top of page

Horoskopi per fundjaven 31/10 - 01/11


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Gjithmonë përpiquni të shmangni njerëzit që nuk janë në të njëjtën faqe me ju dhe nuk i nënshtrohen pretendimeve të dikujt.

Mos u bëni xheloz për miqtë ose bashkëpunëtorët e tjerë të partnerit tuaj, ju do të përfundoni duke e shtyrë atë ose duke u grindur.

Vetëm nëse keni parashikim të zgjoheni shumë herët dhe t'i parashikoni të gjithë në kohë, nuk do të keni shqetësime të mëdha dhe do të arrini në kohë për të punuar.

Stresi i punës po ju lodh; disa ushtrime të përditshme mund t'ju ndihmojnë të mbani ekuilibrin tuaj psikofizik. Joga, meditimi ose Tai Chi mund të jenë të dobishme.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Ndërsa nuk është e lehtë për ju të kërkoni ndihmë, e lëre më të pranoni se keni nevojë për të, sot do të duhet të vendosni mendjen për ta bërë këtë.

Grindjet dhe tensionet në dashuri mund të karakterizojnë sferën e dashurisë së atyre që kanë lindur në fund të shenjës.

Tensione të mundshme në punë, debate me shefin, konfrontime të vështira në një takim ... Mos u merrni me vete, vetëm qëndroni të qetë dhe punoni vetë

Në këto ditë do të ketë shumë dyshime që do t'ju sulmojnë, në lidhje me një marrëveshje ndaj së cilës ju jeni dorëzuar nën presion.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Në këto dy ditë, ju mund të gjeni qetësinë tuaj të humbur, në një marrëdhënie, me një person të afërt tuaj, i cili mund të jetë partneri juaj ose thjesht një mik me të cilin keni pasur një diskutim.

Ju do të keni armët e duhura për ta bërë çdo moment me njeriun tuaj të dashur shpërblyes: do të jetë i paharrueshëm.

A jeni të gatshëm të punoni natë e ditë për sukses? Epo kjo ditë do të jetë fillimi i diçkaje të re, vetëm nëse vërtet dëshironi dhe nëse jeni gati të angazhoheni.

Ju keni bërë detyrat e shtëpisë tuaj dhe gjithashtu keni punuar shumë, lereni imagjinatën tuaj t'ju ndihmojë të krijoni një botë paralele të gëzueshme dhe përmbushëse.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Nëse në ditët e fundit keni humbur shumë kohë duke menduar për të tjerët, duke lënë pas dore atë që keni dashur për veten tuaj, sot është dita për të rifituar kontaktet me veten.

Pozitiviteti juaj është ngjitës dhe partneri juaj gjithashtu do të tërhiqet nga kjo energji.

Vëmendja juaj ekstreme në detaje në këtë ditë do t'ju lejojë të mos nënvlerësoni disa situata që mund të kompromentojnë punën tuaj në kohët e fundit.

Energjia juaj në këtë ditë është mjaft pozitive, prandaj duhet të përpiqeni ta shfrytëzoni atë në mënyrën më të mirë, veçanërisht në vendin e punës dhe nëse ju mungon në këtë kuptim.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Nëse nuk keni qartësi për të vendosur, është e drejtë te keni dikë pranë jush që t'ju udhëzojë dhe gjithashtu jeni shumë me fat që jeni të rrethuar nga të gjithë këta njerëz të dashur.

Mos jini i paduruar me kërkesat e partnerit: kështu do të shmangni krizat e vogla dhe keqkuptimet.

Nëse bëni një punë si një mjek ose një zjarrfikës, jini të gatshëm të mos flini ose të hani sot dhe neser.

Jini shumë të saktë dhe preciz në kryerjen e biznesit tuaj.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Një periudhë shumë fatlume në nivel ekonomik dhe profesional për ata që kanë lindur në dekadën e tretë.

Nëse u kushtoni vëmendje të detajuar, do të jeni në gjendje të gjeni elemente të dobishëm në veprimin më të mirë në ditët në vijim.

Nuk ka rëndësi nëse për një herë jeni egoist dhe gëzoni të gjithë afeksionin që ata që ju duan janë në gjendje t'ju japin.

Mund të jetë një ditë e mirë për të ndërmarrë atë hap shtesë me personin që ju intereson, por nuk keni pse të nguteni shumë ose dikush mund të zemërohet.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Vështirësitë e komunikimit që keni përjetuar ditët e fundit me një koleg, një klient, një furnizues ose me partnerin tuaj, në këtë ditë mund të zhduken, pasi paraqitet mundësia për të sqaruar dhe zgjidhur situatën.

Në sferën sentimentale do të shijoni një situatë më se të favorshme dhe do të ketë mundësi të mira.

Ka një lajm të mirë për ju në frontin e punës, por kjo nuk është e gjitha.

Ka mundësi të shumta atje vetëm që presin të kapen.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Të lindurit në dekadën e tretë do të gëzojnë mundësi të shkëlqyera në dashuri.

Kjo do të jetë fundjava kushtuar dashurisë.

Sidomos nëse keni një punë që ju jep shumë kënaqësi, heqja dorë në këtë moment do të ishte pothuajse një veprim budalla, kështu që më mirë të rikuperoni forcën tuaj të fundit, të paktën duke u zënë.

Do të ndiheni të ndritshëm dhe proaktiv, të aftë për të dhënë më të mirën nga ju, veçanërisht në punë dhe me miqtë.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Do të zbuloni se keni shumë gjëra të përbashkëta me njerëz të cilët deri vonë ju i konsideronit të panjohur plotësisht.

Momenti i sotëm mund të jetë i rëndësishëm në realitetin tuaj profesional.

Një marrëdhënie e re, si e miqësisë ashtu edhe e dashurisë, do të ishte një risi e shkëlqyeshme për tu futur në jetën tuaj dhe nëse dëshironi do të jetë gjithashtu e qëndrueshme.

Periudhë e shkëlqyer në dashuri: sharmi juaj do të jetë i pakonkurueshëm.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Njerëzit që punojnë ngushtë me ju në këto ditë mund të keqkuptojnë disa nga fjalët tuaja dhe mund të ofendohen pa ndonjë arsye.

Shpërqendrim dhe ngjarje të vogla të papritura në punë dhe udhëtime për ata që kanë lindur në dekadën e parë.

Pak më shumë ankth për disa prej jush, për një histori dashurie që nuk merr pjesë ose për një përgjigje që nuk vendos të mbërrijë.

Ju gjithashtu do të jeni të lodhur duke dëgjuar ankesat e të tjerëve, por gjithmonë arrini të sillni pak lehtësi në shoqërinë tuaj.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Jini të kujdesshëm dhe përpiquni të jeni më pak romantik dhe të këndshëm, janë vetëm kujtimet që drejtojnë ndjenjat tuaja.

Sindikatat ekzistuese do të lëkunden në mënyrë të rrezikshme, dashuritë e reja do të rrezikojnë të fillojnë si ëndrra dhe të përfundojnë me një zgjim të vrazhdë.

Useshtë e kotë të përgatitni fjalime të paketuara paraprakisht, tjetri do t'ju befasojë menjëherë dhe do të rrezikonit shifra të këqija.

Mos u ndjeni shumë të dëshpëruar në këtë ditë nëse nuk mund të bëni shumë në vendin e punës, nuk varet vërtet nga ju, por nga situata që po kaloni me kolegët tuaj.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Sharmi juaj do të rritet dita ditës.

Në dashuri mund të mbështeteni në një bukuri të padiskutueshme, e cila do t'ju lejojë të godisni objektivat më ambiciozë.

Do të ndiheni në formë të shkëlqyeshme dhe kjo do të jetë koha ideale për të punuar në maksimumin tuaj ose për ta trajtuar veten në një fazë të shkëlqyeshme relaksimi, pushimesh.

Në këto ditë, duhet të heqësh dorë nga frika për punën tënde.

35 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page