top of page

Horoskopi 06 nentor 2020


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Një mizantropi e vogël do t'ju ndalojë të shijoni marrëdhënie pozitive shoqërore.

Jashtë mureve të shtëpisë duhet të përpiqeni të mos shkaktoni bomba që mund të shpërthejnë lehtë, përndryshe nuk do të gjeni strehim.

Në realitet, ndonjëherë është koha për të zgjidhur shumicën e problemeve, veçanërisht ato që lidhen me ndjenjat, sepse siç thonë gjithmonë, është shërimi më i mirë dhe na lejon të shohim më qartë më vonë.

Mos e pushtoni partnerin me pesimizmin tuaj.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Në dashuri, përpiquni të jeni më të kuptueshëm.

Disa momente tensioni në dashuri.

Nëse ju kap një nxitim, ju mund të humbni disa hapa të rëndësishëm në punën tuaj.

Veçanërisht nëse bëni një punë që ju vë në kontakt me publikun, do të duhet të jeni shumë të durueshëm dhe nuk do të duhet të zemëroheni.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Në dashuri nuk do keni rivalë dhe periudha e sotme do të jetë veçanërisht e qetë.

Personaliteti juaj mund t'ju lejojë të bëni hapa të mëdha me dikë që ju pëlqen.

Duke punuar me zell me njerëzit që janë afër jush, ju mund të arrini rezultate të shkëlqyera.

Një marrëdhënie profesionale mund të marrë një kthesë tjetër dhe gradualisht të kthehet në atë që dëshironi.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Sot askush nuk vë në dyshim cilësitë tuaja.

Në dashuri do të përjetoni momente ngazëllyese, por vetëm nëse e lini veten të shkojë.

Ju duhet ta kryeni projektin tuaj me vendosmëri, edhe sepse nuk keni kohë të ktheheni.

Jo të gjitha vendimet duhet domosdoshmërisht të jenë të mërzitshme nëse ato kanë të bëjnë me familjen, shtëpinë ose punën tuaj, në fakt në këtë ditë, ju madje mund të argëtoheni duke zgjedhur disa detaje që zakonisht i konsideroni të parëndësishme.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Ju do të duhet të jeni shumë të zgjuar që të jeni në gjendje të kuptoni qëllimet e të tjerëve dhe t'i parashikoni ato.

Ndonjëherë keni një konceptim tepër idilik të dashurisë dhe nuk e kuptoni atë që tashmë keni në dispozicion.

Mos hiqni dorë nga një darkë jashtë vetëm sepse ndiheni fajtorë që nuk keni punuar mjaftueshëm.

Nëse punoni në një mjedis ku hierarkitë kanë rëndësi, përpiquni të mos e tejkaloni askënd, përndryshe mund ta keni të vështirë.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Mos hezitoni këtë ditë për të marrë kontrollin e situatës.

Mos u shqetësoni nëse mendoni se po humbni paratë tuaja, duhet të investoni në gjërat që do t'ju ndihmojnë të fitoni më shumë nesër.

Ndiheni të frymëzuar për të filluar një histori dashurie ende të papërcaktuar, e cila brenda pak ditësh mund të bëhet një marrëdhënie pasionante, por jo pa rreziqe.

Jeta e dashurisë është shumë e ëmbël: një periudhë ideale për takime të reja.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Paraja dhe suksesi mund të mos ju japin gjithë atë lumturi që kërkoni.

Nxitja juaj ndonjëherë mund të jetë e pavend.

Çdo keqkuptim në dashuri do të duhet të sqarohet sa më shpejt që të jetë e mundur.

Pyesni veten nëse jeni i dashuruar ose thjesht keni frikë nga një person që ju shqetëson sa herë që i shihni, në mënyrë që të kontrolloni emocionet tuaja kur ende nuk i keni takuar.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Dita e sotme do të sjellë një frymë të freskët që do t'ju lejojë të shikoni përpara pa shumë dyshime dhe pasiguri.

Në fushën sentimentale mund të ketë ndonjë evolucion pozitiv, por vetëm nëse jeni në gjendje të shprehni me të vërtetë ndjenjat tuaja.

Këtë ditë do të keni shumë energji për të përballuar punët më të vështira, jo vetëm fizikisht, por edhe mendërisht.

Sot do të duhet të punoni shumë por gjithashtu do të arrini shumë.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Ata që punojnë, e bëjnë me gëzim dhe fitojnë.

Në punë, pa hasur vështirësi, do të jeni në gjendje të vazhdoni me projektet që ju interesojnë.

Nëse jeni beqar dhe kërkoni një dashuri të re, shkoni në vende ku ka shumë njerëz me të njëjtin mendim.

Jeta sentimentale për ata që kanë lindur në fund të shenjës është e ndritshme.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Ju ndoshta keni ndonjë mungesë që nuk e keni kuptuar, kështu që më mirë të kujtoni shpenzimet tuaja dhe të bëni matematikën.

Mundohuni të mos përziheni në fjalime që prekin aspektet financiare, shpresoni se ato nuk përfshijnë as të tjerët.

Ju nuk mund ta mbroni një person me shpatë vetëm sepse ai është shoku juaj ose sepse ju pëlqen, ju duhet të mësoni të jeni më objektivë dhe të reflektoni pak më shumë për çështjet e ndryshme të jetës.

Shmangni xhelozinë, e cila do t'ju çojë të mërzitni partnerin tuaj me frikën tuaj: marrëdhënia e çiftit mund të ndikohet.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Vrazhdësia është e patolerueshme, nga cilido individ vjen, prandaj mos u tregoni shumë akomodues për ata që nuk ju respektojnë.

Dita e sotme do të jetë dita e kujtimeve, sidomos në dashuri.

Mos u shpërqendroni në punën tuaj: ju mund të bëni më shumë dëm sesa mund ta imagjinoni.

Do të ishte më mirë për ju të jepni vetes një pushim, larg punës ose angazhimeve familjare.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Ju do ta ndjeni veten duke lulëzuar përsëri, duke fituar gjithnjë e më shumë hijeshi dhe besim në mundësitë tuaja joshëse.

Njerëzit rreth jush sot do t'ju ndihmojnë të kuptoni më mirë pozicionin tuaj në lidhje me ndjenjat që keni ndaj tyre.

Toni i humorit në shërim: ekziston një lloj rinovimi brenda qenies tuaj që ju stimulon dhe ju bën të ndiheni shumë më mirë, pas një ankthi në ditët e fundit.

Tregoni aftësitë tuaja të të folurit për të demonstruar besim dhe trimëri të personalitetit tuaj.

65 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page