top of page

Horoskopi per fundjaven e Pavaresise 28/29 🎉🎌


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Besimi dhe entuziazmi do t'ju bëjë të dyshoni se së shpejti era do të kthehet në favorin tuaj dhe ju do të jeni në gjendje të punoni siç ëndërroni!

Në të vërtetë, në qiellin tuaj po përgatiten lajme të rëndësishme, por mbase, tani për tani, çlodhuni më mirë dhe mendoni për diçka tjetër!

Po Luani dhe Binjakët. Asnjë gënjeshtër me një Peshore.


Demi

(21 prill- 21 maj)


A jeni xheloz? Më mirë mos e tregoni!

Gjithashtu sepse do të zbulojë se sa ju intereson, dhe nëse jeni duke luajtur një lojë komplekse do të jetë më mirë ta nderpreni ate!

Jeni shume pasionale dhe mbase e vërteta do të lexohet në fytyrën tuaj!

Po Binjakëve dhe Virgjëreshës, ki kujdes që të mos humbasësh durimin me një Luan, një Akrep ose një Ujor.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Shumë energji për të shitur!

Kështu që është një kohë e mirë për të filluar lëvizjen pak më shumë, madje edhe në shtëpi mund të organizoheni për tu kujdesur për mirëqenien dhe pamjen tuaj.

Një program i vogël ushtrimesh do t'ju lejojë të dyfishoni rezervat tuaja të energjisë.

Ok për Dashin dhe Demin; dyshime me një Gaforre.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Shumë ëmbëlsi në zemër dhe dëshirë maksimale për të ndarë atë që ka rëndësi me njerëzit që doni.

Por gjithashtu mundësia për të lënë emocionet tuaja të fluturojnë dhe për të kënaqur të njohurit e rinj gjithashtu! Qielli dëshiron që ju të jeni krijues, imagjinativ dhe pak romantik!

Ok me Peshqit dhe Akrepin. Jeni lodhur pak nga premtimet e një Dashi.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Pak nervozizëm, disa grindje dhe këtu do të ndiheni si një luan në kafaz, por mbreti i pyllit!

Dëshira për të shpëtuar rritet duke parë drejt horizonteve të ndryshme, për t'u ndjerë të lirë për të vepruar, bërë dhe zhbërë. Bëni durim!

Mirëkuptim i shkëlqyeshëm me Dashin dhe Shigjetarin, një problem dhe grindje me një Dem.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Më në fund një fundjavë pozitive për zemrën dhe e këndshme për argëtim!

Ju do të dëshironi të zgjeroni interesat tuaja, të bëni diçka ndryshe dhe ta lini veten të përkëdhelet nga dashuria.

Kjo feste pavaresie do të jetë me ty dhe me pasionin tënd!

Në rregull me Demin dhe Ujorin: më mirë lini pas një zhgënjim me një Peshq.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Nëse ndiheni të dobët, mos e kaloni fundjavën duke vrapuar nga njëra anë në tjetrën, e zënë me angazhime dhe detyra: mendoni për veten tuaj, behuni pak egoist.

Ju duhet të rimbushni bateritë, kështu që bëjeni tani.

Do bëni mirë me Bricjapin dhe Shigjetarin, më pak me një Binjak që dëshiron dinamizëm.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Fundjavë e shkëlqyer për të dashurit!

Këtu jeni gati të përkëdhelni njerëzit që doni, fëmijët tuaj, anëtarët e familjes, miqtë tuaj të bukur me gëzof, gjithmonë të gatshëm t'ju japin dashuri pa kërkuar asgjë në këmbim.

Do të jetë fundjava e dashurisë: edhe për ata që akoma po e kërkojnë.

Po për Gaforren dhe Peshqit; kushtojini vëmendje asaj që do t'ju tregojë një Peshore.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Tashmë koha e ditëlindjes tuaj!

Mes shpresave dhe projekteve, një tjetër vit ka kaluar dhe ju e shihni veten duke reflektuar mbi shumë ndryshime që keni përjetuar.

Ju nuk keni ndërmend të humbni kohë: doni të jetoni tani dhe në të tashmen!

Luani dhe Peshorja miratojnë dhe kuptojnë. Por jo aq nje virgjereshe, e vëmendshme për të ardhmen dhe për planifikimin.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Festa më e ëmbël dhe më e butë!

Pak si ju, që do të ndjeni nevojën për të përkëdhelur njerëzit që doni, për t'i dhënë atyre vëmendje dhe kohë.

Dashuria do të jetë karburanti më i mirë për t’u mbushur me energji pozitive, pasi që kohët e fundit keni pasur rezervuarin bosh.

Në rregull me Peshoren dhe Ujorin. Kujdes Luanin.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Shumë energji por edhe pak humor i keq që mund t’ju ​​bëjë mjaft të diskutueshëm.

Kështu që bëni kujdes të mos prekni siguresën: do të jeni si bomba me sahat, gati për të shpërthyer në shkasin e parë!

Më mirë t’i përkushtohesh palestrës, shëndetit dhe vetes.

Po për një Virgjëreshë dhe një Bricjap: kujdes për Akrepin.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Festat më te mira për zemrën dhe rrahjet e zemrës!

Vend për emocione, vend për ndjenja, po për romancën!

Të butë dhe të përqafuar, përkëdhelje dhe puthje: nga partneri juaj, nga fëmijët tuaj, nëse ka, nga miqtë tuaj të kafshëve ose nga kushdo që zë një vend të qëndrueshëm në zemrën tuaj.

Po Gaforres dhe Akrepit. Mos u merrni me një Luan.

31 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page