top of page

Horoskopi 04 shtator 2020


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Beni hapa mbrapa sot, përpiquni të mos merrni në detaje që do ta bëjnë punën tuaj të komplikuar pa nevojë për t'u menaxhuar. Një zgjidhje mund të jetë qasja juaj ndaj angazhimeve: merrni parasysh secilën rrethanë në tërësi, dhe madje edhe defekte të vogla do t'ju duken më të tolerueshme. Gjithashtu, mund të mos i perceptoni gjërat saktë, mbase sepse ndiheni nën presion dhe e keni më të vështirë për të menaxhuar emocionet.Demi

(21 prill- 21 maj)


Eshtë një ditë e mirë për ju, edhe nëse Venusi është akoma në një aspekt të veçantë. Do të jeni në shoqërinë e dikujt që do t'ju ndihmojë shumë, i cili do t'ju dëgjojë dhe do t'ju bëjë të ndiheni të qetë. Një bisedë e mirë është ajo që ju nevojitet për të gjetur më shumë qetësi shpirtërore, dhe gjithashtu për t'i bërë idetë tuaja më të qarta.Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Mos te mendonjme se mund t'ju detyrojmë, ose duke ngritur zërin. Dikush do të provojë durimin tuaj, ndoshta duke abuzuar nefuqinë dhe autoritetin e tij, por jini më të zgjuar se kaq dhe mos u përgjigjni! Mos i jepni ujë mullirit të tij duke dashur t'i tregoni tjetrit se gabon dhe duke u përpjekur ta bindni atë me arsyetimin tuaj. Sa më indiferent të dukeni, aq më pak tjetri do të përpiqet t'ju provokojë.Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Një lajm i mirë po vjen, ka disa lajme interesante, përmirësime që ju bëjnë edhe më të sigurt dhe të motivuar në atë që po bëni. Sidoqoftë, kushtojini vëmendje imagjinatës tuaj, e cila mund t'ju bëjë të shihni situatën tuaj paksa me optimizëm. Mbani optimizmin gjallë, por vendoseni në perspektivë duke mbajtur këmbët në tokë.Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Afërdita do të hyjë në shenjën tuaj këtë të Dielë, bëhuni gati për një pjesë të dytë të shtatorit me vendosmëri më pasionante dhe tërheqëse. Sidomos pasi Venusi do të jetë në harmoni me Merkurin dhe disa mund të kenë një takim me fat. Emocionet janë thelbësore në jetën tuaj. Tanime eshtë koha t'i kthehemi dashurisë duke i dhënë rëndësinë e duhur.Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Në aspekt të veçantë Hëna mund t'ju shtyjë të bëni disa gabime vlerësimi. Sot, kujdes nga gabimet e leximit, gabimet drejtshkrimore dhe të gjitha format e shpërqendrimit. Mund të ndodhë që të jeni zhgënjyer nga dikush, që të pendoheni që keni besuar një person të gabuar. Por mbase nuk është asgjë serioze, një detaj që mund ta zmadhoni. Por shumë zhgënjime të vogla, veçanërisht nëse ato përsëriten, dëmtojnë harmoninë e një marrëdhënieje.Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Duhet të jeni të kujdesshëm ndaj gabimeve të mundshme që do të rrezikoni të bëni në punën tuaj. Por mund të ketë edhe pengesa që nuk varen nga ju, per një nga kolegët tuaj. Me shumë mundësi do të jetë një problem që mund të zgjidhet brenda një kohe të shkurtër, por do t'ju bëjë të humbni durimin, sepse do të prishë planet tuaja.Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Keni një intuitë të shkëlqyeshme, do të dini paraprakisht se çfarë do t'ju thonë bashkëbiseduesit tuaj, ku duan të përfundojnë dhe për këtë do të jetë e vështirë për të tjerët t'ju bindin. Nëse jeni dakord me ta, nuk ka problem, por nëse mendoni se duan të tallen me ju, dëgjoni se çfarë ju thotë intuita juaj. Dhe mbi të gjitha, mos jepni menjëherë një përgjigje. Merrni pak kohë për të reflektuar.Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Do të dëshironi të largoheni nga një situatë e vështirë, të cilën tani e konsideroni të pakontrollueshme. Sa më shumë që përpiqeni të zgjidhni problemet, aq më shumë duket se ju ndjekin me evolucione të papritura. Ndoshta edhe ju do të përpiqeni të largoheni nga dikush që përkundrazi ju ndjek me të gjitha problemet e tyre. Tregojini atij të vërtetën se si ndiheni, sepse tjetri mund të këmbëngulë vetëm sepse ai nuk e kupton se si ndiheni. Ju duhet të sjellni një farë qartësie në jetën tuaj dhe të përpiqeni të jeni edhe më të sinqertë.Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Nëse dëgjoni intuitën tuaj, nuk mund të gaboni. Ju jeni të vëmendshëm dhe racional, nuk do të bëni gabime të gjykimit, megjithëse mund të dukeni paksa kritik në sytë e të tjerëve. Dhe gjatë kësaj kohe, ju gjithashtu duhet të jeni të kujdesshëm sepse mund të keni të bëni me dikë që dëshiron t'ju manipulojë për llogarine e tyre personale.Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Përpiquni të jeni të matur, të mos mendoni shumë, veçanërisht nëse duhet të përballeni me shpenzime ekonomike ose financiare. Ndoshta më vonë do të mendoni se mund të kishit arritur më shumë, por ndoshta është një iluzion dhe është më mirë të mos pendoheni për asgjë, të mos duhet të rishikoni çështjen sepse ka probleme të mëtejshme për t'u zgjidhur. Gjëja kryesore është të lëvizësh përpara, dhe të përpiqesh të mbash atë që ke.Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Ditë e veçantë sepse mund të humbni durimin para dikujt që dëshiron t'ju turpërojë në një farë mënyre. Nëse ka një vendim për të marrë, mos e jepni fjalën tuaj menjëherë, mos nënshkruani asgjë, mos merrni ndonjë vendim gjatë ditës, derisa ky moment i konfuzionit të zhduket dhe ta shihni çështjen më qartë.

74 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page