top of page

Horoskopi per fundjaven 15/01 - 17/01


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Fundjavë e shkëlqyeshme për të takuar njerëz, madje duke përfituar nga potenciali i Social.


Sidoqoftë, në familje dhe me gjysmën tuaj më të mirë, përpiquni të jeni më mirëkuptues dhe tolerant: mbase gjithçka nuk do të shkojë siç dëshironi, por përqendrohuni te dialogu dhe do të godisni ne shenjë.


Ok me Gaforren dhe Lunanin. Grindje me një Peshore.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Kjo është fundjava e ëmbëlsisë, romancës dhe idealizmit!


Do të keni një dëshirë të madhe të përkëdhelni ata që doni, t'i përkushtoheni familjes dhe shtëpisë, t'i bëni ambjentet e veçanta dhe momentet e kaluara së bashku unike.


Mire Ujorin dhe Binjakët. Disa pasiguri me një Peshore: do të kalojë shpejt, forza!


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Kurioz, i gjallë dhe elektrizues: vemendje në projektet praktike, shumë organizim të mirë për të menaxhuar më mirë familjen dhe jetën e shtëpisë, por pa humbur kurrë nga dëshira juaj përçarëse për kuriozitet, për të eksploruar, për të zgjeruar horizontet tuaja.


Kuptim rrëshqitës me Demin dhe Shigjetarin. Mos e fajësoni një Luan xheloz.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Pasionant dhe i vendosur: nëse duhet të pohoni mendimet tuaja, nëse dëshironi të pushtoni një person, përkushtojuni pasionit me të njëjtin angazhim, kjo është një fundjavë e shkëlqyeshme!


Me ju, shumë sensualitet, por edhe disa emocione të kundërta. Po Dashi dhe Peshorja. Mos luftoni me një Binjak.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Kini kujdes të mos e teproni! Me fjalë, zgjedhje, madje edhe në tryezë, të paktën për disa prej jush.


Fjala mbikëqyrëse e kësaj fundjave: merre lehtë! Sidoqoftë vrulli juaj mund të rezervojë implikime interesante, të paktën nëse keni një partner të dashuruar.


Ok me Dashin dhe Peshqit. Më pak me një Dem.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Fundjavë me aromën e dashurisë! Dhe të pasionit, të sensualitetit, të zgjedhjeve që japin siguri për të ardhmen, të projekteve të përkëdhelura me sigurinë se jo vetëm ëndrrat dhe imagjinata do të mbeten.

Një kohë e mrekullueshme për të gëzuar me partnerin tuaj!


Po Akrepit dhe Peshqve. Vlerësoni më mirë kërkesat e një Peshorja.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


E gjallë dhe e përqendruar: por mbi të gjitha mendërisht. Fizikisht keni nevojë për pushim por mendja do të ketë nevojë për rekreacion, stimulim, mësim dhe njohuri.

Zgjidhni mënyrën më të mirë për të përmbushur nevojat tuaja.


Përkëdhelje nga Gaforrja dhe Ujori. Mos u grindni me një Peshore tjetër: ju jeni njëlloj!


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Pak nervozizëm qëndron në atmosferë, por brenda jush gjithashtu një prirje e këndshme për argetim, për të kërkuar kënaqësi dhe bukuri në gjithçka që bëni.

Ky është çelësi për të përjetuar një fundjavë vërtet relaksuese!


Marrëveshje e gazuar me Virgjëreshën dhe Bricjapin. Nje Ujor ankohet .


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Sa i kultivoni interesat tuaja personale? Sa hapësirë ​​i ndani intelektit dhe stimulit të mendjes?

Kjo është një fundjavë e këndshme për të zgjeruar horizontin tuaj: kënaqni prirjet tuaja dhe shfrytëzojeni në maksimum kohën tuaj të lirë.


Binjakët dhe Shigjetari do të emocionohen! Por kush e di pse Virgjëresha po sulmon ...


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Shumë zhurmë dhe shumë energji: të shpenzosh për të përmirësuar aftësinë fizike, duke praktikuar sporte, duke eleminuar detyrimet e prapambetura në shtëpi ose duke iu përkushtuar partnerit dhe erotizmit!

Një fundjavë magjike për dashurinë, e cila gjithashtu mund të favorizojë beqarët.


Ok me Akrepin dhe Bricjapin. Mundohuni të mos argumentoni me një Luan.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Pak e destabilizuar? Ndoshta keni shumë lajme për të tretur dhe metabolizuar dhe ndoshta do të duhet të tërhiqni fjalet e thena për të reflektuar me qetësi mbi ngjarjet e ndryshme dhe t'i lejoni vetes një relaksim të merituar.


Dy përqafime veçanërisht me Demin dhe Peshoren! Më mirë të mos argumentoni me një Akrep.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Shumë energji do të thotë gjithashtu angazhim i madh: nëse do të prisnit momentin e duhur për të filluar sportin, kjo fundjavë mund të jetë për ju.

Sidoqoftë, konsideroni që erosi do të jetë gjithashtu në maximum...


Po për Luanin dhe Virgjëreshën. Por çfarë thotë Akrepi?

64 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti
Post: Blog2_Post
bottom of page