top of page

Horoskopi 22 gusht 2020


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Hyrja e Hënës në aspektin disonant në Bricjap do të vendos theksin në disa probleme familjare që në një farë mënyre ndikojnë edhe në zgjedhjet tuaja të punës. Bëni të qartë se vendimet më të rëndësishme të jetës suaj janë tuajat që duhet të merrni!


Demi

(21 prill- 21 maj)


Zgjedhjet tuaja janë duke dhënë fryte, disa prej të cilave mund të filloni të korrni sot falë një tranzicioni të bukur të Hënës. Ylli i natës ju jep një formë të mahnitshme dhe mbi të gjitha një humor të qetë dhe entuziast në të njëjtën kohë.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Ju jeni plot ide dhe projekte, mbase shumë. Neptuni i pakënaqur në Peshq rrit ndjeshëm krijimtarinë tuaj, por nuk ju ndihmon ta drejtoni atë në mënyrën e duhur. Mundohuni të përqendroheni në një qëllim në një kohë sesa duke kërcyer nga nje skaj ne tjetrin


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Hëna sot është në kundërshtim në Bricjap, së bashku me Jupiterin, Saturnin dhe Plutonin. Nëse ndiheni të dekurajuar është plotësisht e natyrshme! Këto transite planetare dëshirojnë të testojnë karakterin tuaj, por ju do të jeni të gatshëm dhe të përgjegjshëm.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Dielli i pranishëm në shenjë do të ndezë të gjitha ambiciet tuaja. Ju jeni shumë të sigurt në veten tuaj tani dhe mund të arrini gjithçka që dëshironi. Në fakt, gjendja e mendjes është thelbësore për suksesin dhe së shpejti do të keni prova për të.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Ju jeni gati sot për të vendosur një pjesë të pashlyeshme në jetën tuaj. Hëna në Bricjap do t'ju ndihmojë, në aspektin harmonik. Do të përjetoni situata vërtet emocionuese që do t'ju bëjnë të ndryshoni diçka shumë të rëndësishme.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Do të ishte më mirë nëse në këtë kohë do të provonit të vlerësonit alternativa të tjera nga ato të zakonshme sepse situata nuk është shumë premtuese. Hëna disonante në Bricjap e bën të vështirë menaxhimin e burimeve tuaja, të jashtme dhe të brendshme.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Hëna në Akrep e bën atmosferën në punë më të këndshme dhe do t'ju lejojë të vendosni marrëdhënie më të lira dhe më spontane me disa nga bashkëpunëtorët tuaj. Ekziston edhe një ajër rinovimi në familje, ndoshta pikërisht në lidhje me shtëpinë ose orenditë e saj.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Pozicioni i Neptunit në shenjën e Peshqve e bën të vështirë për ju të menaxhoni financat tuaja. Shpenzimet janë të konsiderueshme dhe thjesht nuk mund t'i përmbani ato me rezultate të imagjinueshme. Mundohuni të kërkoni këshilla nga dikush që kupton më shumë se ju.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Do të ndjeni nxitjen për të projektuar veten tuaj në të ardhmen shumë fuqishëm, falë pranisë së dobishme dhe stimuluese të Hënës dhe planeteve të tjerë në shenjën tuaj. Kjo është një kohë e mirë për të filluar zbulimin e qëllimeve të reja dhe për të konsoliduar ato të arritura kohët e fundit.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Sot do të zgjoheni në një humor të mirë, me një dëshirë të madhe për të bërë dhe realizuar projekte për të cilat keni menduar për ca kohë. Marsi i pranishëm në shenjën miqësore të Dashit ju jep guximin të veproni dhe të merrni të gjitha përgjegjësitë e çështjes. Gjithsesi gjithçka do të shkoje mirë!


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Nëse ndjenjat tuaja për një person të caktuar kanë ndryshuar, mund të jetë koha ta thoni atë dhe të përballeni me situatën. Venusi është në një aspekt joarmonik në shenjën e Binjakëve dhe dëshira për të shpëtuar nga përgjegjësitë tuaja është e madhe.

55 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page