top of page

Horoskopi i muajit Dhjetor


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Energji e shkëlqyeshme në dispozicion për çdo qëllim tuaj.

Do të ndiheni të karikuar, të vendosur për të ecur përpara, për t’u rritur si person dhe për të përmirësuar atë që tani për tani nuk ju kënaq aspak.

Saturni dhe Jupiteri këtë muaj do t'ju shtypin (dhe stresojnë) përsëri, por pak para pushimeve të Krishtlindjeve ata do të kalojnë në shenjën tuaj, mik i Ujorit.

Një ogur i shkëlqyeshëm për qetësinë, stabilitetin e projekteve tuaja dhe për të rihapur ëndrrat mbase të lëna mënjanë për shkak të shumë vështirësive.


Dashuria

Pasionant, energjik, guximtar dhe madje jashtëzakonisht më romantik se zakonisht: megjithëse disa luhatje, zemra këtë muaj mund t'ju japë siguri të rëndësishme.

Vendosni dashurinë në radhë të parë dhe do të përjetoni një muaj jashtëzakonisht të mbushur me emocione.


Puna

Dhjetori shënon hapin e parë të ngjitjes suaj. Të qartë, të vendosur dhe të ashpër, nuk do të ketë asnjë pengesë që mund të mbajë peng synimet tuaja. Për t'u përballur me intervista, teste, provime ose për të rinisur biznesin tuaj, njëzet ditët e para të muajit janë të shkëlqyera, karakterizohen nga përqendrimi, idetë e qarta dhe largpamësia e madhe.


Shendeti

Energji e shkëlqyeshme fizike, energji e shkëlqyeshme mendore dhe gjendje shpirtërore e qëndrueshme: të gjitha koordinatat e mirëqenies do të jenë të pranishme dhe do t'ju lejojnë të përballoni me të vërtetë Dhjetorin me një pajisje shtesë.

Për çdo ndryshim estetik, pjesa e dytë e muajit është e shkëlqyeshme. Ju mund t'i përkushtoheni estetikës dhe bukurisë dhe të arrini rezultate të shkëlqyera.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Shenja juaj është ajo e stabilitetit dhe kërkimi i sigurisë. Fatkeqësisht, megjithatë, për të përballuar sa më mirë këtë periudhë komplekse, do t'ju duhet shumë fleksibilitet dhe një frymë improvizimi.

Përshtatja ndaj ndryshimeve të vazhdueshme që këto kohë të çuditshme nuk është e lehtë për askënd, aq më pak për ju, që keni nevojë të ndjeni tokën nën këmbët tuaja, të keni pika të forta referimi. Por ju jeni gjithashtu këmbëngulës, i guximshëm dhe i fortë: atëherë do ta fitoni këtë sfidë dhe do ta gjeni veten.


Shendeti

Le ta pranojmë: sigurisht që keni përjetuar momente më të mira.

Dhjetori nuk duket të jetë një periudhë e jashtëzakonshme për zemrën, ndoshta për shkak të ngjarjeve që nuk lidhen drejtpërdrejt me çështjet emocionale, por që, për shumë arsye, mund të përfundojnë duke ndikuar në gjendjen shpirtërore dhe për këtë arsye në zemrën tuaj. Por fatit si dihet, dhe ju jeni nje person shume me fat. Mos e humbni besimin!


Puna

Në qiellin tuaj kexohet një nevojë e madhe për t'u riorganizuar, për të vendosur pika të reja fikse, për të rishikuar përparësitë tuaja dhe për të parë horizonte të reja.

Angazhimi që do të kërkohet nga ju për të përmbushur këto kërkesa ndoshta do t'ju vë në provë dhe disa prej jush mund të tundohen të heqin dorë, të akuzojnë botën e jashtme dhe të tërhiqen në vetvete. Reagoni!


Shendeti

Energjia do të vazhdojë të luhatet për një pjesë të mirë të muajit, por gjatë pushimeve do të ktheheni për të udhëtuar në mënyrë të qëndrueshme në frekuencat e qetësisë dhe gjallërisë.

Sidoqoftë, përpiquni të mos e tërhiqni litarin dhe të prisni më shpesh sesa mundeni momente për t'i kushtuar vetes dhe mirëqenies tuaj. Relax dhe përkëdhelje, këto janë fjalët kyçe për dhjetorin!


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Shumë energji dhe shumë dëshirë ju pushton gjatë gjithë muajit. Do të dëshironi risi, dinamizëm, situata të ndryshme.

Sidoqoftë, mos u ngutni për të ngatërruar projekte dhe plane, sepse qielli, sado i favorshëm, ju sugjeron të jeni të durueshëm dhe të vlerësoni me kujdes çdo ndryshim që ndodh rreth jush. Viti i ri do t'ju sjellë situata të veçanta dhe interesante: kini besim.


Dashuria

Me Marsin gjithmonë në Dash gjithashtu këtë muaj karakteristika juaj kryesore do të jetë pasioni. Një forcë që do të përkthehet në disa mënyra. Për disa prej jush mund të shndërrohet në vendosmëri, vullnet dhe forcë dhe t'ju shtyjë të merrni masa për të ndryshuar atë që nuk e vlerësoni. Në të tjerët, megjithatë, e gjithë kjo energji mund të bëhet polemikë, veçanërisht tek më të pakënaqurit.


Puna

Pak konfuzion mbretëron në kokën tuaj të vogël. Shumë projekte, shumë mendime, shumë ide: më mirë ndaloni dhe lërini të vendosen vet.

Situata pozitive me siguri do të lindin, por tani për tani do të jetë më mirë të mos ngutemi. Pak para Krishtlindjes, Jupiteri dhe Saturni do të kalojnë tek Ujori, një shenjë për ju mik dhe premtojnë avantazhe të mira për karrierën dhe paratë.


Shendeti

Energjia juaj do t'i japë pikë çdo gjëje dhe gjithçkaje. Sidoqoftë, jini të kujdesshëm që të mos e tërheqni shumë litarin: gjithmonë mbeteni qenie njerëzore, jo superhero, dhe pak pushim herë pas here do t'ju ndihmojë të rimbushni bateritë.

Nëse doni ta mbani këtë gjallëri të bukur të vazhdueshme, jini të kujdesshëm dhe do të shijoni një muaj të shkëlqyeshëm.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Një atmosferë më e lehtë në zemër, por gjithsesi shumë tensione dhe shumë dyshime rreth jush për tu tretur, për tu përballur dhe zgjidhur.

Mbajeni për pak më shumë: qielli juaj është akoma i vrenjtur, por pak para pushimeve, të dy Jupiteri dhe Saturni do të pushojnë së munduari dhe do t'ju japin perspektiva më të gjera.

Ju do të duhet të mbështesni sigurinë tuaj në atë që është thelbësore: familja, një partner, dhe veten tuaj: besoni vetes. Do të jetë një dhjetor i çuditshëm por do t'ju sjellë aromën e fitores.


Dashuria

Një muaj kompleks nuk do të thotë gjithmonë automatikisht një muaj i pafavorshëm; megjithatë, dhjetori do të shënojë një muaj ndryshe nga ata të mëparshmit, falë ndryshimeve astrale që do të zgjasin dorën e tyre dhe do t'ju ndihmojnë të shihni me pozitivitet te tashmen. Nëse e lini mënjanë polemiken, do të lejoni që të shfaqet imagjinata, ndjeshmëria dhe ëmbëlsia.


Puna

Uljet dhe ngritjet e shumta që kanë përfunduar duke e dëmtuar humorin dhe besimin në të ardhmen janë gati të mbarojnë.

Koha për rimëkëmbje është afër edhe do ta shihni që po afrohet brenda jush, në formën e ideve të shkëlqyera, vullnetit, vendosmërisë dhe dëshirës për të rihapur biznesin dhe profesionalizmin.


Shendeti

Tani jemi ne fund sepse nga muaji tjetër planeti do të ndalojë së luftuari me ju dhe ju do të rigjeni energjinë dhe dëshirën për të shijuar jetën. Ndërkohë, përpiquni të mos e tërheqni litarin dhe të përkëdhelni veten sa më shumë që të mundeni.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Shumë energji, vendosmëri e madhe, entuziazëm dhe dëshirë për veten. Por edhe disa kontradikta emocionale, të cilat do t’i bëjnë marrëdhëniet të bazuara në ndjenja, si ato familjare, për shembull, më pak të lëmuara.

Por afeksioni do të kthehet të mbretërojë në zemrën tuaj pak para pushimeve, pikërisht në kohë për t'ju garantuar momente magjike për të kaluar me njerëzit që doni.

Ndoshta ato do të jenë festa paksa të heshtura, të ndryshme nga ato të mëparshmet, por nëse i bazoni programet tuaja në dashuri, do të jenë momente për tu kujtuar.


Dashuria

Dashuria do të të shohë, si gjithmonë, në vije te pare.

Pasionant, energjik, sensual, por edhe kontradiktor, të paktën në pjesën e parë të muajit që mund të sjellë në sipërfaqe mbase të harruara ose ndoshta emocione të reja.


Puna

Ky muaj mund të kalojë më lehtë se periudha e mëparshme, mbi të gjitha falë pranisë suaj të madhe të mendjes dhe iniciativës që do t'ju shoqërojë gjatë gjithë Dhjetorit.

Do të keni ide të qarta, do të keni përqendrim dhe aftësi në marrëdhënie dhe kjo mund t'ju lejojë të ndërtoni një rol të respektueshëm.


Shendeti

Energjia do të jetë tipari juaj kryesor. Në formë të shkëlqyeshme, plot zhurmë, vullnet dhe gjallëri, ju do t'i jepni gjalleri çdo rutine, madje edhe më të jashtëzakonshmes.

Një kohë e përsosur për t'u kujdesur për estetikën tuaj, filloni të praktikoni sporte dhe t'i bëni ditët tuaja më dinamike.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Pak konfuzion në kokë, por shumë qartësi në zemër: kështu do të filloni dhjetorin, ndoshta duke luftuar me shumë situata të pazakonta që do t'ju detyrojnë të rishikoni rutinat, programet dhe projektet.

Por afeksionet e sigurta, ato të bazuara në emocione të sinqerta, familja për shembull, do t'ju mbështesin. Mendimet tuaja janë tashmë për pushimet, ato që dëshironi të bëni dhe surprizat që dëshironi t'u bëni të dashurve tuaj.

Nga mesi i muajit, ju jeni më të përqendruar dhe të gatshëm: do të keni ide të qarta dhe do të dini se çfarë të bëni.


Dashuria

Një Venus i bukur do të mirëpresë emocionet tuaja për pjesën e parë të muajit, ideale për të pastruar romancën tuaj dhe për të zbuluar kuptimin e dashurisë. Ndonjëherë keni nevoje qe t'ju zgjoje dikush qe ta leshoni veten, por duket se këto ditë nuk do të ketë më nevojë.


Puna

Kushtojini vëmendje detajeve në pjesën e parë të muajit. Energjia mendore nuk do të jetë në majë dhe kjo mund të shkaktojë përqendrim të dobët, shpërqendrime dhe zgjedhje të konsideruara keq. Fatkeqësisht, periudha më e mirë fillon pak para pushimeve: mbase do të keni disa ide të mira dhe do të kuptoni se si të rifilloni biznesin tuaj ose rolin tuaj.


Shendeti

Vitaliteti do të zhvillohet, me ditë në të cilat ju do të jeni në gjendje të përfundoni detyrat e shtëpisë tuaj dhe të tjera në të cilat thjesht do të donit të shtriheshit në shtrat sikur të mos kishte nesër.

Deri në pragun e pushimeve ju do të duhet të shmangni tërheqjen e litarit shumë. Atëherë barometri i energjisë fizike dhe mendore do të kthehet në nivele të shkëlqyera.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Shumë gjëra në qiellin tuaj do të ndryshojnë pikërisht këtë muaj, duke filluar me Jupiterin dhe Saturnin që do të ndalojë t'ju torturojë nga Bricjapi për t'ju dhënë më shumë energji.

Për ju do të nënkuptojë një periudhë më të qetë, me momente të bollshme të mirëqenies.

Dhjetori do të sjellë ende një tension por edhe surpriza të këndshme dhe një klimë shumë më të favorshme.

Ajer progresi!


Dashuria

Marsi ju streson por Mërkuri do t'ju japë një qartësi të madhe të ideve dhe më në fund Venusi do t'ju përkëdhelë.

Me pak fjalë, në qiellin tuaj dhe në zemrën tuaj mund të lexoni një atmosferë përmirësimi të madh, të shënuar nga një besim më i madh dhe zbutja e atyre tensioneve të mëparshme që ju kishin bërë të ndjeheni më pesimistë në të kaluarën.


Puna

Ju do të keni një komunikim të shkëlqyeshëm që do të përfaqësojë letren më të mirë që mund të luani në lojën që po përpiqeni të përfundoni.

Nëse doni të rindizni rolin tuaj, biznesin tuaj ose të zgjidhni problemet e mëparshme, mos i nënvlerësoni idetë tuaja që mund të jenë trampolini për sukseset tuaja të rradhës.


Shendeti

Ju jeni ende nën presion nga Marsi, prandaj mos u lëshoni dhe përpiquni të qëndroni të kujdesshëm.

Forcat tuaja do të vazhdojnë të ngjiten lart e poshtë dhe ndoshta do të keni akoma momente nervozizmi që do të vjedhin energji dhe qetësi nga mirëqenia fizike dhe e brendshme.

Por së shpejti do të jeni në gjendje të ndryshoni kapitull, kini besim.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Dhjetori do t'ju ofrojë shumë letra për të luajtur në lojën që ju intereson.

Në gjysmën e parë të muajit, qielli do të inkurajojë punët e zemrave, falë emocioneve të thella dhe të sinqerta që do të kënaqin të dashurit, anëtarët e familjes etj.

Pjesa e dytë, nga ana tjetër, do t'ju shohë më aktivë në rrjetet sociale, në nevojë për komunikim dhe transmetim të ideve tuaja, dhe gjithashtu të aftë për të zgjidhur ndonjë problem material ose problem në lidhje me profesionin dhe paratë.

Në përgjithësi, do të jetë një kohë që ju të ndiheni të kënaqur me veten.


Dashuria

Nëse duhet të bëni një zgjedhje delikate, yjet ju këshillojnë të mos shtyheni më gjatë por të përfitoni nga ajo kthjelltësi e zemrës që do të ndriçojë çdo vendim tuaj. Emocione që nuk mund të racionalizohen, por të bazuara dhe të qëndrueshme.

Aftësia juaj për të dashur këtë muaj do të shkëlqejë me të vërtetë me dritën e vet dhe do të ngrohë çdo hap që vendosni të ndërmerrni.


Puna

Mendoni, planifikoni, jini të matur: këto nuk janë kohë të përshtatshme për zgjedhje të nxituara dhe të menduara keq.

Ju do të duhet të apeloni tek dinakëria juaj e zakonshme për të zgjidhur disa ndërlikime që mund të vijnë përpara, ndoshta në një mënyrë disi të papritur.

Me siguri nuk do t'ju mungojnë burimet për t'u përfshirë, por do t'ju duhet t'i përdorni me dinakëri dhe inteligjencë të madhe.


Shendeti

Ju gjithmonë mund të mbështeteni në energjitë tuaja. Të kujdesshëm dhe të matur, do të bëni zgjedhjet e duhura për të siguruar mirëqenien e brendshme dhe fizike.

Nëse dëshironi të përmirësoni edhe aspektin estetik, Afërdita e përsosur që do të kalojë në Akrep deri në mes të muajit, ju ofron rezultate vërtet interesante.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Dhjetori mund t'ju ndihmojë të maturoni siguri të rëndësishme.

Ju mund të mbështeteni në komunikimin më të lartë, në besimin tek ju dhe aftësinë e bukur për të inkurajuar dhe transmetuar besim te njerëzit që jetojnë pranë jush.

Përdorni mirë këtë dhuratë dhe do ta bëni atmosferën të veçantë, si dhe do të hapni rrugën për një të ardhme sigurisht më të mirë.

Ndoshta këto do të jenë kohë të çuditshme për ta treguar veten vërtet optimist, por të menduarit pozitiv mund të bëjë mrekulli: dhe sigurisht dashuria që mbretëron rreth jush do të jetë më e rëndësishmja.


Dashuria

Dhjetori me të vërtetë mund të bëjë një ndryshim!

Pasionant, sensual, i vendosur, ndërmarrës: të gjitha cilësitë që mund t'ju ndihmojnë të shënoni një dashuri të mirë, të merrni një vendim të rëndësishëm dhe t'ju garantojnë një të ardhme të qetë dhe të lumtur.


Puna

Keni projekte të mëdha, pritje të rëndësishme, por do të jeni në gjendje të vlerësoni me zgjuarsi perspektivat tuaja dhe ndoshta do të jeni në gjendje të shikoni përtej horizonteve të zakonshme që kufizojnë veprimin dhe besimin e të tjerëve. Me pak fjalë, do të keni një avantazh, por do të varet nga ju që të dini ta shfrytëzoni atë mirë dhe tërësisht, për të hapur rrugën për mundësi të pazakonta.


Shendeti

Energjia do të shkojë në maksimum.

Ju do të ndiheni si bateri të plota, të gatshëm të përballeni me çdo situate, çdo program dhe çdo angazhim. Gjithashtu perfekt në mes të muajit nëse po mendoni për një ndryshim estetik ose synoni pamjen tuaj.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Jeni lodhur pak nga disa punë që janë akoma në pritje. Në veçanti, mund të jetë një situatë familjare, shtëpiake ose strehimi.

Marsi, përgjegjës për shqetësimet tuaja, do të mbetet armiqësor muajin e fundit, kështu që do të duhet të prisni edhe pak.

Ndërkohë, nuk është se do të të mungojë lajmi i mirë: shumë dashuri në zemrën tënde, shumë gjallëri komunikuese, e çmuar për forcimin e marrëdhënieve ose për të pasur ide vendimtare.


Dashuria

Afërdita do t'ju përshëndesë me një buzëqeshje dhe mbështetja e saj dashamirëse do të jetë me vlerë për t'ju ndihmuar të luftoni me humorin e keq dhe nervozizmin e shkaktuar nga Marsi në Dash. Ndryshon gjithçka dhe madje zemra ndonjëherë kërkon një mënyrë tjetër për të shprehur emocionet e saj. Jini fleksibël, krijues dhe të dashur: dhe do të jetë hapi i parë i një ngjitje të bukur.


Puna

Këtë muaj Saturni dhe Jupiteri do të qëndrojnë në Shenjën tuaj deri pak para pushimeve. Ju dëshironi të eksperimentoni udhëzime të reja dhe kush e di, gjatë dhjetë ditëve të fundit nuk mund të dilni me disa strategji me të vërtetë efektive.

Mos e nënvlerësoni fuqinë e ideve tuaja - pika e kthesës fillon nga aty.


Shendeti

Nuk do të ndiheni në majë, por me një përpjekje vullneti do të jeni në gjendje të mbani angazhimin tuaj konstant.

Sidoqoftë, mos harroni se ju nuk jeni superheronj të maskuar por qenie njerëzore që ndonjëherë kanë nevojë të fiken.

Gjatë pushimeve do të gjeni gjallëri më të madhe dhe energji të madhe fizike dhe mendore.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Ju pret një muaj me dy shpejtësi, me situata komplekse për t’u zbërthyer por edhe momente të këndshme që do t’ju ​​japin kënaqësi të madhe.

Disa ngjarje të papritura, me gjasë në fillim të dhjetorit, mund të shkaktojnë që emocione të kundërta të vërtiten në zemrën tuaj. Por nga mesi i muajit do të mbretërojë qetësia dhe ju mund të shijoni pushimet paqësore dhe te shumpritura.


Dashuria

Kontradiktat që mund të shfaqen në pjesën e parë të muajit, të shkaktuara nga Venusi në Akrep, duhet t'ju bëjnë të mendoni nëse po bëni gjithçka që keni në fuqinë tuaj për të qenë vërtet të lumtur.

Ndoshta keni marrë shumë për të mirëqenë, mbase jeni bllokuar në një situatë nga ndjenja e detyrës ose për të kënaqur njerëzit që doni. Jini vetvetja: qielli i dhjetorit te kerkon këtë.


Puna

Për një pjesë të mirë të muajit do të qëndroni të palëkundur dhe të vendosur në postet luftarake! Ju keni ndërmend të arrini qëllime të caktuara dhe do të përkushtoheni me gjithë forcën që keni, pa hezitim dhe pa vonesë. Para Krishtlindjeve, si Jupiteri ashtu edhe Saturni do të kalojnë në Ujor: për ju, ato nënkuptojnë përgjegjësi dhe lajme të rëndësishme në horizont.


Shendeti

Një kohë e veçantë për energjitë tuaja.

Ju do të jeni në krye, në formë të shkëlqyeshme, jetike dhe dinamike. Do të shijoni mirëqenie të plotë fizike, energji të shkëlqyera mendore dhe përqendrim të shkëlqyeshëm.

Për çështje estetike ose për të menduar për një ndryshim të pamjes, ardhja e Venusit ne pozicion të favorshëm nga mesi i muajit është e shkëlqyeshme. Përfitoni nga ajo që të shkëlqeni si yjet në rritje!


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Mes ëmbëlsisë dhe te thartës!

Një shije ekzotike përshkon muajin tuaj, me ju plot emocione pozitive.

Kjo pasi ndoshta keni kaluar shumë ndryshime por ende nuk keni kuptuar se ku doni të shkoni vetë.

Sidoqoftë, për një gjë, do të jeni të sigurt: që doni qetësi dhe paqe dhe një moment qetësie të kalojë pa mendime. Cilado qoftë situata juaj, duhet të reflektoni dhe të gjeni veten.


Dashuria

Venusi në Akrep do të hapë muajin dhe do t'ju mbajë shoqëri deri në mes të dhjetorit. Një tranzit që flet për emocione pozitive, për dashuri të sinqertë, për afeksione të forta.

Megjithatë, nga mesi i muajit e tutje, planeti i dashurisë do t'ju fuse dyshime, ndoshta duke sjellë disa kontradikta.


Puna

Në përgjithësi, një muaj akoma pozitiv ju pret por për shkak të kontrastit të Mërkurit për pjesën e parë të muajit do t'ju duhet t'i kushtoni vëmendje gabimeve, mbikëqyrjeve, shpërqendrimeve që mund t'ju ndalojnë të arrini qetësinë shpirtërore që dëshironi. : nga fundi i muajit qielli ndryshon dhe do të jeni më aktiv dhe i përqendruar.


Shendeti

I ngadaltë, që do të thotë pak energji fizike, por edhe pak energji mendore.

Me pak fjalë, ju dëshironi vetëm një gjë: të jeni në gjendje të flini të qetë dhe për një kohë të gjatë në mëngjes. Pak pushim shtesë në të vërtetë do t'ju sjellë dobi dhe do t'ju ndihmojë të rivendosni ekuilibrin në mirëqenien tuaj.

Do të bëhet shumë më mirë në fund të muajit kur vitaliteti dhe fokusi juaj të kthehen në formën më të mirë.

85 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comentários


Post: Blog2_Post
bottom of page