top of page

Horoskopi per fundjaven 12-13 dhjetor


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Nëse ju pëlqen të jeni në mediat sociale, kjo është një fundjavë e shkëlqyeshme për të postuar diçka interesante dhe të jeni në gjendje të shprehni mendimin tuaj në mënyrë efektive.

Jini të ekuilibruar dhe instiktiv dhe madje mund të zgjeroni rrethin e njohurive dhe vlerësimit.

Emocione me Peshqit dhe Ujorin. Disa dyshime me një Dem shumë të shkëputur.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Xheloz, ti? Mos i mohoni provat: nëse keni ndonjë gjë, ndryshoni qëndrim dhe përpiquni t’i jepni partnerit tuaj më shumë besim.

Pak posesiv, madje edhe me ndonjë fëmijë, miq apo familje, ju do të dëshironi më të mirën për ta. Kjo ju bën nder, por jo gjithmone kuptohet.

Po Ujori dhe Peshqit. Mos fshihni me një Binjak: jini të drejtpërdrejtë.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Fillimi i fundjavës duke menduar për mirëqenien dhe bukurinë tuaj është gjithmonë një ide e shkëlqyeshme!

Do të duhet pak për tu ndjerë i përkëdhelur: një maskë fytyre ose një krehje flokësh, ose një udhëzues yoga dhe meditimi në internet, për shembull.

Marrëveshje ok me Bricjapin dhe Akrepin. Disa shqetësime të vazhdueshme me një Virgjëreshë.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Fundjava vjen mbi të gjitha për të pushuar, për të lënë mënjanë mendimet dhe për t'i dhënë vetes një moment pushimi dhe kënaqësie.

Këto janë koordinatat që duhet të drejtojnë zgjedhjet tuaja për të organizuar këto momente.

Virgjëresha dhe Shigjetari mund të miratojnë programet tuaja, mos kini turp me nje Dash.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Momente të ngrohta në intimitet? Ndoshta!

E sigurt është që do të jeni plot energji, aq sa mund t’i përkushtoheni me kënaqësi aktiviteteve klasike sportive dhe jo vetëm atyre për të cilët mund të mendoni.

Ok me Bricjapin dhe Peshoren; shumë tensione që rriten me një Dem: një ndalesë është e nevojshme urgjentisht.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Ju dini si t'i bëni njerëzit që doni të ndihen të sigurt dhe të sigurt.

Dhe këtë fundjavë sigurisht që nuk do të jeni përjashtim: do të përkëdhelni veten me një mijë vëmendje, ushqim të hollë dhe një ambient të ngrohtë dhe të rehatshëm në shtëpi.

Në krye të Gaforres dhe Akrepit: ata ju duan! Por çfarë shqetësimi për të marrë sqarimet e zakonshme nga një Peshore!


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Ju do të dëshironi të komunikoni, ta bëni veten të dëgjuar, të telefononi një person të largët ose ndoshta të humbur.

Dialogu do të jetë me të vërtetë efektiv dhe ide të qarta do t'ju ndihmojnë gjithashtu të diskutoni menjëherë, ku do të dalloheni për simpati.

Po Luani dhe Akrepi. Mundohuni të jeni më të pranishëm me një Peshk: ai ju do!


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Një fundjavë tjetër e favorshme për të shprehur emocionet tuaja, për t'i bërë njerëzit që doni të ndjejnë të gjithë ngrohtësinë e dashurisë suaj, për t'i kushtuar vëmendjen, surprizat, lajmet e këndshme.

Orët kështu do të kalojnë në një mënyrë vërtet pozitive.

Mirë me Virgjëreshën dhe Peshoren. Por mos mendoni se mund ta kuptoni një Binjak.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Gjallëri e madhe, nevojë e madhe për të komunikuar dhe eksploruar horizonte të reja: organizoni më mirë një fundjavë sa më dinamike dhe interesante, ose do të mërziteni nga mërzia dhe zhgënjimi.

Me ju Binjakët dhe Gaforrja, të lumtur që jane pranë jush. Por ankesa nga nje Peshqit.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Ju do të dëshironi ta mbushni të dashurën tuaj me përkëdhelje, ëmbëlsi dhe vëmendje.

Do të ishte mirë të jesh në gjendje të kalosh fundjavën vetëm me te, por nëse ka bashkëjetues të tjerë në shtëpi, me siguri do t'i përkëdhelësh edhe ata!

Binjakët dhe Luani ju adhurojnë dhe ju përgjigjen me shumë dashuri. Ju do të donit më shumë ëmbëlsi nga një Akrep.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Nevojë e madhe për të komunikuar, për të dëgjuar, për të shpjeguar dhe për të treguar.

Epo, ka shumë mënyra për të shprehur atë që dëshironi dhe sigurisht falë fundjavës do të gjeni shumë ose të paktën atë të përshtatshme për ju.

Në krye të pasionit dhe vendosmërisë me Dashin dhe Demin. Ju gjithashtu do të donit të shihnit një Peshq më të dashur.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Pak i çrregullt me ​​fjalët, do të duhet t'i kushtoni vëmendje mënyrës se si i ekspozoni problemet tuaja, si bëni disa vëzhgime ose së shpejti do të përfundoni në ndonjë keqkuptim.

Më mirë lini të shfaqet vetëm dashuria!

Ok me Dashin dhe Demin. Disa mendime të dyta për një Shigjetar.

39 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Commenti


Post: Blog2_Post
bottom of page