top of page

Horoskopi per fundjaven 30/31 Janar


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Enderroni Cupidin? Kjo fundjavë mund të ju befasojë me pak melankoli, por mos u demoralizoni!

Së shpejti mund ta gjesh veten dy! Në ndërkohë, kushtojeni këtë fundjavë vetes, interesave tuaja dhe përkëdheluni sa më shumë që të jetë e mundur!

Virgjëresha dhe Binjakët do t’ju ​​bëjnë të buzëqeshni, por çfarë tërbimi kanë vërejtjet e Bricjapit.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Argëtim, relaksim, mirëqenie dhe kënaqësi!

Sidoqoftë, jini të kujdesshëm që të mos ngatërroni kënaqësinë e një tryeze të shijshme me ngrënien e tepërt të ushqimeve të hedhura: grykësia mund të jetë pika juaj e dobët, por ka alternativa të shkëlqyera për të shmangur fryrjen nga abuzimi.

Në rregull me Peshoren dhe Bricjapin, më pak me një Dash.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Mendja juaj do të punojë me shpejtësi të plotë!

Dëshironi të lexoni, shikoni një film ose seri, të bisedoni në mediat sociale ose të postoni një foto ose postim qesharak apo te dilni dhe te argetoheni. Me pak fjalë, do të keni ide për t'u argëtuar.

Mirë me Dashin dhe Luanin. Dëgjoni atë që një Gaforre dëshiron t'ju thotë por me shumë kujdes.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Kjo fundjavë mund të përfshijë ende ndonjë hutim për zemrën, por në të njëjtat ditë do të keni mundësinë të mbylleni njëherë e përgjithmonë me pasiguritë dhe të përuroni një fazë tjetër, më të kënaqshme dhe domethënëse.

Konfirmime nga Peshqit dhe Luani! Disa gjysma të vërteta tek një Binjak.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Pak nervozizëm qëndron në ajër.

Yjet ju sugjeron të shmangni marrjen e pozicioneve shumë të qarta, të mos diskutoni dhe të shtyni ndonjë sqarim.

Më mirë relaksohuni me aktivitetet tuaja të preferuara!

Po Binjakëve dhe Gaforres. Mos e fajësoni një Dem: ai bën atë që mundet!


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Dhe ky muaj fluturoi!

Sidoqoftë, duket se projektet tuaja mund të qëndrojnë me kohën dhe t'ju japin kënaqësi të madhe: këtë fundjavë do ta mendoni shumë, por mos harroni t'i dhuroni vetes argëtim, pasion dhe përkëdheljen tuaj të preferuar!

Po për Dashin dhe Ujorin, kërkesa të moderuara me një Shigjetar.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Çfarë humori dhe gjallerie!

Ju do të dëshironi të bisedoni, të takoni njerëz, të hapeni me botën dhe të zgjeroni horizontet tuaja. Një fazë shumë interesante po hapet për ju, plot stimuj dhe lajme të veçanta.

Dashuria? Së shpejti, përfshirë në pako!

Ok me Demi dhe Akrepin. Më pak me një Bricjap shumë te ashper.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Kini kujdes për gjuhën tuaj therese! Edhe nëse keni të drejtë, kapërcimi i kufijve të caktuar mund t'ju tërheqë në gabim.

Më mirë të mbani nën kontroll polemikën tuaj, dhe të moderoni disa shkrepje.

Për fat, Peshorja dhe Shigjetari mund ta kuptojnë. Jo aq një Dem, më kokëfortë dhe argumentues se ju.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Një fundjavë tjetër përrallore për kohën e lirë, miqësitë, argetimet, njohjet dhe interesat personale.

Ju nuk do t'ju mungojë shqetësimi i nevojshëm për t'u vërejtur apo edhe për të biseduar me njerëz shumë larg jush për mendime ose kulturë.

Te lumte!

Akrepi dhe Ujori ju vlerësojnë, injoroni kritikat nga një Bricjapi.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Nëse shikoni prapa për të reflektuar mbi atë që ka ndodhur, do të zbuloni se fati nganjëherë merr shtigje të çuditshme. Dhe kush e di, nëse jeni duke kërkuar dashuri, ky nuk është rasti per Cupid!

Ju përfshiheni me vetëbesim: kjo është gjithçka që duhet.

Po Demit dhe Peshqve. Më mirë mendoni mbi një Shigjetar.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Festimet po vijne? Sigurisht brenda jush, për shkak të qartësisë mendore që do t'ju ndihmojë të kuptoni se si të merreni me një çështje komplekse familjare.

E drejta për të menduar për këtë, por edhe e drejta për të përkushtuar kohën tuaj të lirë për pushim dhe rekreacion!

Virgjëresha dhe Shigjetari miratojnë, ndërsa një Luan duket mjaft i vështirë.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Fundjava e fundit e këtij muaji do t'ju shohë duke luftuar me ndjenja vërtet të ngrohta. Dashuria do të zërë një vend të respektueshëm dhe do t'ju bëjë të lumtur si kurrë më parë.

Moment i shkëlqyeshëm për pasion: darkë romantike me dashurine?

Ok me Gaforren dhe bricjapin. Por çfarë po mërmërit ai Binjak xhelozë?

38 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page