top of page

Horoskopi i fundjaves 27-28 shkurt


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Fundjavë në krye për fantazi mendore, gjallëri, mirëdashësi.

Ndoshta do te duhet te lini në hije situata të tjera, për të qenë në gjendje t’i përkushtoheni interesave tuaja personale, veçanërisht nëse prej kohësh i keni lënë pas dore për të përkëdhelur njerëzit që doni.


Do të dilni mirë me Luanin dhe Shigjetarin, ndërsa duhet ta kuptoni më mirë një Akrep.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Më në fund një fundjavë më inkurajuese për dashuri!

Ju mund të ndiheni më të qetë brenda jush dhe emocionet do të vendosen në frekuenca më lineare.

Një kohë e mirë për të guxuar me partnerin ose personin që ju pëlqen. Me pak fjalë, ju mund të rregulloni shumë gjëra.


Mire me Shigjetarin dhe Bricjapin, disa pasiguri me një Binjak.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Një fundjavë e mirë, në të cilën ju do të gëzoni akoma mirëqenie dhe vigjilencë mendore, dhimbje dhe simpati, por në të cilën disa emocione të paqëndrueshme mund të shpalosen, ndoshta në sferën e brendshme ose ndoshta për shkak të një pune të papritur.

Ju gjithsesi do t'ja dilni mbane!


Ok me Gaforren dhe peshqit. Mos dëgjoni këshilla nga një Dem.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Fundjave top për dashuri, pasion, erotizëm dhe romancë!

Një sezon magjik fillon për ju, në të cilin mund të shijoni të gjithë intensitetin e një lidhjeje të veçantë ose të përjetoni risi të habitshme.

Bëhuni gati të ndiheni të lumtur!


Do të jeni mirë, tani për tani, me Binjakët dhe Virgjëreshën, ndërsa vetëm një Luan do të jetë në gjendje t'ju irritojë.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Më në fund do të ndiheni më jetik, më të mirë, më pak të irrituar dhe nervoz.

Një fundjavë që ende ju kërkon kujdes por që do t'u japë dritën jeshile shumë situatave në përmirësim progresiv.

Nëse keni debatuar me dikë që ju intereson shumë, kërkoni falje: ai do ta kuptojë!


Po për Peshoren dhe Dashin; jo me një Luan tjetër.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Herë pas here ka një fundjavë të qetë, duke mos bërë asgjë dhe dembelizëm.

Sidomos nëse ndieni se bateritë tuaja janë pak të rrafshëta, do të dëshironi të ndaleni dhe të merrni pak kohë të lirë për të përkëdhelur veten pak më shumë.

Kujdesuni për gjumin tuaj dhe cilësinë e ushqimit tuaj.


Mirëkuptim i shkëlqyeshëm me Gaforren dhe Ujorin. Disa ndryshime me një Binjak: çfarë koke e madhe.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Kontrolloni dëshirën për t'u kujdesur për veten, mirëqenien tuaj dhe formën tuaj estetike.

Kush e di, mbase edhe më dembeli prej jush mund të fillojë të praktikojë një formë të aktivitetit fizik.

Sigurisht, ata që janë tashmë aktivë, këto ditë do të bëjnë shkëndija!


Ok me Luanin dhe Akrepin. Dyshimet që vijnë me një Dash: por çfarë thotë?


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Emocione, ndjeshmëri dhe bashkëpunim të ëmbël dhe më linear do të shfaqen gjatë kësaj fundjave.

Ndoshta do të ketë akoma disa re gri, por ju mund të shihni diellin që po vjedh mes reve.

Përkëdheleni partnerin tuaj dhe nëse duhet t’i kërkoni falje dikujt, bëjeni atë.


Ok me Peshoren dhe Bricjapin. Vështirë të falësh një Luan!


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


I ndritshëm dhe komunikues, por ndoshta me pak konfuzion në zemër. Çfarë po ndodh me ju?

Ndoshta është thjesht çështje emocionesh kontradiktore: kjo u ndodh të gjithëve. Ndjenjat janë aq të thella sa është e vështirë t’i ngjyrosësh me vetëm një bojë!


Me Dashin dhe Demin do të përjetoni ndjesi të forta, ndërsa me një Virgjëreshë do të kuptoni se nuk është ideale.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Fundjava super për dashuri dhe pasion!

Një fundjavë ideale ju pret të dashuroni ose të lini veten tuaj të mashtroheni, të hapeni me partnerin tuaj dhe të besoni gjithçka që kalon në mendjen dhe zemrën tuaj.

Emocionet do të jenë kaq shumë!


Do bëni mirë me Demin dhe Akrepin; disa pasiguri me një Peshore.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Një muaj tjetër përfundon me këtë fundjavë dhe ju po reflektoni seriozisht se sa gjëra kanë ndryshuar në jetën tuaj.

Ju do të dëshironi hapësira personale, intimitet, për të ndarë mendimet tuaja me disa njerëz dhe shumë të besuar.


Virgjëresha dhe Peshqit do të mirëpresin kërkesat tuaja, por jo një Binjak.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Fundjave ok për dashurinë, erosin, pasionin dhe gjithçka që dëshiron zemra jote! Do të ndiheni të lumtur, të sigurt dhe të gatshëm për të përjetuar emocione të jashtëzakonshme.

E sigurt është që me siguri do të përkëdhelni njerëzit që doni, përfshirë edhe kafshët shtëpiake nëse ka.


Ok me Binjakët dhe Ujorin. Dyshimet në rritje me një Peshore.

34 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Σχόλια


Post: Blog2_Post
bottom of page