top of page

Horoskopi 17 mars 2021

Dashi

(21 mars- 20 prill)


Disa situata sentimentale që dukeshin shumë të komplikuara mund të kthehen papritmas në të mirë.

Sot askush nuk vë në dyshim cilësitë tuaja.

Në vendin e punës do të jeni gati t'i jepni vetes zemër dhe shpirt një projekti të ri, veçanërisht nëse vjen nga një person tek i cili vlerësoni.

Nëse jeni të lodhur nga rutina e zakonshme, sot mund të dilni me diçka të veçantë për ta bërë atë më emocionuese.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Një ditë e rëndësishme për të zgjidhur një problem ekonomik, natyrisht brenda kufijve të pritjeve dhe mundësive tuaja.

Të tjerët do të kënaqen me entuziazmin tuaj të ri dhe ju do të merrni shumë komplimente për të.

Në dashuri do të jeni joshëse si kurrë më parë dhe mund të niseni për të pushtuar zemrën e atyre që kujdesen.

Nëse ka lajme në jetën tuaj të dashurisë, hapuni për ata që ju duan, ata do të jenë të lumtur për ju, pasi ishin pak të shqetësuar.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


A jeni të gatshëm të punoni ditë e natë për sukses? Epo kjo ditë do të jetë fillimi i diçkaje të re, vetëm nëse vërtet dëshironi dhe nëse jeni gati të angazhoheni.

Një takim i dobishëm për punën tuaj.

Ka shumë harmoni në familje dhe marrëdhëniet personale nuk kanë qenë kurrë më të forta.

Sigurisht që është e rëndësishme në jetën tuaj të dini se mund të mbështeteni në disa ndjenja që nuk do t'ju braktisin.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Sot kënaquni në romancë edhe duke rrezikuar të tingëlloni pak si budalla.

Ndoshta ekziston një person në jetën tuaj që është romantikisht i përfshirë me ju, shumë më tepër sesa do të kishit imagjinuar dhe që kurrë nuk e humb një mundësi për t’ju ​​provuar.

Energjitë delikate janë në punë gjatë kësaj kohe për t'ju ndihmuar të bëni ndryshime të reja krijuese në jetën tuaj. Ju mund të keni mundësinë për të marrë autoritet ose pushtet mbi të tjerët.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Paratë këto ditë duhet të menaxhohen me mençuri.

Nëse jeni një dashamirës i muzikës ose kulturës, merrni ato si pika referimi, të cilave u drejtohen herë pas here për të shpëtuar.

Dikush po përpiqet të lidhet me ju në një nivel më të thellë, por ju mund ta keni mbyllur atë derë shumë shpejt dhe tani është më e vështirë ta rihapni atë.

Grindje të padobishme, lëri ato atyre që kënaqen duke hedhur gurin dhe fshehur dorën.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Mos provokoni tension në dashuri me xhelozinë tuaj.

Për dekadën e tretë është e qartë: si në nivelin shoqëror ashtu edhe në atë pasional-sentimental, nuk duhet të presim shumë.

Nëse nuk doni që dikush t'ju shkelë dhe të zërë vendin tuaj në zemrat e eprorëve tuaj, më mirë të punoni shumë për të treguar atë që vërtet vleni.

Organizohuni më mirë: mbi të gjitha jini konkret dhe realist.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Lajme dhe kënaqësi në fushën profesionale.

I gjithë pozitiviteti i kësaj dite do të derdhet gjithashtu në të gjitha aktivitetet tuaja, nga puna, te studimi te miqtë.

Në dashuri, nxirrni thonjtë dhe gjithë sharmin tuaj për ta bërë personin që dëshironi të bjerë në këmbët tuaja: mos lini asnjë gur pa lëvizur.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Ndoshta keni dëgjuar për disa lëvizje të mençura të bëra nga bashkëshorti juaj pa dijeninë tuaj, ose, më thjesht do të zbuloni se keni bërë një shpenzim për të cilin nuk ia vlente të humbisni të gjitha ato para.

Vetëm se keni mall për diçka nuk do të thotë që të tjerët janë të detyruar t'ju ndihmojnë.

Dikush që ju duket shumë bukur mund të fshehë ndjenjat negative ndaj jush që i mban të fshehura mirë pas maskës.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Do të ketë momente zhgënjimi, për të mos arritur të mbaroni atë që keni dashur, duke alternuar me momente zemërimi dhe ankthi, për shkak të mendimit të vazhdueshëm për pasojat.

Keni nevojë për më shumë ekuilibër në marrëdhëniet, veçanërisht në ato sentimentale, dhe në këtë ditë do ta kuptoni, kur partneri juaj ose personi që ju pëlqen do t'ju qortojë se jeni shumë jostandant.

Nëse nuk i merrni më seriozisht ndjenjat tuaja ndaj një personi në këtë ditë, ju gjithashtu mund të rrezikoni t'i humbni ato.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Duke pasur parasysh talentin tuaj, duhet edhe pak përpjekje për të arritur qëllime prestigjioze, dhe sot ju mund ta provoni atë.

Sot merrni kontakt me racionalitetin tuaj dhe përpiquni ta mbani atë për tërë ditën të paktën deri në mbrëmje.

Në fushën shoqërore do të jeni të kërkuar dhe do të jeni në gjendje të zgjeroni rrethin tuaj të miqve.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Ndërsa dëgjoni të tjerët në këtë ditë, mund të hasni njerëz që do t'ju tregojnë se çfarë të bëni ose të besoni, pa marrë parasysh mendimet tuaja.

Ju duhet rregull dhe disiplinë që të jeni në gjendje të përmbushni të gjitha zotimet tuaja.

Mos i merrni marrëdhëniet tuaja si të mirëqena, pasi ato kërkojnë vëmendje të vazhdueshme.

Retë e vogla po vijnë në dashuri.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Dyshimet që keni pasur për një person sot do të sqarohen dhe më në fund do të jetë koha për të marrë frymën e madhe e lehtësimit.

Mundësi të bukura për tu takuar në fushën sentimentale.

Sot përqendrimi juaj duhet të drejtohet tërësisht drejt lajmeve që do t'ju sjellin njerëzit që bashkëpunojnë ose që punojnë për ju.

Kreativiteti është i rëndësishëm në çdo punë.


23 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page