top of page

Horoskopi per fundjaven 15 gusht 2020

Dashi

(21 mars- 20 prill)


Ndikimi më i rëndësishëm është ai i Marsit në shenjën tuaj, që është edhe shtëpia e tij, të paktën nuk ka mungesë zhgënjimi dhe pasioni. Trendi që lind me Diellin dhe Mërkurin në Luan është shumë pozitiv, një shenjë që ju përgatit për një Hënë të re të jashtëzakonshme për biznesin dhe shtëpinë. Eshtë e fundjava e trete me Saturnin në një pozitë të vështirë por vendimtare për sukses, per të ardhmen e biznesit. Risia që duhet të pranoni me dëshirë është Jupiteri, gjithashtu në Bricjap, që mund të nënkuptojë disa probleme me mëlçinë, stomakun, veshkat. Fundjavë intime dhe bashkëpunuese me dashurinë tuaj.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Jupiteri i madh, mbreti i Olimpit, është protagonisti i horoskopit të shenjave të tokës si ju së bashku me Virgjëreshën dhe Bricjapin, për ndikimin e tij me fat ne mund të shtojmë Saturnin dhe Plutonin, roje të pasurive tuaja të patundshme, por nesër dhe të dielë rolin më të bukur do ta kete Venusi në Gaforren e ëmbël. Dëshira për të bërë plane martese, fëmijë, dashuri befasuese që lindin në këto tre ditë lindin pothuajse papritmas. Edhe ju të martuar, prindër, ose ndryshe të fejuar në mënyrë romantike, argëtohuni në vende të zgjedhura, në kthimin tuaj ju pret një hënë e re shumë e zënë, në Luan.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Festa e gjysem gushtit fillon sot me Hënën ende në shenjë, të stimuluar nga Dielli, Mërkuri dhe Marsi, mbrojtje të mjaftueshme për të organizuar një plan të ri pune, një projekt bashkëpunimi, ose më thjeshtë për të shkuar rreth e rrotull dhe për të parë se çfarë mund të gjeni të dobishme për ju. Pushim dhe argëtim po, por me sy të hapur dhe veshë të tensionuar, do të zbuloni gjëra interesante ndërsa udhëtoni. Qielli juaj është po aq i gjallë sa vete ju, megjithate regjistrojmë një ndërhyrje të vogël nga Neptuni, e cila do t'ju bëjë të ditur se kur të ndaleni. Një ndalesë e këndshme, ju keni përgjigje befasuese edhe nga ata që deri dje mohuan vetveten.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Një qiell që ndonjëherë ju bën të bërtisni: i çmendur! Ka shumë ndikime planetare që shkojnë drejt jush, kryqëzohen, bashkohen, kontraste, zhduken, kthime. Kjo varet nga mosha juaj, por edhe më të rinjtë mund të thonë se ata kurrë nuk kanë përjetuar një mes të gushtit si Saturni dhe Jupiteri i kundërt në Bricjap. Kjo është luftë. Ju që jeni të mençur dhe të kujdesshëm do të shmangni situatat e rrezikshme për fizikun dhe tjetrin dhe do t'i jepni hapësirë ​​ndjenjave. Në fakt, në qiellin tuaj Venusi dhe Hëna (Hëna juaj!) Takohen, vera fillon të ketë kuptim sepse ju e doni.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Mesi i gushtit është festa juaj e lindjes, Festa del Diellit, yll udhëzues, i cili ju vendos midis protagonistëve, megjithëse me kujdes. Ekziston vetëm një planet që shkakton çrregullim në mjedisin profesional dhe disa në privat, Urani në Dem. Por ne besojmë se ju keni vendimet më të rëndësishme të planifikuara për javën e ardhshme, me Hënën e re në shenjë. Kujtoni se kalimi i Mërkurit është i shpejtë, por sektori i parave të punës mbetet nën mbrojtjen e Jupiterit dhe Saturnit, të cilat do të keni mundësi ti shfrytëzoni si duhet. Pa përfituar shumë, ekspozoni pasionin intrigues të Marsit ne Dash.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Mund të themi gjithçka për një vit jo të lehtë, por jo që nuk ju ka dhënë mundësinë të bëni ndryshime pozitive. Në fusha të ndryshme të jetës, duke filluar nga dashuria, por vetëm kur ka përfunduar aventura e Venusit në Binjakë. Sot jeni nervozuar për shkak të Hënës dhe Neptunit, një ndikim që ju rrëzon psikologjikisht, çrregullime të tretjes, zorrën e trashë. Nesër një Hënë tjetër, pranë Venusit në Gaforre, një shenjë e takimeve tuaja më befasuese. Asnje njohës i ri nuk bëhet domosdoshmërisht partner ose bashkëpunëtor, keni nevojë për miq më shumë sesa ekspertë në ekonomi. Jeni ju qe i bëni mirë vetes.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Ndërsa prisni Hënën e re në Luan në dt. 18, e cila do të fillojë një periudhë më pak të lodhshme edhe pse me Marsin gjithmonë të kundërt, trajtojeni veten në pushime dhe mos mendoni për asgjë. Hëna do të jetë nesër në Gaforre, Venus konjunktiv, një shenjë jo në një mendje me karakterin tuaj, nuk do keni vështirësi të përqendroheni vetëm në veten tuaj. Me kaq shumë njerëz përreth, familjen, fëmijët, të moshuarit (Saturnin), problemet personale, nuk është e lehtë t’i jepni përparësi ndjenjave tuaja, por kjo është ajo që sugjerojnë yjet e këtij gushti 2020. Mërkuri është shumë i gjallë sot, i cili e di nëse lajmet nuk arrijnë atehere kerkoji, çfarë po pret!


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Nëse nuk do të ishte Mërkuri në Luan me Diellin, i cili gjithmonë mund të shkaktojë vonesa dhe goditje, komplikime në çështjet e shkruara, të cilat Urani nuk ju kursen, ky 15 gusht do të ishte me vlerë të inkuadrohet. Ndikimet në jetën e dashurisë janë magjepsëse, për çiftet ekzistuese transporti rritet dhe ata gjejnë notën romantike që mungonte, njerëzit e vetmuar mund të shpresojnë për diçka të rëndësishme. Nga sonte deri të hënën tjetër, aspekti magjik i Hënës-Venus në Gaforre, i cili gjithashtu thekson Peshqit, në vend të kësaj Marsi është i përqendruar mbi të gjitha tek ju, do të keni atë karakter të çuditshëm që ju tërheq.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Si mundet që një mes i gushtit të mos jetë i bukur me Marsin në pikën më të nxehtë të zemrës suaj, Venusin plot me dashuri dhe fantazi në Gaforre dhe Mërkuri që bashkojnë Diellin në Luan. Diku ju të dashuruarit do të gjeni një fole dashurie. Nëse jeni të martuar dhe prindërit e fëmijëve të rritur do të gjeni strehim edhe për ta. EShtë një dite ndryshe nga 15 gushti nga viti i kaluar me Jupiterin në shenjë, por ajo që nuk ndodhi atëherë, ndodh tani. Sot relaksim i plotë, për të gjetur formën e nevojshme, në 17-18 hëna e re lind në favor të financave, punës dhe ligjit.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Ju ndjeheni gati për të filluar beteja të reja profesionale, luftime të reja gjithashtu të një natyre private, dëshironi të vendosni familjen tuaj në rregull, të rregulloni shtëpitë tuaja (zakonisht Bricjapi ka më shumë se një), do të dëshironit të dashuroheni në mënyrë të ëmbël, nëse jeni vetëm, por nuk është qiell i përshtatshëm për ju, shumë mospërputhje, të cilat gjithashtu ekzistojnë në jetën tuaj reale, Gushti vjen në kohën e duhur, ju duhet të pushoni. Vetëm nga Hëna e re në Luan në 18 fillon një tjetër rotacion astral, nga Dielli i dt. 22 që hyn në Virgjëresh do të hapet një sezon tjetër. Eshte thjesht çështje kohe, asgjë tjetër. Qetësohuni.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Nuk është e mundur të flasim për gjëra të jashtëzakonshme, të paktën jo gjithmonë, me Diellin dhe Mërkurin në kundërshtim dhe Uranin katror, ​​por diçka e këndshme ndodh gjithmonë me Hënën në pikën e fatit, në dashuri për shembull. Eva e festave të shkëlqyera të verës me një e shtune shumë pasionante mes Hënës dhe Marsit, e cila arrin të provokojë takime befasuese, veçanërisht për shenjën tuaj aq të disponueshme për lojëra dashurie, më mirë nëse është paksa shkelëse. Ju jeni artistë dhe vizionarë, shkëlqyes në mënyrën tuaj, kjo është arsyeja pse ju do të fitoni me një ide, një shpikje, e cila do të bindë edhe ata që sot janë indiferentë.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Martohuni Nesër Ne e themi gjithmonë këtë, për të gjitha shenjat, kur qielli astral paraqet një gjeometri që është një ftesë martese. Nga vjen bindja jonë? Mesi i gushtit është i ndriçuar nga Hëna në Gaforre, një pikë fati dhe dashurie, ku Venusi i bukur gjithashtu ndalet, si në provokim, emocionues dhe romantik së bashku, me Jupiterin. Planeti juaj udhëzues, së bashku me Neptunin, kështu që është vetëm e natyrshme që të ketë disa mendime të mira, një privilegj, vetëm për ju. Të cilat, sidoqoftë, e meritojnë këtë pasuri edhe në fusha të tjera, veçanërisht në lundrimin drejt sukseseve të reja. Urimet më të mira!


72 visualizzazioni1 commento

Post recenti

Mostra tutti

1 Comment


Wow e ke goditur 🥰🥰

Like
Post: Blog2_Post
bottom of page