top of page

Horoskopi 10 dhjetor 2020


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Së shpejti Venusi do të largohet nga shtëpia e financave, por para se ta bëj atë do të lidhet me Jupiterin dhe Saturnin për të rritur dhe stabilizuar fitimet tuaja. Saturnin ka qenë gjithmonë në shtëpinë tuaj të ambicies dhe suksesit për dy vjet e gjysmë, duke rritur përgjegjësitë dhe ngarkesën tuaj të punës. Këtë vit Jupiteri i ka amplifikuar këto aktivitete dhe tani, me bashkimin midis këtyre dy planetëve dhe Venusit, do të keni shumë më tepër përparësi. Në planin afatshkurtër, për shembull, mund të merrni një bonus të madh ose një komision të madh.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Pas eklipsit të muajit të kaluar në shtëpinë tuaj të të ardhurave nga puna, në katër ditë një eklips tjetër do të ndriçojë shtëpinë tuaj të financave. Këto aspekte mund të paralajmërojnë një bashkim të mundshëm midis burimeve tuaja dhe atyre të një personi tjetër. Jupiteri miqësor dhe Saturni i përkushtuar do të nënvizojnë këtë potencial, duke u bashkuar në mënyrë të përsosur, gjatë këtij muaji. Ju jeni gati për të bërë një angazhim të rëndësishëm në një nivel personal ose profesional.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Per katër ditë, një eklips diellor do të nxjerrë në pah marrëdhëniet tuaja më të ngushta, por ju mund të filloni të ndjeni ndikimet e tij që sot, sepse Jupiteri dhe Saturni po punojnë së bashku në shtëpinë tuaj të burimeve të përbashkëta dhe emocioneve më të thella. . Bota juaj po ndryshon shpejt dhe kjo mund të jetë sepse ndiheni emocionalisht përgjegjës për dikë me të cilin jeni thellësisht të lidhur. Nëse nuk e keni takuar ende personin e duhur, qoftë në dashuri apo në biznes, yjet tregojne qe së shpejti mund ta takoni.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Jeta juaj e dashurisë tani mund të bëhet më e qëndrueshme dhe e zënë, pasi Venusi flirtues së shpejti do të largohet nga shtëpia juaj e romancave dhe do të lidhet me Saturnin dhe Jupiterin në shtëpinë tuaj të marrëdhënieve. Një lidhje e vetme mund të kthehet në një marrëdhënie të qëndrueshme, afatgjatë, duke ju sjellë gëzim të madh, ose ju apo dhe partneri juaj mund të kuptoni qe doni fëmijë. Nëse jeni vetëm, bashkëpunimi juaj profesional mund të përfitojë nga një rrjedhë e rëndësishme krijuese.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Duke kaluar në shtëpinë tuaj të dashurisë së vërtetë, Dielli do të ndriçojë Marsin sot në shtëpinë e përvojave të reja. Dielli është planeti juaj sundues, kështu që kjo lidhje do të jetë shumë e thellë për ju. Ju mund të fejoheni me dikë që vjen nga një tokë e largët, sepse javën tjetër një eklips diellor mund t'ju sjellë mundësi të reja romantike. Një mundësi tjetër është që ju të jeni veçanërisht krijues dhe që frymëzimi juaj t'ju udhëheq nëpër vende, kultura dhe fe të ndryshme.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Jeta juaj në shtëpi dhe burimet e ndara do të marrin një hov, falë lidhjes midis Marsit dhe Diellit madhështor. Marsi ka qenë më i vrazhdë se zakonisht këtë vit, por sot ai dhe Dielli do të kenë një bisedë të mrekullueshme që mund t'ju bindë. për të bashkuar burimet tuaja me dikë tjetër për një kohë të gjatë. Një mundësi tjetër është që ju duhet të përcaktoni ndarjen e pasurisë së përbashkët për shkak të një divorci ose ndarjeje. Në frontin e shtëpisë do të jeni shumë aktiv falë eklipsit diellor të javës së ardhshme. Prisni gjëra të mëdha!


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Nëse doni një makinë të re, eklipsi diellor i javës tjetër mund t'ju inkurajojë të bëni këtë investim dhe ju mund të keni filluar ta ndjeni këtë energji tani. Marsi djallëzor, në shtëpinë tuaj të marrëdhënieve personale, do të lidhet me Diellin në shtëpinë e udhëtimit të shkurtër dhe sugjeron që të caktoni një udhëtim me partnerin tuaj. Nëse nuk mund të udhëtoni tani, do të keni përsëri një ndjenjë të shkëlqyeshme dhe eklipsi i afërt tregon se do të kaloni shumë kohë së bashku.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Sot Venusi i bukur dhe Plutoni misterioz do të bashkëpunojnë për të krijuar një përzierje pasionante të popullaritetit dhe komunikimit të thellë. Plutoni, planeti juaj qeverisës, zhyt thellë në gjithçka që prek dhe punon krah për krah me Jupiterin dhe Saturnin. Ky kombinim i trefishtë do të marrë ndikimin e Venusit, dhe kjo tregon se do të jeni shumë popullor dhe i vendosur për të komunikuar mendimet tuaja pa humbur kurrë kontrollin e situatës. Pasioni juaj do të jetë magjepsës dhe me ndikim.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Do të keni një ditë emocionuese dhe të ngarkuar, sepse Marsi dhe Dielli (dy njësi të zjarrta të kozmosit) sot do të rreshtohen për t'ju sjellë gëzim dhe lumturi. Marsi ka qenë në shtëpinë tuaj të fëmijëve dhe dashurisë së vërtetë që nga qershori. Gjatë kësaj kohe ju mund t'u keni kushtuar shumë fëmijëve tuaj, ose ndoshta edhe të jeni përpjekur të krijoni një të tillë. Eklipsi diellor në Shigjetar javën e ardhshme do të riafirmojë temën e fëmijëve dhe krijimtarisë, sepse Dielli rregullon këto tema dhe do të bëjë një bashkim perfekt me Marsin që do t'ju stimulojë të kaloni më shumë kohë me ta.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Venusi, planeti i dashurisë dhe bukurisë, do të zhvillojë një bisedë me Plutonin e pasionuar sot dhe ju mund ta gjeni veten një person shumë të popullarizuar. Afërdita po dekoron shtëpinë tuaj të miqësisë dhe gjithashtu mban një lidhje të këndshme me Saturnin dhe Jupiterin, të dy në shtëpinë tuaj të identitetit, duke treguar që miqësitë që do të bëni tani do t'i rezistojnë kohës dhe do të provojnë të jenë një pasurim i gëzueshëm i jetës tuaj.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Sot mund të dëshironi të vizitoni një mik, sepse Dielli shkëlqen në shtëpinë tuaj të miqësisë dhe rrezet e tij shtrihen drejt Marsit të gjallë në shtëpinë tuaj për udhëtime të shkurtra. Nëse nuk mund të udhëtoni, mund ta gjeni veten më bisedues se zakonisht, duke përfshirë mesazhe, thirrje dhe media sociale. Marsi është i vendosur në Dash, shtëpia juaj e komunikimit dhe mund të amplifikojë forcën me të cilën ju përcillni mendimet tuaja, duke ju bërë shumë më këmbëngulës se zakonisht.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Timeshtë koha të jeni të qartë se çfarë lloj rruge në karrierë dëshironi, sepse Neptuni është në Peshqit, shtëpia juaj e identitetit dhe do të përplaset me Diellin në shtëpinë tuaj të zgjedhjeve të karrierës. Nëse mund t’i bëni kërkesat tuaja qartë, me siguri do të merrni atë që kërkoni (sidomos kur bëhet fjalë për paratë), sepse Marsi dinamik është në sektorin tuaj të parave. Javën tjetër, një eklips diellor do të përmirësojë karrierën tuaj dhe do t'ju vendosë në qendër të vëmendjes.

28 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page