top of page

Horoskopi 14 shtator 2020


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Mundohuni të vazhdoni me planet tuaja pa dëgjuar ata që do t'ju mashtrojnë për t'ju marrë në rrugën e tyre.

Do të jeni nervoz sepse në nxitimin për të hequr qafe këto çështje do të duket sikur nuk mund të dilni prej tyre.

Dikush mund ta ndiejë zemrën të "suvatuar", për të mbrojtur veten, për t'u strehuar nga dashuritë e mëdha që ndjekin.

Mos e humbni dritën e arsyes nëse takoni personin që ju pëlqen, do të rrezikonit përshtypje të këqija, të cilat do të mbahen mend për një kohë të gjatë.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Në këtë ditë do të argëtoheni shumë me partnerin tuaj, nëse e keni, ose me dikë që është i veçantë për ju.

Lajme të shkëlqyera dhe takime stimuluese në fushën sentimentale për ata që kanë lindur në dekadën e tretë.

Në vend që të humbni ditën e sotme pas blerjeve të padobishme dhe të pafrytshme, optimizoni ditën tuaj, duke u përpjekur të merrni ide të reja për punën tuaj ose për të ardhmen tuaj të afërt.

Kreativiteti është i rëndësishëm në çdo punë.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Perceptimi juaj për botën për momentin është shumë i errët, përpiquni ta ringjallni pak dhe do të shihni që partneri juaj do të jetë personi i duhur për t'ju ndihmuar.

Ndoshta ju jeni shumë i zënë me diçka tjetër këtë ditë dhe përqendrimi ju çon aq shumë në drejtimin tjetër sa partneri juaj nuk do të mund të ndihmojë por të vërejë.

Ekziston nevoja për stimuj të rinj dhe një racionalitet të ri në punën ose studimin tuaj.

Qoftë në punë, në shkollë apo në shtëpi, është e kotë që ju të përpiqeni të shpëtoni nga detyrat që ju presin, herët a vonë do të duhet të përballeni me realitetin.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Duhet të konsideroni se jeta juaj profesionale është në një pikë thelbësore, kështu që lejohen edhe disa sakrifica.

Nëse doni të ruani veten nga goditjet, përpiquni të punoni shumë dhe, sapo të ktheheni në shtëpi, shpervilni mëngët.

Një mik apo i afërm, i bindur se po bën të mirën tënde, në vend të kësaj do t'ju veje në siklet sot.

Në dashuri, përpiquni të jeni më të kuptueshëm.



Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Nëse e filloni ditën në këmbën e mbare, do ta vazhdoni edhe më mirë.

Financat nuk janë problem sot, për sa kohë që e mbani qëndrimin tuaj përgjegjës dhe nuk filloni të shpenzoni para lehtë.

Partneri në detyrë sigurisht që nuk do të befasohet nga disa deklarata përkundrazi, mbase edhe ai do të shprehë dhe do të zbuloni edhe më shumë afinitet.

Përgjigjet që dëshironit tani janë afër. Ka mundësi për ju sot, veçanërisht nga pikëpamja sentimentale, kështu që nëse keni diçka për të kompensuar, ose nëse jeni beqar dhe doni të gjeni një shok shpirti, kjo do të jetë dita



Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Kjo ditë duket se mban shumë surpriza për ju, veçanërisht nga pikëpamja emocionale dhe sentimentale.

Sidoqoftë, sfera e dashurisë do t’ju ​​dhurojë momente të paharrueshme dhe qetësi të madhe.

Kjo ditë më në fund do të dalë e qetë dhe ju mund të vlerësoni situatën në punë ose t’i kushtoni disa orë më shumë kujdesit për veten tuaj.

Në punë mund të përqendroheni në kreativitet dhe imagjinatë për të fituar një sfidë të vështirë.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Nëse sapo keni filluar një punë, do të gjeni momentin e papritur.

Aktive dhe dinamike si kurrë më parë, ju do të keni çmimet që meritoni: për disa prej jush shpallen edhe promovime në vendin e punës.

Ju do ta ndjeni veten përsëri duke lulëzuar, duke marrë gjithnjë e më shumë hijeshi dhe besim në mundësitë tuaja joshëse.

Ndiheni të frymëzuar për të filluar një histori dashurie ende të papërcaktuar, e cila brenda pak ditësh mund të bëhet një marrëdhënie pasionante, por jo pa rrezik.



Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Mundohuni të mos debatoni me miqtë tuaj më të mirë në këtë ditë - ju mund të rrezikoni marrëdhëniet tuaja më të mira për kotësi.

Mos u tregoni shumë shtytës dhe posesiv në dashuri.

Ju nuk mund ta përzieni punën me jetën tuaj private, aq më pak me biznesin tuaj personal.

Në vend që të dilni dhe të mos bëni asgjë, do të ishte më mirë të mos grumbulloni punë, vetëm ta gjeni veten që duhet ta bëni të gjithë së bashku.



Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Mungese e disponueshmërisë në dashuri për shumë prej jush.

Xhelozia juaj do të dalë e para, sepse do të vini re një ndryshim, i cili mund të mos jetë edhe i rëndësishëm, por që do të ndezë një llambë për ju.

Do të jeni të lodhur dhe të shpërqendruar në nivelin profesional dhe do të rrezikoni të bëni disa gabime të parëndësishme.

Me sa duket këto ditë ju keni preferuar diçka tjetër sesa përkushtimin në vendin e punës, dhe ky është rezultati



Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Njerëzit rreth jush sot do t'ju ndihmojnë të kuptoni më mirë pozicionin tuaj në lidhje me ndjenjat që keni ndaj tyre.

Në dashuri do të përjetoni momente ngazëllyese, por vetëm nëse e lini veten të lire.

Ju mund të merrni informacione interesante nga njerëzit që ju zgjedhin si të besuar për aftësitë tuaja të jashtëzakonshme të dëgjimit, megjithatë shpjegojuni atyre që nuk mund t'i zgjidhni problemet e tyre.

Energjitë delikate janë në punë gjatë kësaj kohe për t'ju ndihmuar të bëni ndryshime të reja krijuese në jetën tuaj. Ju mund të keni mundësinë për të marrë autoritet ose pushtet mbi të tjerët.



Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Njerëzit që ju këshillojnë se si të shpenzoni paratë tuaja nuk janë shumë të besueshëm, prandaj mos luani pjesën e naivëve në këtë ditë.

Ju ndoshta do të ndiheni pak të dëshpëruar sot që diçka në jetën tuaj ka marrë fund.

Mundohuni të mos lejoni që të gjitha inatet tuaja të shfaqen nga jashtë, përndryshe do të bëni një përshtypje të keqe.

Sot do t'ju duhet shumë durim për t'u marrë me disa njerëz që do t'ju vizitojnë, por që nuk janë vërtet të mirëpritur.



Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Ju jeni në mes të një vorbulli emocionesh në këtë ditë, sepse ka një ngjarje që vazhdon t'ju ndjekë.

Mbani nën kontroll xhelozinë në dashuri.

Ju duhet të përpiqeni të jeni të arsyeshëm, edhe kur e dini që të qenit i arsyeshëm do t'ju bëjë të ndiheni budallenj.

Sfidat që ju presin mund të mos ecin dhe mund t'ju duhet të neglizhoni të dashurit tuaj.

81 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page