top of page

Horoskopi javor 28 dhjetor - 3 janar


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Këmbëngulja dhe qëndrueshmëria juaj së shpejti do të shpërblehen, në fakt së shpejti do t'ju ofrohet një çmim me të vërtetë prestigjioz.

Merrni këtë mundësi pa u ndalur shumë për të menduar. Sidoqoftë, mos harroni ti kushtoni një pjese më të madhe të kohës partnerit ose familjes suaj: Venusi i lavdishëm në Shigjetar vazhdon t'ju buzëqeshë. Kujdes me shpenzimet.

Kete jave shume te afert me nje Dem, pak nervoz ndaj jush nje Ujor.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Qartësia intelektuale do të inkurajohet nga Mërkuri në Bricjap, i cili do t'ju bëjë më të gatshëm se kurrë për të kapur mundësi të mira.

Marrëdhëniet me miqtë dhe bashkëpunëtorët do të përmirësohen pothuajse me magji. Do të jeni shumë të kërkuar në fushën shoqërore dhe do të ketë ftesa virtuale, ku do të shkëlqeni për elegancën dhe spontanitetin tuaj. Shijoni familjen. Qetësi në dashuri.

Kjo jave ju afron me teper me nje Dash, kritike me Luanin


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Jupiteri dhe Saturni në Ujor do t’ju ​​shtyjnë të arrini maja gjithnjë e më të larta në çdo sektor, ndërsa Marsi në Dash do t’ju ​​ndihmojë në ndryshime të rëndësishme: është për të ardhur keq që Afërdita në Shigjetar tenton t’ju ​​bezdisë dhe ta bëjë jetën tuaj të dashurisë mjaft të stuhishme.

Nxirrni të gjitha aftësitë tuaja të durimit dhe tolerancës për të rikrijuar harmoninë rreth jush.

Kjo jave ju afron shume me nje Binjak, kujdes nga Virgjeresha.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Në qiellin tuaj mblidhen ndikime planetare mjaft të hutuara dhe nganjëherë kontradiktore.

Ndoshta do të përfundojë me asgjë. Për momentin nuk jeni në gjendje të përfitoni nga mundësitë e mira që do të paraqiten. Durim. Mundësi të shkëlqyera në dashuri falë Uranit në Dem: sharmi juaj do të amplifikohet dhe do të ketë mundësi të mira për takime.

Kjo jave ju ndricon syte drejt nje Akrepi, ju largon nje Peshk


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Venusi kthehet për t'ju buzëqeshur në shenjën miqësore të Shigjetarit, duke përmirësuar aftësitë tuaja joshëse dhe tërheqjen seksuale, Marsi ju inkurajon të merrni frenat e situatës në dorë dhe të niseni për të pushtuar atë që dëshironi.

Yjet ju ftojnë të braktisni të gjitha format e përtacisë dhe të përballoni çdo rrethanë me vendosmëri dhe lehtësi, sigurisht që të merrni një rezultat të favorshëm.

Kjo jave ju sheh mire me nje Binjak, jeni te larget tashme me nje Shigjetar.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Venusi i butë do të vere ne prove edhe marrëdhëniet më solide, por ju do të ngushëlloheni nga Urani në Dem, i cili do t'ju shtyjë të merrni vendimet më të vlefshme për të ardhmen, duke bërë një përzgjedhje që do të ndikojë në të gjitha aspektet e marrëdhënieve tuaja.

Yjet do të jenë në krahun tuaj, edhe nëse do të përjetoni disa momente të lodhjes ose tensionit në familje dhe në dashuri.

Kjo jave ju sheh me sy dashurie drejt nje Binjak, me mendje ama tek nje Bricjap


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Nëse doni të fitoni duhet të jeni më konkret, kushtojini vëmendje thelbit dhe braktisni ato perfeksionizma që ndonjëherë e komplikojnë jetën tuaj.

Në një çështje komplekse, ju thirrni aftësitë tuaja analitike. Nuk mungon logjika dhe fryma praktike, çdo pengesë duhet të ballafaqohet me vendim. Mos u dorëzoni përpara dështimit, por përsosni strategjinë tuaj. Të gjitha ok në dashuri.

Kjo jave ju sheh ok me Dem, shume nervoz ju ben nje Gaforre


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Një Mërkur i shkëlqyeshëm tek Bricjapi do t’ju ​​buzëqeshë gjatë kësaj periudhe, duke ju lejuar të përmirësoni komunikimin me të tjerët.

Kontakte virtuale dhe takime interesante, do të kërkoheni për humorin tuaj dhe do të kaloni shumë mirë. Por jini të kujdesshëm në blerjet e Krishtlindjeve dhe sportet: shmangni teprimet, kufizoni shpenzimet dhe jini të matur në të gjitha rrethanat.

Kjo jave ok me Peshqit, jo me Luanin


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Javë e favorshme për kujdesin ndaj trupit, së cilës do t’i kushtoni më shumë vëmendje se zakonisht.

Sektori sentimental gjithashtu do të favorizohet veçanërisht dhe do të ketë mundësi të mira për t'u takuar. Neptuni në Peshqit ju këshillon të mbani nën kontroll shqetësimin dhe të mos hidheni në ëndrra iluzive. Kushtojini një pjesë më të madhe të kohës tuaj një çështje familjare.

Kjo jave ju afron me nje Shigjetar, ju largon nga nje Dash


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Mbështetuni në shkathtësinë që Urani dinamik në Dem do t'ju japë të filloni programe të reja dhe të tregoni veten më iniciativë se kurrë.

Plutoni në shenjë ju ngarkon me energji të shkëlqyera psikofizike dhe Neptuni tek Peshqit ju shkëlqen, të gatshëm për të favorizuar transformime të bukura. Afërdita do t’ju ​​amplifikojë hijeshinë dhe askush nuk do të mund t’ju ​​rezistojë. Shëndeti në shërim të qartë.

Kjo jave ju do shume te keni afer nje Bricjap, keq me nje Binjak


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Do të jeni pak impulsiv: mund të ndryshoni disa aspekte praktike të ekzistencës tuaj pa qenë vërtet i sigurt për atë që po bëni.

Mundohuni të ndani vendimet tuaja më shumë dhe t'i ndani ato me ata që janë afër jush, në mënyrë që të mos bëni hapa të rremë të diktuar nga nxitimi ose sipërfaqësia. Një lajm i mirë në dashuri ose në familje po vjen falë Venusit.

Kjo jave ju sheh te marrosur pas nje Binjak, mbyllni pune me nje Peshk


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Mprehni thonjtë dhe bëhuni gati për t'iu kundërvënë armiqësisë së Venusit.

Durimi dhe toleranca nëse jeni në çift do të jenë armët fituese: rreziku për të kaluar një periudhë krize do të jetë i lartë dhe do t'ju duhet të zbatoni një seri të tërë strategjish për të mos dalë me zemër të thyer. Nëse jeni beqar dhe jeni në kërkim të një shoku shpirtëror, do t'ju duhet të vendosni për situata të pasigurta dhe të lëkundshme.

Kesaj jave do ju leshoje goja leng per nje Akrep, grindje me nje Dash

79 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

תגובות


Post: Blog2_Post
bottom of page