top of page

Horoskopi per fundjaven 05-07 shkurt


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Grinte, entuziazëm, gjallëri dhe shumë mundësi pozitive për t'u argëtuar dhe organizuar në mënyrën më të mirë të mundshme për të shijuar këtë fundjavë.

Yjet ne maksimum për miqësi, dashuri dhe romancë: ju do të jeni protagonistët e aventurave të ëmbla të zemrës.


Do të jeni mirë me Peshoren dhe Bricjapin (më në fund!), Disa dyshime vetëm me një Gaforre.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Fjalëkalimi i fundjavës: relaksim! Mbyllni dyshimet, inatet, bezdisjet dhe ngacmimet e njerëzve para derës.

Nëse është e nevojshme, bëni një pushim nga mediat sociale të cilat shumë shpesh janë më shumë një burim irritimi sesa argëtimi i vërtetë.


Binjaket dhe Bricjapi do ju kuptojnë, jo aq një Luan.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Yjet ne maksimum për gjallëri, mirëdashësi dhe argëtim!


Edhe nëse do jeni te detyruar te qendroni ne shtepi (por shpresojmë që jo !!!), ju mund të gjeni një mënyrë për t'i bërë këto orë vërtet të këndshme dhe të shkujdesura.

Ju do të dhuroni dashuri dhe mirëkuptim.


Po për Peshoren dhe Shigjetarin. Jini më të zgjuar me një Peshq: ju duhen mënyra të buta.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Mund të jetë një fundjavë e mirë për të kaluar për të përmirësuar palestrën dhe mirëqenien e brendshme.

Ju mund të organizoheni për të luajtur sport në shtëpi ose të përfitoni nga punët e shtëpisë për të lëvizur më shumë. Nga nevoja bëhet virtyt!


Në rregull me Peshqit dhe Ujorin, pak tension me një Dash.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Relaksohuni dhe përkëdhelni: pa harruar të mbyllni derën dhe të lini bezdi, probleme, personazhe ndërhyrës dhe të pakëndshëm jashtë shtëpisë.

Do të zbatohet gjithashtu për rrjetet sociale: përkushtohuni vetes dhe mirëqenies tuaj.


Në rregull me Virgjëreshën dhe Shigjetarin, ndërsa me një Akrep mund të ketë debate të hidhura.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Shtepi e embla shtepi! Dëshira për ngrohtësi shtëpiake, për të përgatitur ushqime të mira, për të përkëdhelur njerëzit që doni dhe për t'i bërë ata të ndihen të veçantë po rritet.

Ju mund të organizoni situata qesharake dhe të shijoni një fundjavë relaksi dhe afeksioni.


Do te jeni mirë me Luanin dhe Akrepin ndërsa me një Dash mund të keni tensione të përkohshme.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Të jesh në gjendje të flasësh, të besosh te një mik, të bësh shaka dhe të dëgjosh histori dhe shaka: kjo është fundjava juaj ideale.

Si familje ose në rrjetet sociale mund t'i jepni vullnet të lirë dëshirave tuaja, por do të merrni më të mirën nga partneri juaj: në krye për dashurinë!


Po Binjakëve dhe Dashit. Më mirë të mos argumentoni me një Bricjap.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Shumë maturi, larg atyre që kanë fuqinë të të zemërojnë me një gjë të vogël dhe dritë jeshile për aktivitetet e tua të preferuara: kështu mund të shndërrosh një fundjavë potencialisht të mërzitshme në një fundjavë të këndshme dhe gjithashtu relaksuese dhe të dobishme për ty.


Po Virgjëreshës dhe Akrepit. Qëndro larg një Luani të mërzitur!


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Cilat janë interesat tuaja personale? Thellimi i asaj që ju pëlqen do t'ju mundësojë të stimuloni mendjen tuaj, të zgjeroni horizontin tuaj dhe të argëtoheni.

Mos harroni dashurinë: Yjet shkëlqejne në mënyrë të favorshme dhe shumë të ëmbël!


Po Binjakëve dhe Luanit. Moderoni kërkesat tuaja me një Akrep: ai është intolerant.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Me energjinë dhe vendosmërinë që mendoni se nuk do të ishte keq t'i kushtoni një pjesë të fundjavës aktivitetit fizik ose të pastroni ndonjë prapambetje të brendshme.

Pjesa tjetër e kohës? Ndoshta më mirë për t'ia kushtuar atë erosit: energjia do të thotë gjithashtu shumë pasion!


ok me Dashin dhe Demin. Por çfarë merzie ankesat e Gaforres!


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Komunikues, i gjallë, dinamik dhe i dashur: çfarë dhuratash të bukura! Sa keq, megjithatë, që edhe ju do të jeni kaq nervoz dhe do të duhet shumë pak për të marrë fjalët tuaja shprehëse, po!

Qetësohu dhe bëhu i mirë!


Në rregull me Gaforren dhe Ujorin: ju e kuptoni njëri-tjetrin. Më pak me një Akrep, i cili do të donte të hidhej rreth qafës tuaj.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


A po mendoni për punën, familjen apo detyrat shtëpiake? Fundjava vjen gjithashtu për të pastruar këto mendime dhe për të qenë në gjendje të relaksoheni pak.

Organizohuni ashtu siç preferoni, por me qëllim që të argëtoheni, të përkëdhelni pak veten dhe t’i dhuroni vetes diçka të bukur dhe të këndshme.


Mirë me Demin dhe Gaforren. Disa shqetësime të vazhdueshme me një Shigjetar.

25 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page