë shumë hapësirë ​​rishikimeve që do t'ju lejonin të identifikoni ndonjë gabim, sot do të ishte dita e duhur, dhe mbase e vetmja, për të qenë në gjendje ta rregulloni atë.

Në vendin e punës do të jeni të gatshëm t’i jepni vetes zemër dhe shpirt një projekti të ri, veçanërisht nëse vjen nga një person në të cilin keni respekt.Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Nëse po mendoni të investoni, do të gjeni dikë që do t'ju këshillojë se si të lëvizni në botën e financave.

Lini pas vetes frikën e dështimit, sot do të keni sukses.

Sot mund të merrni dhurata që do t'ju bëjnë të kuptoni se sa njerëzit që u dhanë ata mendojnë për ju dhe sa kujdesen per ju.

Një instinkt i çmendur do ju shtyjë të guxoni me një person që ju bën të humbni kokën pa shpresë dhe do keni shumë fat.Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Sot eshte dita qe te besh llogarite në fushën sentimentale dhe nuk mund të shpëtosh shumë lehtë.

Re të vogla në dashuri.

Nëse nuk ndiheni shumë të ditur për punën tuaj ose për temën që do të diskutohet në shkollë sot, kërkoni që dikush t'ju mbështesë dhe t'ju tregojë rrugën përpara.

Ju e dini shumë mirë se ndërgjegjja juaj ju nxit të bëni më shumë, sepse kohët e fundit keni qenë shumë të shkujdesur në punë dhe kjo mund të krijojë disa probleme për ju.Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Sot, do të jeni shumë i tunduar të dëgjoni zemrën tuaj në çështje sentimentale. Këshillat tona, megjithatë, janë plotësisht të kundërta.

Sqaroni çdo keqkuptim në dashuri me një dialog të hapur dhe të sinqertë: mos u mbyllni me veten tuaj.

Ndoshta një punë e gabuar ose një përgjigje e pakëndshme nga disa kolegë ju ka shqetësuar më shumë se zakonisht por, nuk është e drejtë të fajësoni ata që nuk hyjnë në asgjë.Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Në fund të fundit, nuk ju kushton shumë te anashkaloni disa teka të partnerit tuaj, të paktën për momentin.

Jeta e dashurisë është shumë e ëmbël: një periudhë ideale për takime të reja.

Ju jeni duke bërë një punë të mirë, pse ta fshehni? Te ngjallesh zili nuk është një krim.

Ju duhet ta realizoni projektin tuaj me vendosmëri, sidomos sepse nuk keni kohë të ktheheni përsëri.

238 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page