top of page

Horoskopi per fundjaven 20-21 Mars


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Koha e festimit! Pranvera ka mbërritur edhe tek ju, jeni gati për të mbyllur një cikël dhe për të hapur një të ri, me një numër shtesë në qirinjtë e tortës tuaj të ditëlindjes.

Surpriza të bukura që vijnë për zemrën!


Ok me Ujorin dhe Shigjetarin. Shumë mendime të dyta me një Luan: çfarë nuk shkon me të?


Demi

(21 prill- 21 maj)


Ndiheni të gjallë, të gatshëm dhe të karikuar: pranvera do t'ju shohë të etur për të zgjeruar horizontin tuaj, për të bërë diçka ndryshe, për të përjetuar një argëtim të mirë, ndoshta në forma të pazakonta.

Do të jeni komunikues dhe empatik.


Do të jeni mirë me Gaforren dhe Virgjëreshën, më pak me një Dash që është pak i vetëbindur.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Çfarë gjallërie! Ju do të dëshironi të lëvizni, të veproni, të luani sporte ose të përmbysni shtëpinë për pastrimin klasik të pranverës.

Me pak fjalë, çdo pretekst do të jetë i mirë për shkarkimin e energjisë. Përfshirë atë shumë të këndshëm të njohjes!


Në rregull me Luanin dhe Bricjapin, pasiguri në horizont me një Dem.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Dritë jeshile për dinamizmin! Të paktën atë mendor, pasi mund të thellosh atë që të pëlqen ose të shoqërohesh siç preferon.

Do ta keni shakanë gati, por zemrën tuaj të lartë: dhe jo gjithmonë do të dini se çfarë dëshironi me të vërtetë!


Më mirë t’i drejtoheni Demit dhe Peshores dhe të shmangni hutimin nga një Ujor.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Pranvera! Dhe do të dëgjoni të gjithë natyrën në lulëzim në zemrën tuaj duke kënduar! Më në fund emocione pozitive, shumë energji dhe një dozë e mirë pasioni për të sezonuar shikimet tuaja më djallëzore me erëzën pikante të dëshirës.


Mirë me Binjakët dhe Peshqit. Mundohuni të mos argumentoni (përsëri!) Me një Ujor: po sikur të ketë të drejtë?


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Çfarë rrëmuje! Mjegull në kokën tuaj të vogël, duke luftuar me mendime të përsëritura, frikë ose zemërim të hapur ndaj dikujt ose diçkaje. Me pak fjalë, ju rrezikoni që të jetë një fundjavë me të vërtetë e lodhshme.

Vraponi qe te mbroheni nen atë që ju pëlqen më shumë.


Me ju, Demi dhe Akrepi. Jo një Virgjëreshë tjetër. Po aq nervoze sa ju ...


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Pranvera! Dhe këtu ju jeni të pakënaqur, duke kërkuar se kush e di se çfarë. Ju do të dëshironit të ndjeheni më të bukur, më të dëshirueshëm, më të sjellshëm. Akoma, gjithçka që dëshironi është në vargjet tuaja.

Ndoshta problemi eshte që gjithçka ka ndryshuar dhe shumë gjëra janë të ndryshme nga vitet e mëparshme.


Mirë me Gaforren dhe Peshqit. Tension me një Virgjëreshë.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Te gjallë dhe plot dëshirë për të bërë: kështu do t'ju befasojë ardhja e pranverës. Mund të jetë një fundjavë e shkëlqyeshme për t'u kushtuar interesave tuaja personale dhe për t'u shoqëruar në format dhe mënyrat që mund të ndiqen dhe lejohen.


Ok me Virgjëreshën dhe Bricjapin. Çfarë gare me një Akrep tjetër!


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Kjo fundjavë do të shënojë fillimin e një faze më vitale dhe dinamike, në të cilën do të ndiheni më të përshtatshëm brenda dhe jashtë.

Emocionet do të jenë më lineare dhe kush e di nëse nuk ka filluar sezoni i çiftëzimit për disa prej jush!


Mirë me Dashin dhe Ujorin. Zgjidhni pasiguritë e mundshme me një Akrep: keni nevojë për shumë qartësi.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Pranvera po vjen dhe ju ndiheni pak të mërzitur. Por nëse prekeni fizikisht nga lodhja javore, mendërisht do të jeni në krye: krijues, qesharak dhe me shakanë gati.

Me pak fjalë, ju mund të shihni disa të mira!


Marrëveshja do të funksionojë plotësisht me Binjakët dhe Akrepin. Por me një Peshq, ruhuni nga xhelozia.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Pranvera! Dhe Yjet tuaj ndizen jashtëzakonisht shumë, duke ju dhënë orë madhështore dhe të favorshme për dashurinë dhe pasionin.

Do të jetë fundjava e zemrës, e cila do të diktojë çdo iniciativë tuaj dhe do t'ju bëjë të ndiheni të veçantë dhe të dëshiruar.


Ok me Dashin dhe Shigjetarin. Por sa pengesa ju vendos nje Gaforre!


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Gjallëria dhe gatishmëria mendore: aftësi të shkëlqyera, por ki kujdes që të mos e përdorësh për të tronditur këdo që do të hasësh me një shaka sarkastike.

Do të jeni mjaft pikante këtë fundjavë, me rrezikun e përplasjes në diskutime që duhen shmangur.


Ok me Luanin dhe Peshoren. Shumë më pak me një Virgjëreshë të tërbuar.

43 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page