top of page

Horoskopi 02 nentor 2020


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Ju po duroni presion të ekzagjeruar në punë, dhe megjithatë nuk është koha të hiqni dorë: analizoni me kujdes të gjitha alternativat e mundshme para se të hidhni peshqirin.

Ndonjëherë bëni projekte tepër surreale, ku nuk e konsideroni veten dhe kufijtë tuaj.

Konfliktet mund të lindin vetëm nëse mërzitni partnerin tuaj për t'ju shoqëruar ose miratuar zgjedhjet tuaja.

Në shumë raste, shqetësimi themelor përfshin gjithashtu sferën e ndjenjave.


Demi

(21 prill- 21 maj)


A e lejoni xhelozinë apo zemërimin të marrë përparësitë tuaja? Ky është një gabim.

Ju sigurisht që jeni njerëz të ndjeshëm, por keni shumë frikë t’i tregoni ndjenjat tuaja njerëzve që meritojnë pak më shumë bujari.

Mundohuni të vazhdoni me planet tuaja pa dëgjuar ata që dëshirojnë t'ju mashtrojnë për t'ju çuar në rrugën e tyre.

Humori juaj nuk do të jetë lart në qiell dhe do të përpiqeni të angazhoheni për punën, duke marrë vetëm rezultate modeste.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Në dashuri do të jetë e mundur që ju të bëni pushtime të reja ose të ringjallni marrëdhëniet ekzistuese sentimentale.

Ju me siguri e dini se çfarë mund të jetë më e mira për ju dhe njerëzit përreth jush.

Ju keni sot mundësinë të krijoni kontakte, posaçërisht kontakte biznesi, të cilat do t'ju shërbejnë në të ardhmen dhe që do të jenë gjithashtu shumë të dobishme për kolegët tuaj ose për dikë në familjen tuaj.

Zgjohuni, do të jeni të vendosur mirë ditën e sotme dhe gjithashtu të gatshëm për të ndryshuar dhe punuar; lodhja nuk do të rëndojë mbi ju dhe as vendimet.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Ju jeni shumë me fat që keni miqtë që keni. Varet nga ju që të përpiqeni të jetoni në përputhje me të dhe të përgjigjeni. Një telefonatë apo edhe thjesht një mesazh për t'i bërë të ditur se edhe ju jeni aty për ta, nuk do të dëmtonte.

Nga dashuria, nga ana tjetër, do të jeni në krye të hijeshisë dhe joshjes: asnjë pre nuk mund t’ju ​​shpëtojë.

Nëse jeni tashmë ose jeni ende në punë, megjithatë, do të keni akoma një pajisje shtesë, e cila do t'ju lejojë të mos vuani nga nxehtësia, as të keni zili për ata që nuk janë atje, pasi keni plane të mëdha për të realizuar.

Komunikimi do të hapë dyer shumë interesante për ju, përpiquni të jeni në dispozicion.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Njerëzit që hezitojnë thjesht do t'ju mërzisin sepse kanë frikë të marrin një qëndrim.

Mos u tërhoq nga përbindëshi i xhelozisë që banon në ty.

Kushtojini vëmendje sot pakënaqësisë së njerëzve përreth jush, veçanërisht në vendin e punës.

Mos u mundoni të jeni të drejtë në një fushë që nuk e njihni, rrezikoni të dukeni qesharak. Bëni një përpjekje për të dëgjuar dhe do të mësosh shumë.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Mos ndaloni së besuari në diçka që ju intereson, thjesht sepse dikush ju tha se nuk është e arritshme.

Mundohuni të mbani pozicionet tuaja të forta dhe të pohoni vullnetin tuaj, por gjithmonë në një mënyrë të sjellshme dhe kurrë të ndrojtur.

Edhe nëse mendoni se po bëni më të mirën tuaj, mos harroni të merrni parasysh pasojat e veprimeve tuaja mbi të tjerët.

Nëse jeni i zemëruar me vjehrrën, kafshoni gjuhën tuaj dhe numëroni deri në 10. Një buzëqeshje dhe një heshtje e folur mund të jenë më efektive sesa një përgjigje e keqe.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Ju do të bëni përshtypje në shumë mënyra, jo vetëm biznesin.

Sidomos në këtë ditë ju mund të përballeni me zgjedhje që kanë nevojë për një zgjidhje në kohë dhe ajo që duhet të bëni është të mbështeteni vetëm në instiktet e biznesit tuaj.

Në dashuri keni shpresa me një person i cili kohët e fundit nuk ju ka marrë parasysh.

Ju mund ta ushtroni sharmin tuaj praktikisht në çdo rast.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Në fushën sentimentale, pasioni do të forcojë lidhjet tuaja dhe dikush do të ketë befasinë e këndshme të kuptojë se premtimet e tyre do të mbahen.

Kjo do të jetë dita më e mirë nëse keni një bisedë të rëndësishme me partnerin tuaj në lidhje me jetën tuaj së bashku në të ardhmen.

Në punën tuaj, përdorni njohuritë që keni pasur gjatë kësaj kohe.

Puna do të shkojë normalisht dhe do të keni orë shpërblyese me miqtë.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Një kohë ideale për të shijuar një pushim të këndshëm ose për të përgatitur plane produktive për punë.

Ju keni aftësi për të tërhequr turmën në anën tuaj, kështu që në këtë ditë, pavarësisht nëse jeni me pushime ose tashmë jeni përsëri në punë, do të jeni një udhëheqës i shkëlqyeshëm.

Ata që ju duan duan që edhe ju të jeni të lumtur.

Sot do të jenë të shumtë ata që do t'ju shohin në një dritë që nuk i keni marrë parasysh deri më tani.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Ka ardhur koha të bëni një pushim, pasi keni punuar shumë kohët e fundit dhe trupi juaj ka filluar të ndiejë ndryshimet që po ndodhin në jetën tuaj.

Nëse doni të kurseni veten nga lemza, përpiquni të punoni shumë dhe, sapo të ktheheni në shtëpi, hapni mëngët.

Për ata që kanë lindur në fund të shenjës, disa keqkuptime në dashuri.

Njerëzit do të jenë të vështirë, dhe humbja e durimit tuaj mund të jetë një pasojë normale e kërkesave të pamundura.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Ju mund të lëndoni ndjenjat e dikujt, të cilët do të zhgënjehen shumë në sjelljen tuaj fëminore.

Edhe pse keni përshtypjen se të gjithë janë kundër jush në këtë ditë, ju nuk keni pse të dëshpëroheni para kohe, pasi sigurisht që do të gjeni më shumë mbështetje nga njerëzit që nuk ju gjykojnë dhe që nuk do t'ju lejojnë të përballeni vetëm me problemet.

Nëse shqetësoheni për një punë të përfunduar në një kohë të shkurtër dhe pa i dhënë shumë hapësirë ​​rishikimeve që do t'ju lejonin të identifikoni ndonjë gabim, sot do të ishte dita e duhur, dhe mbase e vetmja, për të qenë në gjendje ta rregulloni atë.

Do të jeni nervoz sepse në nxitimin për të hequr qafe këto çështje do të duket sikur nuk mund të dilni prej tyre.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Sot, ju mund të arrini një qëllim të caktuar dhe ta ndani atë me dikë të veçantë në jetën tuaj.

Sharmi juaj në këtë ditë është sigurisht shumë më tërheqës sesa në ditët e tjera gjatë kësaj jave.

Miqtë tuaj do të kuptojnë nëse duhet të anuloni një angazhim për shkak të problemeve të punës. Mos harroni se do të vijë koha për të festuar suksesin tuaj dhe për të mbledhur lavdërimet e atyre që nuk donin të besonin tek ju.

Në shkollë ose në punë energjia juaj do të jetë gjithmonë e njëjtë gjatë gjithë ditës dhe kjo sigurisht do të jetë gjithashtu një avantazh për ju që nuk do të ndjeni barrën e disa angazhimeve, si fizike ashtu edhe mendore.

31 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Commentaires


Post: Blog2_Post
bottom of page