top of page

Horoskopi javor 5 tetor- 10 tetor

Aggiornamento: 7 ott 2020


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Sundimtari juaj Mars duke vallëzuar me Venusin ne fillim te javës e cila mund të shkaktojë një ndërhyrje romantike nëse një përplasje Mars / Saturn në fushën tuaj të përgjegjësisë nuk e prish kënaqësinë. Ju do të duhet të synoni për durim kur bëhet fjalë për të përmbushur atë që dëshironi. Për fat të mirë, hëna e plotë e korrjes në shenjën tuaj të së enjtes do të rrisë aftësinë tuaj për të goditur objektivin. Tjetra, përpiquni të merrni një qasje të përulur ndaj dashurisë pasi Venusi do hyje ne Virgjëreshe të Premten (deri më 27 Tetor). Romanca mund të vijë nga një aktivitet i shëndetshëm ose i dobishëm.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Sundimtari juaj Venus që vallëzon me Marsin të hënën mund të frymëzojë një takim të nxehtë, por së pari mund t'ju duhet një ngritje e besimit ose energjisë. Interesante, hëna e plotë e korrjeve në Dash të Enjten mund të ndriçojë një emocion të fshehur që ju mban të mbërthyer. Të marrësh kohë për një udhëtim të brendshëm, idealisht i rrethuar nga natyra, do të sjellë një kenaqesi. Ne nje moment pret diçka që duhet të dini. Më e rëndësishmja, midis të Premtes dhe 27 Tetorit, Venusi që udhëton përmes Virgjëreshës në dashnoren tuaj të shtëpisë së pestë do t'ju bëjë një magnet për admiruesit. Ju jeni me fat, Demi! Të kesh një zemër të hapur do të rrisë shanset për të takuar dikë të veçantë.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Fjalët tuaja mund të bëjnë që dashuria të lulëzojë në fillim të javës, por një mik apo grup mund të shkaktojë stres. Apo ndoshta nuk do të ndiheni sikur shoqëroheni. Pa problem, Binjakë; hëna e plotë e korrjeve të së enjtes në Dash do të frymëzojë takime miqësore. Ndarja e ideve tuaja gjatë një aktiviteti në grup, edhe nëse është vetëm në internet, mund të sjellë një admirues.

Pas kësaj, midis të Premtes dhe 27 Tetorit, Venusi që udhëton përmes Virgjëreshës në mbretërinë tuaj të shtëpisë do të frymëzojë artistikën tuaj në mjedisin tuaj të shtëpisë, së bashku me biseda kuptimplota me (ose rreth) familjes suaj. Nëse jeni vetëm, një i afërm mund t'ju përputhet me dikë të veçantë.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Në fillim të javës, përqendrimi te kujdesi për veten dhe rrethimi i vetes me njerëz pozitivë do të zvogëlojë stresin që ndjeni nga Marsi që përplaset me Saturnin kufizues. Për më tepër, qëndrimi në qendër të ndjenjave mund të sjellë gjithashtu një mundësi personale ose profesionale rreth kohës së korrjes së hënës së plotë në Dash të Enjten. Më e rëndësishmja, midis të Premtes dhe 27 Tetorit, Venusi që udhëton përmes Virgjëreshës në fushën tuaj mendore do të thotë që fjalët tuaja do të ndikojnë në rrjedhën e dashurisë gjatë kësaj kohe, prandaj bëni një përpjekje për të komunikuar nga zemra. Kërkoni për romancë gjatë një aktiviteti të përqendruar në të mësuarit, të shkruarit ose udhëtimet.


Luani

(23 korrik- 23 gusht


Venusi në shenjën tuaj të lidhur me Marsin seksi mund të sjellë një ndërprerje romantike në fillim të javës, por me Saturnin gjithashtu i kufizuar në skenë, është më mirë të mbani nën kontroll pritjet tuaja. Lidhja me njerëzit do të rrjedhë më lehtë gjatë hënës së plotë të korrjes në Dash të Enjten, e cila gjithashtu do të zgjojë udhëzimin tuaj të brendshëm, prandaj kushtojini vëmendje njohurive tuaja. Më e rëndësishmja, midis të Premtes dhe 27 Tetorit, Venusi që udhëton përmes Virgjëreshës do të thotë që një marrëdhënie do të ndikojë në financat dhe / ose vetëvlerësimin tuaj. Prandaj, bëni një përpjekje të rrethoheni me njerëz që ju duan dhe mbështesin shpresat dhe ëndrrat tuaja.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Hëna e plotë e korrjeve të së enjtes në Dash mund të ndezë dëshirën dhe aftësinë tuaj për të shfaqur një takim intim. Intensiteti emocional mund të shkaktojë gjithashtu nevojën për të kaluar kohë vetëm për të pushuar dhe rimbushur energjinë tuaj. Por ngjarja kryesore është ta duash Venusin që hyn në shenjën tuaj të Premten (deri më 27 Tetor). Ajo që ka rëndësi është të rrethosh veten me njerëz që lidhen me zemrën tënde. Takimi me njerëz të rinj do të vijë më lehtë tek ju, gjë që mund të sjellë miq të rinj dhe ndoshta një admirues. Këtë fundjavë, kërkoni dashuri me dikë që vjen nga larg ose që ndan bindjet tuaja shpirtërore dhe / ose ideale.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Marrëdhëniet tuaja të së kaluarës, së tashmes dhe së ardhmes zënë vendin kryesor. Para së gjithash, një fillim stresues i javës ka të ngjarë për shkak të Marsit në fushën e partneritetit tuaj që përplaset me Saturnin e rëndë. Por me Venusin gjithashtu në skenë, një mik apo një grup mbështetës do të ndihmojë në ngritjen e humorit. Të enjten vjen hëna e plotë e korrjes në Dash, e cila nxjerr në pah edhe marrëdhëniet tuaja më të ngushta. Dëshira juaj për të ndarë zemrën tuaj mund të erëzojë marrëdhënien tuaj të tanishme ose të shfaqni një admirues të ri. Por këto janë kryesisht lidhjet tuaja të mëparshme pasi Venusi hyri te Virgjëresha të Premten (deri më 27 Tetor). Marrja kohë për veten tuaj do t'ju lejojë të kuptoni pse disa njerëz të caktuar kanë ardhur në jetën tuaj. Një psikolog i jetës mund të ndriçojë më tej karmën tuaj të marrëdhënies.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Frustrimet mund të rriten në fillim të javës për shkak të përplasjes midis Marsit dhe Saturnit. Nga ana tjetër, lidhja me një bashkëpunëtor që është në një mendje me ju do t'ju ndihmojë të lehtësoni stresin. Pra, është një nxitim i përfundimit të gjërave për shkak të Hënës së Plotë të Korrjes energjike në Dashit të Enjten. Ju mund të keni diçka të planifikuar argëtuese dhe thjesht dëshironi të hiqni punët dhe projektet së pari. Kjo është një strategji e shkëlqyeshme, Akrep, sepse Venusi që hyn te Virgjëresha të Premten (27 Tetor) do të përshpejtojë aktivitetet me miqtë tuaj dhe të gjitha grupet ku ju bëni pjesë. Një nga këto aktivitete mund të sjellë një dashnor të mundshëm!


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Megjithëse dashuria është në qendër të vëmendjes këtë javë, një përplasje midis Marsit seksi dhe Saturnit stoik të hënën dhe të martën mund të prishë përkohësisht shpirtin tuaj. Shikoni nëse koha juaj është gati të shkoni pas asaj (ose kujt) që dëshironi. Tani është koha për të filluar një takim argëtues me zemrën tuaj ose të takoni njerëz të rinj, njëri prej të cilëve mund të bëhet i dashuri juaj i ardhshëm. Pra, midis të Premtes dhe 27 Tetorit, Venusi që udhëton përmes Virgjëreshës do të thotë që puna juaj do të luajë një rol në jetën tuaj të dashurisë. Flisni me një psikolog të dashurisë për të zbuluar nëse përzierja e biznesit me kënaqësinë është një ide e mençur.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Energjia e lartë që rrethon jetën tuaj familjare këtë javë do të jetë motivuese ose zhgënjyese në varësi të sa fleksibël jeni. Kjo e fundit ka të ngjarë të jetë e vërtetë të hënën ose të martën kur Marsi përplaset me Saturnin e rëndë. Marrja e një qëndrimi të pritjes dhe të shikimit për çdo problem që lind mund të jetë strategjia juaj më e mirë. Të enjten e ardhshme vjen hëna e plotë e korrjes në Dash, e cila do të aktivizojë aktivitetet ose problemet që përfshijnë familjen ose pasurinë tuaj. Lajmi më i mirë, Bricjapi, është se Afërdita hyn ne Virgjëreshë, në fushën tuaj shpirtërore të Premten (deri më 27 Tetor). Kryesisht, do të jeni në një mendje me udhëzimin tuaj të brendshëm kur bëhet fjalë për marrëdhëniet tuaja dhe mund të gjeni dashuri përmes një aktiviteti shpirtëror, klasës ose udhëtimit.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Venusi në fushën e partneritetit tuaj duke kërcyer me Marsin në fillim të javës favorizon një takim me zemrën tuaj ose me dikë të ri, nëse nuk lejoni që kritikat ose negativiteti të depërtojnë në bisedat tuaja. Ndikimi i fjalëve tuaja do të rritet në qiell gjatë periudhës së korrjes së hënës së plotë në Dash të Enjten. Shprehja e pikëpamjeve tuaja do të shkaktojë admirim ose polemikë, të dyja këto janë të mira për ju. Më në fund, midis të Premtes dhe 27 Tetorit, bëhuni gati për një farë intensiteti kur bëhet fjalë për dashurinë ndërsa Venusi udhëton përmes Virgjëreshës. Ndërsa sfera juaj e shërimit dhe transformimit është e përfshirë, mund të jetë koha të adresoni dhe të lëshoni çdo çështje që keni dhe që pengon rrjedhën e dashurisë.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Një goditje për vetëvlerësimin tuaj mund t'ju largojë nga shinat në fillim të javës. Por kur hëna e plotë e korrjes në Dash shfaqet të enjten, ju do të jeni gati të hidheni në arenën e romancës. Akoma më mirë, midis të Premtes dhe 27 Tetorit, Venusi që udhëton përmes Virgjëreshës do të bekojë fushën e partneritetit tuaj. Nëse jeni duke kërkuar dashuri, ka më shumë të ngjarë se zakonisht të tërheqni dikë që është i pajtueshëm nëse zemra juaj është e hapur. Sa thellë jeni të gatshëm të shkoni, Peshq? Të paktën miqtë tuaj më të ngushtë do t'ju sjellin gëzim. Këtë fundjavë, një burim online ose përpjekje për mblesëri mund të sjellin romancë këtë fundjavë.

306 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page