top of page

Horoskopi 03 nentor 2020


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Një Hënë e bukur nuk mund të zgjidhë gjithçka, por shkëlqen në shenjën e optimizmit, Shigjetari, i veçantë për marrëveshje, takime me njerëz që vijnë nga larg. Dhe nga lindi ajo dashuri madhështore që të çoi në një moment dhe është akoma këtu, pranë teje, në admirim? Nëse një dashuri ka mbaruar, një mundësi tjetër po vjen, me Marsin në shenjë nuk gaboni. Këshilla: analiza serioze ne bashkëpunimeve.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Ndikim madhështor për dashuritë e Demit! Përveç Hënës më bujare dhe të fuqishme orë në orë për 3 ditët e ardhshme, ju keni një qiell të përsosur, Venus-Pluton, e cila së pari stimulon dëshirën fizike, por pastaj shkon thellë në marrëdhëniet e vjetra dhe të reja. Pranoni disa vërejtje që ju nervozojnë, kjo do të përmirësojë marrëdhëniet me të tjerët. Vlen gjithashtu për profesionin, rivlersoni bashkpunimet.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Tetori alternon ditë të kthjellëta dhe me diell (tetori romak është i famshëm) me ato të tjerat të stuhishme. Jo aq për klimën sesa për ndryshueshmërinë e humorit tuaj. Kjo mund të jetë aty, por mos ndryshoni ide që kanë rezultuar efektive, origjinale, të arritshme. Sot të gjithë ju duhet të të lini Hënën të kalojë nga Shigjetari tek Bricjapi, lajmi vjen vetë. Fokusohuni tek dashuria!


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Punoni pak më shumë për karakterin tuaj, i cili mund të akuzohet nga dikush. Në këtë ditë do të keni luftime, për shkak të detyrave të papërfunduara. Do të jetë e padobishme të kërkoni justifikime të tepruara.

Eshte më mirë t'i qaseni gjithçkaje me shumë sinqeritet, duke u përpjekur të merrni pak kohë për ta rregulluar atë. Ndoshta ka shanse të mira për punën tuaj, por nuk do t'i kuptoni nëse nuk vendosni më parë me disa njerëz.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Periudha e lodhshme tashmë e ndjeni peshën e Diellit që i afrohet Akrepit, por gjithmonë ndizet një dritë që tregon rrugën për të dalë. Dritë që edhe sot vjen nga Shigjetari dhe Dashi, Hëna dhe Marsi, mjaftueshëm sa për të organizuar fillimisht një mbrëmje romantike, pastaj një pasionante. Por le të jetë vërtet pasionant! Ju nuk mund të ushtroni sharmin tuaj të madh vetëm për të marrë lavdërime dhe para në pune, ushtrojeni dhe ne jeten private.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Brenge klasike Hëna në Shigjetar. Siç ndodh gjithmonë në familje një takim i ri, diskutime për gjëra materiale, keqkuptime në lidhje me vendimet që duhen marrë. Mundohuni të ndiheni mirë dhe të jeni estetikisht në vend, sot keni gjithashtu një tranzit të jashtëzakonshëm të drejtpërdrejtë në universin e ndjenjave. Nga thellësia e shpirtit Plutoni e gjuan Venusin në shenjë, tërheqje të reja, magjike.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Një situatë astrale e pazakontë, ju jeni të dashur dhe të respektueshem ndaj te tjerve, por ekziston gjithashtu një fije paqartësie që lidh marrëdhëniet dhe situatat. Për ne është një efekt negativ i Plutonit, i cili funksionon në thellësi në punët njerëzore, por vetëm ju mund dhe duhet të zbuloni se kush mund t'ju mashtrojë, kush reciton një admirim që nuk ndjen, kush gënjen. Tre ditë të tjera të Diellit në shenjë, zbuloni.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Gjithmonë zgjidhni rrugen më të lehtë, të paktën në këtë ditë. Do të jetë mirë për të gjithë, por mbi të gjitha, ju do të jeni në gjendje të zbatoni planet tuaja. Kohët e fundit nuk keni qenë shumë me fat, por keni bërë edhe gabime. Një nga këto ka të bëjë me organizimin e kohës tuaj. Duke mos pranuar kurrë ndihmën e jashtme, do të kryeni më shumë. Mos u bë një shkelës i përsëritur, mëso nga përvoja që ke pasur. Do të gjeni disa lehtësira që nga momentet e para të ditës, nëse i kërkoni.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Venusi ka për qëllim shenjat e tokës, por ajo ju dërgon një mesazh nga Virgjëresha: Më shkruani Shigjetar, mos më harroni. I vetmi pasion fizik që prodhon Hënën në shenjë në aspektin me Marsin-Dashin (ju shpëtoi në verë dhe në vjeshtë) nuk i mjafton të dashurit dhe as nuk ju kënaq. Nuk është e lehtë këto ditë të ndash jetën materiale dhe sentimentale, por duhet të bëhet, nëse dëshiron të jetosh në harmoni.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Ende keni disa dyshime në lidhje me menaxhimin e angazhimeve tuaja të rradhës, por me vendosmërinë dhe kokëfortësinë që keni, nuk do të jetë aq e vështirë të ndalosh idetë e tua.

Në këtë ditë, ju do të gjeni një burim frymëzimi, gjithashtu do t'ju lejojë të bëni një hap të madh përpara. Provoni në çdo mënyrë, për të mbledhur informacion të dobishëm për veten tuaj dhe për projektin tuaj të jetës.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Mos i dëgjoni shumë frikën tuaj, përkundrazi, përpiquni të vendosni nevojat tuaja më së pari dhe do të gjeni guximin për të ecur përpara, për të përballuar çdo pengesë.

Eshtë thjesht një çështje e besimit në vetvete. Ju keni aftësitë e nevojshme për të qenë të qetë, por ajo që ju pengon herë pas here është mungesa e vetëvlerësimit. Ju jeni shumë më mirë në fjalë sesa në vepra.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Nëse dëshironi të dalloheni midis të gjithë kolegëve tuaj, ose midis miqve, sigurisht që nuk do të jetë modestia e rremë ajo që do t'ju nxjerrë në pah. Thjesht do të duhet të shprehni mendimet tuaja, pa pasur frikë nga gjykimi i të tjerëve.

Por ju duhet ta bëni atë me qetësi, thjesht dhe pa qenë agresiv, sikur dikush tashmë po ju gjykon. Te vendosurit duart perpara nuk është kurrë një mënyrë e mirë për të mbrojtur veten, veçanërisht kur nuk jeni nën sulm.

0 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page