top of page

Horoskopi 1 Shkurt 2021


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Lajme të këndshme në fushën e dashurisë.

Mund të jetë një ditë e mirë për të ndërmarrë atë hap shtesë me personin që ju intereson, por nuk keni pse të nguteni shumë ose dikush mund të zemërohet.

Ju nuk keni më nevojë që të tjerët t'ju tregojnë se çfarë të bëni ose si të silleni, ju keni bërë një punë të shkëlqyeshme deri më tani dhe nëse vazhdoni me këtë ritëm mund të bëni vërtet një rrugë të gjatë.

Do të jeni në gjendje të zgjidhni shumë mirë shumë probleme profesionale dhe të forconi marrëdhëniet me kolegët, duke kapërcyer keqkuptimet e kaluara.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Në këtë ditë është e këshillueshme që të strehoheni nën kujdesin e dashur të miqve tuaj, të cilët ju mbështesin, çfarëdo që të bëni.

Nëse në një moment ndiheni të pavendosur se çfarë të thoni në një bisedë të përafërt, mos hezitoni të ndryshoni temën.

Sot do të ketë shumë dyshime që do t'ju sulmojnë, në lidhje me një marrëveshje ndaj së cilës ju jeni dorëzuar tashme, ama ju do te dini si te reagoni. Durim!Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Mos kini frikë nga ndjenjat tuaja, shprehni ato pa rezerva, pasi shumë do të kishin nevojë për sinqeritetin tuaj.

Në sferën sentimentale do të shijoni një situatë më se të favorshme dhe do të ketë mundësi të mira.

Nëse keni qëndrueshmëri dhe vendosmëri të duhur, mund t'i arrini qëllimet tuaja pa ndonjë ndihmë.

Në vendin e punës do të jeni gati t'i jepni vetes zemër dhe shpirt një projekti të ri, veçanërisht nëse vjen nga një person qe e vlerësoni.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Zbulimi i ndjenjave tuaja të vërteta do të ishte një provë që shumë presin, për të provuar interesin ose ndjeshmërinë tuaj.

Në dashuri do të merrni stabilitetin dhe sigurinë e dëshiruar, por edhe histori stimuluese dhe pasionante.

Kjo ditë do t'i kushtohet socializimit dhe puna do t'ju japë shumë kenaqesi.

Sot përqendrimi juaj duhet të drejtohet tërësisht drejt lajmeve që do t'ju sjellin njerëzit që bashkëpunojnë ose që punojnë për ju.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Tundimet do të jenë te shumta sot dhe do të presin momentin më të përshtatshëm për t'ju goditur.

Sot një person do t'ju godasë shumë për intensitetin me të cilin ju flet dhe për intensitetin e fjalëve të tij.

Edhe nëse në këtë ditë nuk doni askënd pranë jush, veçanërisht në sferën profesionale, përpiquni të tregoni veten bujar dhe të dobishëm me ata që nuk mund ta njohin gjendjen tuaj shpirtërore.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Duke pasur parasysh talentin tuaj, duhet edhe pak përpjekje për të arritur qëllime prestigjioze, dhe sot ju mund ta provoni atë.

Sot do të ketë lajme të mira në frontin monetar.

Dita e sotme do të jetë një ditë shumë intensive, veçanërisht nga pikëpamja emocionale. Ju mund të keni disa takime shumë të veçanta që mund të ndryshojnë mënyrën tuaj të të menduarit për dashurinë.

Do të ishte një ditë e shkëlqyeshme sot të konsideroni disa ndjenja të fjetura brenda shpirtit tuaj.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Në dashuri do të dini të kapni preden e duhur, duke jetuar një periudhë të qetë dhe shpërblyese nëse keni lindur në fund të shenjës.

Partneri sigurisht që nuk do të befasohet nga disa deklarata përkundrazi, mbase edhe ai do të shprehet dhe do të zbuloni edhe më shumë afinitet.

Nëse arrini të organizoheni mirë, mund të shpresoni që kjo ditë të vazhdojë me punën, miqtë, familjen.

Nëse shqetësoheni për një punë të përfunduar në një kohë të shkurtër dhe pa i dhënë shumë hapësirë ​​rishikimeve që do t'ju lejonin të identifikoni ndonjë gabim, sot do të ishte dita e duhur, dhe mbase e vetmja, për të qenë në gjendje ta rregulloni atë.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Mos u tregoni shumë arrogantë sot me njerëz më me përvojë se ju dhe që thjesht po përpiqen t'ju mësojnë diçka.

Dita e sotme do të jetë dita e kujtimeve, sidomos në dashuri.

Në fund të mbrëmjes mund të bëni atë që dëshironi, por kur punoni, punoni.

Stresi i punës po ju lodh; disa ushtrime të përditshme mund t'ju ndihmojnë të mbani ekuilibrin psikofizik. Joga, meditimi ose Tai Chi gjithashtu mund të jenë të dobishme.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Sytë tuaj janë më të mëdhenj se portofoli juaj dhe mund të ketë një shpenzim të papritur gjatë ditës që nuk do t'ju lejojë të shpenzoni para për arsye të tjera.

Edhe nëse ndieni një dëshirë të fortë për të ndryshuar pamjen tuaj në këtë ditë, përpiquni të shmangni shpenzimet e tepërta, të cilat mund të rrezikojnë kursimet e lëna mënjanë nga ju, por edhe nga njerëzit e afërt.

Mos shkaktoni xhelozi ose prishje drastike në dashuri nëse i përkisni dekadës së dytë.

Në dashuri nuk do të jeni në të mirën tuaj: bëjini vetes një festë të këndshme në qetësi të plotë.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Një ditë e rëndësishme për të zgjidhur një problem ekonomik, natyrisht brenda kufijve të pritjeve dhe mundësive tuaja.

Shprehni atë që keni në mendje, së shpejti dikush do t'ju dëgjojë.

Do të përjetoni një fazë të jashtëzakonshme në dashuri nëse i përkisni dekadës së tretë.

Situata në përmirësim të qartë në fushën sentimentale.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Mos kini frikë të shfaqeni saktësisht atë që jeni, nëse të tjerët nuk ju kanë vërejtur akoma, ata së shpejti do ta bëjnë atë pa pasur nevojë të detyrojnë gjërat.

Gjëja më e mirë që mund të bësh sot është të jesh aktiv, fizikisht, mendërisht, sentimentalisht.

Kreativiteti është i rëndësishëm në çdo punë.

Dita e sotme mund të jetë një ditë shumë emocionuese për ju, si profesionalisht ashtu edhe personalisht.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Sa më serioze mund të jenë problemet tuaja financiare, përpiquni të mos i bëni ato të rëndojnë mbi ata që nuk mund të hyjnë në asgjë.

Situata juaj ekonomike nuk është shumë e qëndrueshme, kështu që bëni diçka në lidhje me të.

Ju duhet një ndryshim i peizazhit: planifikoni një dalje në fundjavë për t'u çlodhur dhe për të kaluar një ditë me familjen tuaj larg shtëpisë. Ata do të jenë mirënjohës ndaj jush.

Në dashuri mos theksoni gjithçka që është e gabuar: ato janë hije të vogla, është më mirë të mos i zmadhoni ato.

39 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page