top of page

Horoskopi 12 gusht

Dashi

(21 mars- 20 prill)


Eshtë sigurisht e rëndësishme në jetën tuaj të dini se mund të mbështeteni në disa ndjenja që nuk do t'ju braktisin.

Sfera sentimentale është e shkëlqyeshme, e cila është e pasur me qetësi dhe mundësi për t'u takuar.

Kreativiteti është i rëndësishëm në çdo punë.

Eshtë koha t’i lejoni ato ide të shkëlqejnë që keni mbajtur fshehur brenda jush për shumë kohë, pa qenë në gjendje t’i shprehni lirshëm.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Mund të mos jetë e dobishme të vazhdoni të shoqëroheni me njerëz që nuk ju stimulojnë, shikoni përreth jush.

Në dashuri do të jeni më pak të qetë dhe të disponueshëm, të vëmendshëm ndaj sjelljeve të papërshtatshme që mund të prishin mirëkuptimin e përsosur me partnerin tuaj.

Ndonjëherë puna mund të mos jetë shumë e kënaqshme, veçanërisht nëse është e mërzitshme dhe e përsëritshme.

Ka zgjedhje për tu bërë brenda një kohe të shkurtër, edhe nëse nuk jeni shumë të sigurt për rezultatet që ata do t'ju sjellin.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Ka shumë harmoni në familje dhe marrëdhëniet personale nuk kanë qenë kurrë më të forta se tani.

Lajme të këndshme në fushën e dashurisë.

Zhytuni në punë, ne jetë shoqërore ose ne pushime dhe do të shihni që gjithçka do të shkoje më së miri.

Sot me siguri do të jeni fitues në çdo situatë.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Në dashuri do të jetë e mundur që ju të bëni pushtime të reja ose të ringjallni marrëdhënien ekzistuese sentimentale.

Në dashuri, jini më përcaktues, edhe nëse nuk jeni të qartë për atë që dëshironi të bëni: gjërat do të pastrohen gjatë ditës.

Zgjerimi juaj sot mund të jetë një ndihmë e madhe për ju dhe t'ju shërbejë për të krijuar disa marrëdhënie të rëndësishme për punën tuaj.

Në punë mund të përqendroheni në krijimtarinë dhe imagjinatën tuaj për të fituar një sfidë të vështirë.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Yjet në këtë ditë janë të favorshëm për ju në fushën sentimentale, kështu që mos harxhoni më shumë kohë ne diçka që tani është vendosur dhe shkruar tashmë.

Energjitë delikate janë në punë gjatë kësaj kohe për t'ju ndihmuar të bëni ndryshime të reja dhe krijuese në jetën tuaj. Ju mund të keni mundësinë për të marrë autoritetin ose fuqinë mbi të tjerët.

Ceshtjet e biznesit do t'ju zënë kohën tuaj, por gjithashtu mund ti lejoni vetes një pushim të këndshëm.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Ju duhet të dini se si ta gjeni rrugën tuaj vetë, dhe pasi ta keni gjetur atë, ndiqeni pa mendime të dyta, por për ta zgjedhur atë, mblidhni disa minuta brenda vetes.

Në këtë ditë nuk mund të ndihmoni por të jeni të gëzuar dhe të mendoni pozitivisht për të ardhmen që po hapet para jush.

Një marrëdhënie e re, si miqesore ashtu dhe dashurore, do të ishte një lajm i mirë për ta futur në jetën tuaj dhe nëse ju e dëshironi do të zgjasë gjithashtu.

Mundësi të bukura në fushën sentimentale.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Pranoni fazat e super-punës, por mos u stresoni shumë.

Mundohuni të jeni shumë specifik në këtë ditë, në çdo aktivitet. Ka disa punë që i keni nënvlerësuar më parë dhe që tani po pretendojnë hakmarrjen.

Dikush mund të jetë në telashe serioze dhe mund të mos dëshirojë të ju kërkojë asgjë nga frika e reagimit tuaj.

Në dashuri, mos nënvizoni gjithçka që është e gabuar: ato janë hije të vogla, është më mirë të mos i zmadhoni.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Kujdes: mos e mbysni partnerin tuaj me xhelozinë tuaj.

Joshjet do t'ju përgjojnë sot dhe do të presin momentin më të volitshëm për t'ju goditur, sidomos atehere kur te ulni vigjilencen.

Nëse punoni në një mjedis ku kanë rëndësi hierarkitë, përpiquni të mos mposhtni askënd, përndryshe mund të keni një kohë të vështirë.

Do të ishte më mirë për ju që të trajtoni veten në një festë, larg punës ose angazhimeve familjare.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Në dashuri do të ketë shumë raste për tu goditur nga shigjetat e Cupidit, veçanërisht nëse keni lindur në fund të shenjës.

Mos kini frikë të filloni një bisedë për gjëra pak më serioze me partnerin tuaj.

Ka një lajm të mirë për ju në frontin e punës, por nuk janë të gjitha.

Lajme në fushën profesionale për ata që kanë lindur në dekadën e dytë.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Ka ardhur koha t’i tregojmë të gjithëve se me cfare brumi jemi gatuar.

Për ata që kanë lindur në fund të shenjës, përfitime ekonomike.

Vështirësitë e komunikimit që keni përjetuar ditët e fundit me një koleg, një klient, një furnizues ose me partnerin tuaj, në këtë ditë mund të zhduken, pasi lind mundësia për të sqaruar dhe zgjidhur situatën.

Ju keni hijeshinë të propozoni një dalje ne menyre te tille që nuk mund të refuzoheni.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Ju duhet një ndryshim ambienti: planifikoni një shëtitje në fundjavë për t'u çlodhur dhe për të kaluar një ditë me familjen tuaj larg shtëpisë. Ata do t'ju jene mirënjohës.

Derisa ta dini me siguri kush e meriton zemërimin tuaj, përpiquni ta fshehni më mirë.

Mos hiqni dorë nga një darkë vetëm sepse ndjeheni fajtorë sepse nuk punoni mjaftueshëm.

Mund të mos dëshironi ndryshimin e kolegut tuaj në punë këtë ditë, por do të duhet të mësoheni, të paktën për një kohë.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Mos kini frikë ta tregoni veten, nëse të tjerët nuk ju kanë vërejtur akoma, ata së shpejti do ta bëjnë këtë pa pasur nevojë t'i detyroni gjërat.

Në dashuri do të dini se si të kapni gjahun e duhur, duke jetuar një periudhë paqësore dhe shpërblyese nëse keni lindur në fund të shenjës.

Asnjëherë nuk keni menduar se mund të jeni i përshtatshëm, por puna e re po dëshmon të jetë gjithnjë e më e përshtatshme për aftësitë dhe inteligjencën tuaj.

Puna do të shkojë pa probleme, dhe ju do të kaloni orë shpërblyese me miqtë.

224 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

コメント


Post: Blog2_Post
bottom of page