top of page

Horoskopi per fundjaven 7-8 nentor


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Pak nervozizëm mbetet në atmosferën e kësaj fundjave.


Pra, më mirë qëndroni larg situatave dhe njerëzve që tashmë i njihni kanë fuqinë për t'ju bërë të rrotulloni të gjitha sferat e zodiakut. Pak por mirë, dhe do të keni orë argëtimi.


Po Binjakëve dhe Ujorit. Jini më të kujdesshëm me një Bricjap.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Fundjavë e shkëlqyeshme për të riorganizuar punët e shtëpisë, mendoni për mirëqenien tuaj dhe mbase kënaquni me ndonjë përkëdhelje estetike.


Edhe në shtëpi, nëse nuk mund të kontaktoni një profesionist, mund t'i përkushtoheni bukurisë dhe shëndetit me argëtim!


Po Akrepit dhe Bricjapit, ruhuni nga Luani.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Një enigmë e këndshme për të organizuar një fundjavë argëtuese dhe për të respektuar të gjitha rregullat dhe rregulloret e ndryshme!


Yjet, megjithatë, venë bast për ju, për aftësinë tuaj për të bërë edhe situatat më të thjeshta argëtuese, për harmoninë që do të frymëzoni.


Mire me Dashin dhe Luanin. Disa grindje në rrjetet sociale ose me fjale me një Peshq.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Foleja juaj dhe të dashurit tuaj: këtë fundjavë ju sugjerojme ta luani atë të sigurt, të vini bast kartat tuaja në atë që dëshironi të bëni dhe në njerëzit që dinë të jenë të pranishëm pa pushtime të padëshiruara.


Mirë me Virgjëreshën dhe Peshoren: një tension në rritje me një Dash.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Një fundjavë shumë e këndshme!


Vemendja në krye për të gatuar, për të nxjerrë në pah veten dhe për të kthyer vëmendjen te ju: natyrisht, do të gjeni një mijë mënyra për të vepruar, mbase duke përfituar nga rrjetet sociale dhe disa foto të këndshme, nëse jeni fotogjenike, përndryshe, një post i shkëlqyeshëm plot me ide të shkëlqyera!


Po Binjakëve dhe Peshqve; disa dyshime me një Dem.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Fundjava juaj ideale? Njerëzit që doni, ushqimet tuaja të preferuara, një film ose një libër dhe celularin tuaj në majë të gishtave për të parë një vështrim në rrjetet sociale midis një bisede dhe një tjetri dhe midis një bisede dhe një tjetre.

Pra, nëse është kështu, atëherë kjo mund të jetë një fundjavë e shkëlqyer!


Po për Gaforren dhe Peshqit, sy për Binjakët.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Fundjava ka ardhur dhe ethet e ndjekjes së kënaqësisë po rriten! Këtë fundjavë do të keni shumë interesa për të kultivuar.


Kushtojeni kohën vetes dhe mos mendoni për mijëra gjëra që duhet të bëni. Po në lidhje me përkushtimin e bukurisë suaj? Do të jetë mirë për gjendjen shpirtërore dhe mirëqenien tuaj.


Po Gaforres dhe Ujorit. Tensione me një Dash.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Më shumë sesa një fundjavë e ngarkuar, do të dëshironi të pushoni, te përkëdheleni, ushqime të shijshme dhe shoqërinë e disa njerëzve, por të besueshëm.


Jo një klimë që tundon Kupidin, ju e kuptoni mirë atë ... Gjëja e rëndësishme do të jetë të bësh atë që preferon.


Po Demi dhe Shigjetari. Kini kujdes nga xhelozia me një Ujor.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Deshire për besim!


Biseda me miqtë, biseda natën vonë ose ndoshta thjesht duhet të thuash atë që ndjen, për të sqaruar një situatë komplekse njëherë e përgjithmonë.

Një fundjavë e shkëlqyer për zemrën!


Merreni vesh mirë me Akrepin dhe Bricjapin. Momente pasigurie në vend me një Peshq.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Çlodhuni dhe pushoni!


Dy koncepte të thjeshta që duhet t’i zbatoni fjalë për fjalë dhe në çdo nuancë.

Ju keni dhënë shumë gjatë javës dhe kjo fundjavë ka për qëllim të rimbushë bateritë.


Ok me Demi dhe Shigjetari. Disa momente të përballjes së mundshme me një Peshore: duhet të jeni shumë më të drejtpërdrejtë dhe të qartë.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Sa gjëra do të donit të bënit!


Por nëse jo të gjitha janë të realizueshme, kanalizoni më mirë energjitë tuaja përçarëse në aktivitete më pak stresuese, siç janë shumë sporte dhe një seancë e këndshme e Yogës, gjimnastikës ose forcimit të muskujve: vetëm videoja e duhurju duhet!


Po Dashit dhe Peshores. Por kur do t’ju ​​kuptojë Akrepi me të vërtetë?


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Në vend që të vraponi nga njëra anë në tjetrën, ju do të dëshironi të arrini detyrimet e prapambetura të brendshme, të merrni atë maskë të shtyrë gjatë javës, të rregulloni manikyrën tuaj ose të relaksoheni në shtrat me video dhe filmat e tua të preferuar.


Epo: Luani dhe Virgjëresha miratojnë, por një Dash eshte i padurueshem.

105 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page