top of page

Horoskopi per fundjaven 21 - 22 nentor


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Më në fund yjet juaj ngrene kokën dhe fillojne t'ju sugjerojnë ide të shkëlqyera për të ngrohur këto ditë të zymta të vjeshtës.

Idetë tuaja do të kenë një avantazh dhe me siguri do të jeni në gjendje të organizoni një fundjavë perfekte për t'u çlodhur.

Momente të këndshme me Peshqit dhe Virgjëreshën. Por me një Dash, është dhemb për dhemb!


Demi

(21 prill- 21 maj)


Ajer deti për zemrën!

Midis emocioneve intensive, pothuajse të brendshme, situatave të papritura dhe surprizave të tjera që ju presin, ju mund të humbni koshiencen tuaj: deti i ndjesive që përjetoni është shumë i gjerë!

Përgjigje të sinqerta nga Gaforrja dhe Shigjetari por me një Ujor nuk dini më se çfarë të bëni.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Klima bëhet më e errët, por një diell verbues do të shkëlqejë brenda jush!

Cfare ndodh? Ndoshta thjesht duhet të shikoni njerëzit që doni për të kuptuar se gjithçka që ka vërtet rëndësi shkëlqen në sytë e tyre. Pak sentimentale, por gjithmonë shumë e gjallë!

Mirekuptim i shkëlqyeshëm me Akrepin dhe Bricjapin. Mos u bëni te merzitshem me një Virgjëreshë.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Gjatë kësaj fundjave yjet tuaj do të ndryshojnë sinjalin e dritës së semaforit për ndjenjat: nga e kuqja në të verdhë dhe më në fund në të gjelbër.

Me pak fjalë, jini në gatishmëri dhe mos e humbni besimin!

Nje Po te plot me Demin dhe Ujorin. Mos u bëj xheloz për një Luan: mbase ai as nuk e di se çfarë po thotë!


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Pak nervoz, por plot energji: këtu është një kombinim që duhet t'ju bëjë të keni kujdes nga marrëdhëniet dhe diskutimet.

Në çdo rast, do të jetë një fundjavë e shkëlqyeshme për të praktikuar sporte: edhe nga shtëpia, do t'ju bëjë mirë të çlironi pak nga energjia juaj.

Në rregull me Ujorin dhe Peshoren; kini kujdes nga Akrepi.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Gjatë kësaj fundjave yjet tuaj do të ndryshojnë mendje për zemrën dhe do të fillojë t'ju dërgojë mesazhe në kodin e dashurisë.

A do ta dëgjoni? Do ta kuptoni? A do t’i përgjigjesh?

Kush e di! Ju vendosni se çfarë të bëni.

Kuptim i këndshëm me Dashin dhe Bricjapin. Nuk eshte e ndaluar te tundohesh nga një Shigjetar: tregoja!


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Nga njëra anë do të dëshironi të pushoni dhe të flini, nga ana tjetër ekziston dëshira e ligjshme për të përjetuar një fundjavë stimuluese.

Me shumë organizim dhe shumë vëmendje me siguri do të jeni në gjendje të gjeni strategjinë e duhur për ju dhe shijet tuaja.

Ok me Luanin dhe Peshqit. Disa argumente që vijnë me një Akrep.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Kjo fundjavë shënon kalimin nga një fazë e errët e ndjenjave në një të artë të ndritshme: ju do të ndiheni shkëlqyes, kujdestarë të emocioneve të çmuara për t'u dhënë si bizhuteritë e vendosura në zemër për njerëzit që e meritojnë atë.

Adhuroni Binjakët dhe Akrepin. Më pak një Luan gjithmonë i zënë me biznesin e tij.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Me energjinë që do të gjeni do të jetë e lehtë të filloni të praktikoni një program të mirë të aktivitetit fizik dhe të vini në praktikë gjithçka që ju nevojitet për t'u ndier mirë me veten tuaj.

Përfitoni nga fundjava për t'u organizuar dhe për të gjetur një mënyrë në kohën tuaj të lirë gjatë javës.

Po Demi dhe Shigjetari, kujdes nga ato që thotë një Gaforre.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Humor më lart, zemër më e lehtë: një ekuacion i thjeshtë për tu kuptuar, por që do t'ju lejojë të vendosni këtë fundjavë me parametrat e duhur, duke shmangur disa të panjohura që dini se mund t'i japin një rezultat të pasigurt formulës suaj.

Po Binjakëve dhe Virgjëreshës. Mos luftoni me një Akrep.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Edhe ju, gjithmonë me një buzëqeshje në fytyrë, përballeni me momente të vogla (dhe të shkurtra) të humorit të keq.

Nëse kjo do të ishte rasti këtë fundjavë, do të ishte më mirë t'u drejtoheshim vetëm njerëzve që na njohin vërtet, që ju i vlerësoni dhe që ju duan.

Me pak fjalë, jini përzgjedhës.

Ok me Gaforren dhe Luanin, më pak me një Peshq te lekundur.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Klima po ndryshon dhe sigurisht që nuk po i referohemi motit.

Sa më të ftohta të bëhen temperaturat e jashtme, aq më shumë dhe anasjelltas ato të zemrës do të rriten.

Temperatura e vlimit? Akoma jo: do dhe pak!

Mire me Dashin dhe Peshoren. Me shume veshtiresi me Binjakët me zemër të lehtë.

49 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Commenti


Post: Blog2_Post
bottom of page