top of page

Horoskopi per fundjaven 13-15 nentor 2020


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Pika e fortë e fundjavës: pasioni, dinakëria dhe mendjemprehtësia e shkëlqyeshme psikologjike, e cila do t'ju lejojë të kuptoni shpejt njerëzit dhe qëllimet e tyre.

Bëni përdorim të mirë të tij për të përmbushur qëllimet tuaja dhe për të arritur drejt e në çast!

Shoqëri e sinqertë me Akrepin dhe Shigjetarin. Por me një Gaforre, çfarë duhet të bësh ndonjëherë?


Demi

(21 prill- 21 maj)


Sa konfuzion! Nëse po planifikoni diçka, më mirë jini të qartë dhe të drejtpërdrejtë.

Kjo fundjavë do të shkojë shumë mirë nëse i kushtoni vëmendje komunikimit. Mos harroni të merrni pak kohë për veten tuaj: kjo do t'ju bëjë mirë dhe keni nevojë për të!

Në rregull me Peshqit dhe Ujorin. Momente nervozizmi përpara me një Dem tjetër.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Kjo fundjavë ju flet për dashurinë!

Nga dashuria dhe pasioni, nga butësia dhe kënaqësia, nga orët e kaluara në gëzim dhe shumë situata të këndshme që do t'ju mësojnë të shijoni jetën edhe në kushte të thjeshta.

Do të ndiheni mirë me Ujorin dhe Peshoren, ndërsa me një Shigjetar shtytjen dhe tërheqjen e zakonshme.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Ju do të dëshironi të shfletoni, të njiheni dhe të flisni, por nëse për shumë arsye nuk mund te vendosni te largoheni shumë nga shtëpia, sigurisht që do të gjeni një mënyrë për t'u argëtuar me stimujt që ju nevojiten.

Marrëdhënie të këndshme dhe qesharake me Peshqit dhe Bricjapin; disa tensione që rriten me një Shigjetar.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Komunikimi me ata përreth jush këtë fundjavë mund të jetë një problem i madh: sigurisht jo aq i pazgjidhshëm sa një ekuacion kuantik, por sigurisht jo i lehtë.

Prandaj ki kujdes! Nga ana tjetër kryeson zemra dhe erosi.

Po Bricjapit dhe Shigjetarit: një hap prapa me një Luan.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Ju do të keni nevojë për stimuj, për tu hapur, për t'i besuar njëri-tjetrit, për të biseduar në mënyrë inteligjente me njerëz që mund t'ju kuptojnë. Dhe për të lexuar, zgjeroni horizontet tuaja mendore.

Fundjavë e shkëlqyeshme gjithashtu për të kënaqur kënaqësitë tuaja të preferuara.

Po Akrepit dhe Peshores. Disa momente pasigurie me një Luan super të egër.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Pak por të mirë: një rregull i mençur që duhet të ndiqni gjatë kësaj fundjave, më tepër nervoz për marrëdhëniet ndërpersonale.

Lërini njerëzit ndërhyrës, irrituesit dhe të afërmit e gjarprit: brenda atyre që ju duan dhe ju respektojnë.

Po Binjakëve dhe Virgjëreshës. Bëhuni më incizivë me një Dem.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Jemi në zonën e plotë të ditëlindjes për Akrepin!

Ndoshta, megjithatë, më shumë se e tashmja, mendja juaj do të shkojë drejt së ardhmes, drejt mijëra projekteve që keni ndërmend të kryeni dhe njerëzve që dëshironi të takoni dhe të njiheni.

Po Dashi dhe Virgjëresha. Disa dyshime e turbullojnë mirëkuptimin me një Akrep tjetër.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Energji, pasion, entuziazëm, vullnet dhe komunikim.

Një koktej me të vërtetë e bukur për t'ju premtuar një fundjavë me shumë interes.

A fle partneri? Zgjohu me një puthje dhe mos lejo që koha të kalojë pa marrë masa për të ndryshuar gjërat!

Po tek Dashi dhe Luani. Syri drejt manovrave të një Binjaku: çfarë bën?


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Përtaci fizike, por të paktën energji e madhe mendore!

Pra, këtu ju jeni gati të kujdeseni për interesat tuaja personale, hobet tuaja, për të lexuar ose biseduar në mediat sociale dhe, ndoshta, edhe për të shkruar postime interesante ose për të publikuar foto shumë të bukura.

Po Gaforres dhe Luanit. Mos u bëni xheloz për një Bricjap!


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Emocionet, në vendin e duhur me gradën e duhur.

Pasion gjithashtu: shumë sensualitet, shumë dinamizëm, shumë sharm. Pjesa tjetër, mbase gjykon dhe do t'ju duhet të gjeni një Plan të vlefshëm B. Por sigurisht që do të keni sukses, krijues siç jeni.

Demi dhe Binjakët votojnë për ju me entuziazëm. Por Shigjetari mendon për diçka tjetër!


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


I gjallë dhe kureshtar, do të dëshironi të hulumtoni në faktet e miqve tuaj, të shihni se çfarë kanë të bëjnë, të pyesni mikun tuaj që është kombinuar me atë djalë ose të pyesni mikun tuaj se si po shkon në punë.

Me pak fjalë, shumë biseda dhe ndoshta edhe disa lajme.

Mirë me Demin dhe Kancerin. Pak inat për një Shigjetar.

41 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page