top of page

Horoskopi 16 nentor 2020


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Energjitë tuaja janë në maksimumin e tyre pse të mos i shfrytëzoni ato? Sot do të jetë koha e duhur për të luftuar për idetë tuaja.

Mundësi të shkëlqyera në fushën sentimentale.

Sot dëgjoni vetëm zemrën tuaj pa e lënë veten të ndikohet nga asnjë mendim, qoftë pozitiv apo negativ.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Nëse keni një takim romantik sot nuk do të shkojë saktësisht siç keni shpresuar.

Në dashuri, mos kërkoni shumë nga partneri juaj.

Mos u ndjeni shumë të dëshpëruar këtë ditë nëse nuk mund të bëni shumë në vendin e punës, në të vërtetë nuk varet nga ju, por situata që po kaloni me kolegët tuaj.

Kohët nuk janë në anën tuaj për momentin, por nuk duhet të humbni shpresën, duhet të vazhdoni të punoni që gjërat të ndryshojnë në favorin tuaj.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Dëshira për gjëra të reja po ju bën të harroni vlerën e parave.

Financat tuaja në këtë ditë mund të marrin një goditje dhe mund të mos i kuptoni shumë arsyet e rënies tuaj në fillim, pasi nuk do të përdorni informacionin që keni në dispozicion për të bashkuar të gjithë situatën.

Ju po lini miqësi, mos mendoni se mund t'i ndërprisni ato dhe t'i rifilloni në kohën e lirë.

Sot përpiquni të merrni pjesë vetëm në ata që mund t'ju japin qetësi, duke pasur tashmë ekuilibrin e tyre të brendshëm.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Mundësitë e takimeve intriguese do të jenë të shumta në sektorin afektiv dhe sharmi juaj do të jetë i pakonkurueshëm.

Ju nuk duhet të keni frikë të mërzitni dikë nëse merrni më shumë kohë për të bërë gjëra që ju pëlqejnë, të tilla si duke shijuar shoqërinë e miqve ose partnerit tuaj.

Koordinoni punën nëse ju bën të ndiheni më mirë dhe më rehat, por mos harroni se ndihma e të tjerëve do të jetë pothuajse e domosdoshme, prandaj mos u tërhiqni.

Puna dhe jeta private në këtë ditë mund të lidhen në mënyrë të pakthyeshme me njëra-tjetrën.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Lajme të mira në punë, dhe më përgjithësisht në fushën ekonomike, për ata që kanë lindur në dekadën e dytë.

Kjo është koha e duhur për të insistuar dhe për të përfituar nga disa fonde.

Nëse ndiheni të prekur nga mendimet negative, një shëtitje e mirë mund t'i dëbojë ata, duke i lënë vendin gjerave te qarta.

Aftësitë tuaja, të kombinuara me pak më shumë fat, do t'ju lejojnë të shënoni më shumë se një sukses në fushën sentimentale.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Ju jeni luftëtarë të mëdhenj dhe ajo që bëni më mirë në këtë periudhë është luftimi, madje edhe kundër mullinjve të erës.

Tani eshtë koha t'ju shërbejmë njerëzve që e bëjnë jetën të këndshme: miqtë.

Gjithçka më në fund fillon të ketë kuptim dhe ajo që në të kaluarën ju bënte të vuani tani është në dispozicionin tuaj për tu arkivuar.

Fusha sentimentale do të jetë e ndritshme dhe do të përjetoni orë intensive dhe shpërblyese.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Ju dini si të jeni komod për të tjerët dhe kjo ju bën nder, duke marrë parasysh që gjithashtu ju duhet të kompensoni gabimet që ju nuk i keni bërë.

Beqarët do të gjejnë një përqafim të madh, një ndjenjë ose të paktën do të shohin të hapen perspektiva shumë interesante.

Do të jeni në gjendje të zgjidhni shumë mirë shumë probleme profesionale dhe të forconi marrëdhëniet me kolegët, duke kapërcyer keqkuptimet e kaluara.

Dita e sotme mund të jetë një ditë shumë emocionuese për ju, si profesionalisht ashtu edhe personalisht.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Momente qetësie intensive i presin ata në çifte.

Nëse i lini ndjenjat pozitive të drejtojnë ditën tuaj, do të bëni përmirësime të dukshme në marrëdhëniet tuaja.

Nëse arrini të organizoheni mirë, mund të shpresoni që në këtë ditë të vazhdoni me punën, miqtë, familjen.

Ndiheni të ndritshëm dhe preferoni të shtyni detyrat e mërzitshme për të ndjekur ide të reja me njerëz që ndajnë interesat tuaja.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Planet tuaja nuk kanë nevojë për fshehtësi, sepse askush rreth jush nuk do të mund të ju imitojë, të paktën jo për momentin, pasi ato nuk kanë aftësitë e duhura dhe mbi të gjitha mjetet dhe përvojën e nevojshme për rastin.

Edhe nëse gjërat zgjasin shumë, ju do të merrni rezultate shumë të kënaqshme.

Shans i mirë për të bërë takime interesante për beqarët, gjithmonë duke kujtuar se dashuria nuk arrin në shtëpi, por ju duhet të dilni dhe ta kërkoni atë.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Gjithmonë mbani një qëndrim të disponueshëm dhe të ekuilibruar në dashuri, për të shmangur grindjet dhe mosmarrëveshjet.

Bëni mirësinë të pranoni se jeni xheloz dhe se ju dhemb kur shikoni se shoku juaj interesohet për dikë që nuk e respektoni.

Momente lodhjeje që këshillojnë të mos mbingarkoheni me angazhime për ata që kanë lindur në dekadën e parë.

Nëse jeni kryesisht duke punuar, nuk keni mundësi të jeni të vrazhdë, prandaj mos u merrni me instinktin, duhet te jeni racional.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Ju ende duhet të punoni për vetëvlerësimin tuaj sot, sepse nuk jeni shëruar plotësisht nga ngjarjet e fundit, të cilat nuk janë aq të fundit në realitet.

Për të kuptuar se sa larg mund të shkoni, është e nevojshme të shikoni thellë brenda vetes tuaj derisa të identifikoni qartë kufijtë tuaj.

Tensione në dashuri.

Ju nuk mund të argëtoheni në këtë ditë nëse të tjerët tallen me ju.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Sex appeal juaj është mbresëlënës. Do të ndieni sytë e seksit të kundërt që ju ndjekin dhe ju zhveshin, shfrytëzojeni këtë mundësi. Nëse jeni çift, do të jetë një ditë perfekte.

Do ta filloni shumë mirë këtë javë, nën siglën e dashurisë.

Gjithmonë vazhdoni me projekte të reja, pasi nuk mungojnë stimujt.

Nëse ka pasur një ndalim nga pikëpamja e punës, sot do të jetë një ditë e rifillimit, e rimëkëmbjes së madhe.

115 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page