top of page

Horoskopi 02 shtator 2020


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Rrezikon të shkosh në punë me humor të keq këtë mëngjes, për momentin nuk të ndihmojnë yjet, me të vërtetë ke një gjendje shpirtërore melankolike. Nga ana tjetër, ju duhet të merreni me disonancën midis Venusit dhe Saturnit që do të përfundojë vetëm të Dielën. Për momentin ju jeni më tepër pesimist, ndiheni të përjashtuar nga gjithçka dhe nga të gjithë, dhe për këtë arsye jeni gjithashtu në një humor të luhatur.Demi

(21 prill- 21 maj)

Do të jetë një ditë pozitive, do të keni shumë burime dhe marifete nën mëngë. Por sigurisht që mundësitë që do të jeni në gjendje të përfitoni nuk kanë rënë nga qielli. Ata janë fryt i përkushtimit dhe sakrificave të vazhdueshme, të cilat ju kanë sjellë frytet e tyre. Mos prisni asgjë nga të tjerët, mund të merrni komplimente për aftësitë tuaja, por në fakt janë të paktë ata që duan të marrin pjesë aktivisht në aktivitetet tuaja, duke ju mbështetur.Binjaket

(22 maj - 21 qershor)

Do të jeni paksa kritik ndaj vetes dhe të tjerëve. Mundohuni të kontrolloni veten më shumë, përndryshe do të reagoni shumë emocionalisht dhe e dini që në punë kjo sigurisht nuk do të jetë diçka e mirë. Të lindurit e Binjakëve sot duhet të përpiqen të jenë më racionalë, më të arsyeshëm ndaj atyre që mund të japin urdhra. Por kjo mund të jetë ajo që do t'ju penalizojë: të mos dini si të kontrolloni veten.Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)

Venusi do të përfundojë tranzitin e saj në shenjën tuaj këtë të Dielë, por do të jetë në disonancë me Saturnin dhe mund të ketë vonesa dhe tensione. Disa në një nivel sentimental, sepse ka Gaforre që ndihen të vetmuar ose të padashur. Të tjerët do të përjetojnë vështirësi financiare sepse kanë probleme me burimet që mungojnë dhe nuk mund të zgjidhen menjëherë.Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Intuita juaj do të jetë pika e fortë e ditës. Por mos bëni gabim ta frenoni sepse ndiheni të sigurt dhe keni nevojë të reflektoni. Në vend që të pranoni gjërat siç janë, ju mund të humbni në shqetësime të panevojshme. Ndalimi dhe mendimi është akoma shumë i dobishëm, por vetëm në atë masë që të mos rrezikoni të humbni shanse të mira. Jini më pak racionalë dhe mbështetuni edhe te emocionet.Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)

Duhet të keni një takim të rëndësishëm, ndoshta për të përcaktuar qëllimet që ju dhe kolegët tuaj do të keni për të arritur në muajt e ardhshëm. Për me shumë, kthimi në shkollë ose në punë paraqet një mundësi për të planifikuar qëllimet e ardhshme që do të arrihen. Nëse nuk punoni, do të takoni dikë që mund t'ju japë këshilla të dobishme, ose t'ju japë frymëzimin dhe motivimin e duhur për të ndryshuar dhe përmirësuar gjendjen tuaj.Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)

Puna do të jetë shqetësimi kryesor edhe për shenjën tuaj, Hëna në Peshq ndriçon këtë sektor dhe tregon se do të duhet të përshtateni me ndryshimet e reja. Ka shumë transformime që na është dashur të pranojmë në këtë periudhë të vështirë. Dhe edhe nëse nuk është e lehtë, duhet të vazhdoni të përpiqeni të mos bllokoni më tej gjendjen tuaj.Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)

Pavarësisht nëse riktheheni në punë ose jo, do të shihni anën pozitive të situatës ose do të jeni më tolerantë ndaj të tjerëve. Të qenit më pozitiv do të përmirësojë gjendjen shpirtërore dhe besimin tuaj tek njerëzit dhe në të ardhmen. Ky nuk është një qëndrim i zakonshëm për Akrepin, por me këtë përpjekje mund të keni reagime më të mira.Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)

Kini kujdes nga emocionet tuaja sot, të cilat shumë shpesh rrezikojnë të përmirësohen me arsyen. Ju shpesh eksitoheni, thjesht nën ndikimin e një emocioni, por ky entuziazëm nuk bazohet gjithmonë në një realitet objektiv. Më mirë të mos merrni vendime të nxituara, sepse mund të jeni gjithashtu shumë të hutuar për të vlerësuar komoditetin ose ndryshimet e mjedisit përreth.Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)

Do keni një ditë pozitive dhe dinamike, jeni më fleksibël dhe mirëkuptues sesa në të kaluarën dhe marrëdhëniet tuaja me ata përreth jush do të jenë mjaft të këndshme. Këtë javë ekziston kundërshtimi midis Venusit dhe Saturnit që mund të komplikojë gjërat. Isshtë një gjendje e veçantë, e cila gjithashtu mund të krijojë melankolinë dhe frikën e braktisjes. Dhe mbase kjo është arsyeja pse ju mund të jeni më të gatshëm për kompromis.Ujori

(21 janar- 18 shkurt)

Aftësitë tuaja do të theksohen, ju do të keni mundësinë tI vini re. Por ju mbetet juve që të siguroheni që me të vërtetë t’i bëni të ditur të tjerët për çfarë jeni të aftë. Mundohuni të dilni përpara më shumë, të besoni më shumë në veten tuaj duke e vendosur veten atje. Mos u rrini duke pritur, sepse thjesht rrezikoni të humbni kohën tuaj pa nevojë.Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)

Hëna kalon shenjën tuaj, përdorni imagjinatën tuaj për të gjetur ide, zgjidhje për ju ose për të tjerët. Por mos e keni këtë qëndrim në dashuri. Nuk ia vlen të kesh iluzione të rreme tani. Për shumë njerëz, llogaria ka mbërritur, ka nevojë për qartësi dhe për të mos u rrembyer shumë nga emocionet.


59 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page