top of page

Horoskopi per fundjaven 23-24 Janar


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Energjia në rritje!

Pas pak ngadalësie, dëshira për tu angazhuar për të përmirësuar pamjen tuaj, tonin e muskujve dhe energjinë kthehet.

Nuk do të ishte keq të filloni këtë fundjavë duke menduar për mirëqenien tuaj, në format që preferoni.

Akrepi dhe Ujori janë me ju, ndërsa një Peshqit shume dembel!


Demi

(21 prill- 21 maj)


Do të dëshironi të zgjeroni horizontin tuaj, të dilni nga shtëpia, të bëni diçka ndryshe.

Bëni kujdes, sepse nuk do shumë që të ndiheni të irrituar dhe të pakënaqur nëse nuk mund të shoqëroheni aq sa dëshironi.

Gaforrja dhe Virgjëresha do t’ju ​​kuptojnë dhe mbështesin. Shumë më pak një Luan i diskutueshem.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Sa vendosmëri!

Fillon për ju një periudhë gjallërie, dëshira për të lëvizur dhe për të menduar plotësisht për mirëqenien tuaj.

Nëse nuk mund të organizoheni ndryshe, gjeni një mënyrë për të qëndruar aktiv edhe pa pasur nevojë të nxirrni dilni nga shtëpia.

Ok me Akrepin dhe Peshoren. Disa shqetësime të vazhdueshme me një Dash.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Do të shquheni për pasionin, për zellin, për gjallërinë. Mund të jetë një fundjavë e shkëlqyeshme për të shpenzuar duke iu përkushtuar gjendjes tuaj fizike: energjia juaj do të jetë në kulmin e saj.

Nëse preferoni të mendoni për diçka tjetër, eros ose joshje, jini spontan dhe kaq.

Ok me Demi dhe Shigjetari. Shumë dyshime po ndodhin me një Gaforre.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Çfarë përtacie! Mos vendosni shumë mish në zjarr këtë fundjavë, veçanërisht nëse mendoni se bateritë tuaja kanë mbaruar.

Ju duhet të rikuperoni hapësirën tuaj, të reflektoni për disa ngjarje dhe të qëndroni të qetë dhe të pushoni.

Bricjapi dhe Shigjetari do të kuptojnë nevojat tuaja, por çfarë turpi vëzhgimet e atij Ujori.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


A po mendoni për një ndryshim të pamjes apo doni të përqendroheni në mirëqenien tuaj dhe palestrën tuaj? Kjo është fundjava perfekte për ju.

Do të keni energji të madhe, gjallëri të madhe dhe vullnet të shkëlqyeshëm: perfekt! Mirëkuptimi funksionon me Demin dhe Peshqit, ndërsa me një Luani do të duhet të diskutoni por me qetësi.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Kjo fundjavë do t'ju shohë në formë të shkëlqyeshme, jetike dhe të etur për të provuar veten, madje edhe fizikisht.

Një kohë e shkëlqyeshme për t'u kthyer për t'u përfshirë në një rrugë të përmirësimit të muskujve ose që lidhet me rezistencën.

Binjakët dhe Peshqit, dembelë? Por ata do t'ju ndjekin gjithsesi, vetëm për ju! Jo aq një Gaforre.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Çfarë lodhjeje! Do të ishte e këshillueshme që të ndalesh për një moment dhe të pushosh siç preferon.

Ju duhet një fundjavë argëtimi dhe duhet të pastroni mendjen dhe të rimbushni bateritë.

Po Binjakëve dhe Dashit. Meditoni për zgjedhjet tuaja me një Peshq kapriçioz.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Çfarë shpërthimi vitaliteti! Ju do të jeni praktikisht të pandalshëm dhe çdo dëshirë juaj do të jetë një urdhër!

Përveç kohës së lirë, ju gjithashtu mund t'i përkushtoheni formës suaj fizike, me rezultate të shkëlqyera edhe në aspektin e mirëqenies së brendshme.

Gaforrja dhe Luani do t'ju duan, por çfarë irritimi është kritika e vazhdueshme nga Peshqit e pangopur!


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Aftësia juaj për të guxuar dhe për të trajtuar tema të pakëndshme, por me afeksion dhe racionalitet, do t'ju bëjë te kapni majat e ekuilibrit në një çështje komplekse familjare.

Premtimet fluturojnë në çift dhe shikimet e interesuara lindin midis kërkimit të beqarëve.

Marrëveshje ok me Luanin dhe Ujorin. Pak xhelozi me ose nga një Peshq.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Koha e ditëlindjes tuaj fillon! Çfarë dëshironi të arrini?

Dhurata më e mirë në këto ditë paksa të trazuara mund të jetë sigurisht një nga ato fundjavat që ju pëlqen aq shumë, me të gjitha gjërat që preferoni të bëni.

Dashi dhe Bricjapi do të jenë me ju në duel, por jo dhe aq një Peshq të dembel.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Të shpërqendruar dhe dembel? Në të parën mund të mos jeni në gjendje të ndaleni, por në kushtin e dytë mund të jeni pothuajse i panjohur, aq shumë dinamizëm do t'ju karakterizojë këtë fundjavë.

Do të jesh i pandalshëm si një tornado!

Mirë me Virgjëreshën dhe Peshoren. Mundohuni të mos argumentoni me një Akrep.

56 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page