top of page

Horoskopi ditor 15 shkurt 2021


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Argëtohuni dhe mos kujdes mos te influecoheni.

Mundohuni të mbani pozicionet tuaja të forta dhe të pohoni vullnetin tuaj, por gjithmonë në një mënyrë të sjellshme.

Një lajm i mirë në sy në sektorin e dashurisë.

Ju do të jeni në qendër të disa besimeve, sepse të tjerët shohin tek ju një strehë të sigurt ku të anulojnë mendimet dhe shqetësimet e tyre.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Tensione të mundshme në punë, debate me shefin, konfrontime të vështira në një takim ... Mos u rrembeni, vetëm qëndroni të qetë dhe punoni vetë

Persa i përket dashurisë, mund të keni pak keqkuptime, përsëri për shkak të impetuozitetit tuaj të tepruar.

Kjo do të ishte një ditë vërtet e mirë për të biseduar me miqtë tuaj dhe për t'i shpjeguar atyre se situata juaj e marrëdhënies po del të jetë më e komplikuar nga sa pritej.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Ju do të bëni përshtypje në shumë mënyra, jo vetëm ne biznes.

Mund të organizoni një udhëtim të këndshëm, të takoni miq ose të lidhni një marrëveshje biznesi.

Takime të kënaqshme në fushën sentimentale.

Sot shumë do t'ju shohin në një dritë që nuk e keni konsideruar deri më tani.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Do ta filloni shumë mirë këtë javë, nën siglën e dashurisë.

Në fushën sentimentale, pasioni do të forcojë lidhjet tuaja dhe dikush do të ketë befasinë e këndshme të kuptojë se premtimet e tyre do të mbahen.

Nëse keni marrë një punë të re, tani është një ditë e mirë për të kuptuar se çfarë ju kanë sjellë zgjedhjet tuaja.

Do të ketë ide të shkëlqyera për t'u zbatuar në kohën e duhur.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Vetëm për shkak se ai është një person simpatik që ju fton nuk do të thotë që ju duhet të shkoni.

Mundohuni të mos përfshini njerëzit që vlerësoni më shumë, përndryshe ata mund të mos dëshirojnë më t’i përgjigjen kësaj ndjenje.

Nëse nuk ndiheni të përmbushur dhe jeta që jetoni është pak e ngushtë, mos fajësoni punën tuaj ose shefin ose profesorin në detyrë, duhet të pyesni veten pse jeni kaq ngurrues, pa përfshirë ata që munden te te kuptojne.

Përtacia juaj ndonjëherë kufizon shumë nga potenciali juaj dhe, megjithëse jeni plotësisht të vetëdijshëm për këtë, vazhdoni ta injoroni atë.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Çështjet e biznesit do t’ju ​​zënë me fitim kohën tuaj, por gjithashtu mund t’i bëni vetes pushime të këndshme.

Energjia juaj në këtë ditë është mjaft pozitive, prandaj duhet të përpiqeni ta shfrytëzoni atë në mënyrën më të mirë sidomos në vendin e punës dhe nëse ju mungon në këtë kuptim.

Ditë të ëmbla në fushën sentimentale.

Në dashuri do të ketë shumë raste për tu goditur nga shigjetat e Cupidit, veçanërisht nëse keni lindur në fund të shenjës.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Sot do të duhet të siguroheni gjithmonë që gjithçka të shkojë mirë, pasi do të jetë një ditë që do t'ju sjellë shumë presion.

Paraja dhe suksesi mund të mos ju japin gjithë atë lumturi që kërkoni.

Mbaje gojen në fushën sentimentale: mund të thuash gjëra që në të vërtetë nuk i mendon.

Në dashuri do të përjetoni disa momente tensioni që do të duhet ta mbani shumë nën kontroll.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Ajo që ju rëndon më shumë për momentin janë vendimet, prandaj gjëja e parë që duhet të bëni është eliminimi i tyre, në kuptimin e delegimit të tyre tek dikush tjetër: nëse kanë të bëjnë me fëmijët, kalojini ato bashkëshortit tjetër, nëse kanë të bëjnë me punën lërini kolegeve tuaj.

Kjo nuk është koha për të pohuar aftësitë tuaja dhe për të kërkuar një shpërblim më adekuat, është më mirë të prisni për kohën e duhur.

Për një herë, sigurohuni që të mos keni nevojë të kënaqni tekat e të tjerëve.

Do të duhet të thuash jo për shumë qëndrime, si të miqve, të afërmve dhe partnerit.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Momente të mrekullueshme në dashuri.

Do të jeni në krye të hijeshisë dhe joshjes: asnjë pre nuk mund t'ju shpëtojë.

Një ditë shumë interesante për pyetjet ekonomike ose profesionale: nëse keni ide fituese, do të jeni në gjendje t'i bëni ato të llogariten.

Mënyra se si tani po shikoni jetën tuaj të punës do t'ju ndihmojë shumë, pasi po merrni ndikime pozitive që do t'ju ndihmojnë të përqendroheni në gjërat e domosdoshme dhe të lini anash të panevojshmet.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Jo të gjitha vendimet duhet të jenë të mërzitshme nëse ato kanë të bëjnë me familjen, shtëpinë ose punën tuaj, në fakt në këtë ditë, ju madje mund të argëtoheni duke zgjedhur disa detaje që zakonisht i konsideroni të parëndësishme.

Në këtë ditë do të jeni në gjendje të jeni shumë komunikues dhe kjo shënon një pikë në favorin tuaj pasi do të thotë që, veçanërisht në vendin e punës do të jeni në gjendje të jepni më të mirën nga vetja.

Sot dëgjoni vetëm zemrën tuaj pa e lënë veten të ndikohet nga ndonjë mendim, qoftë pozitiv apo negativ.

Sharmi juaj do të rritet dita ditës.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Sharmi dhe intelekti juaj janë në maksimumin e tyre dhe do të jeni në gjendje t’i shfrytëzoni sa më mirë.

Ju dini si të jeni një komoditet për të tjerët dhe kjo ju bën nder, duke marrë parasysh që gjithashtu ju duhet të kompensoni gabimet që nuk I keni kryer ju.

Me siguri keni plane për punën tuaj ose jetën private, përse të mos përpiqeni t’i realizoni ato? Tani eshtë koha të zgjoheni dhe është koha të besoni në veten dhe aftësitë tuaja.

Një takim i dobishëm për punën tuaj.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Kjo do të jetë dita kushtuar dashurisë.

Lajmet intriguese në fushën sentimentale mund t'u ndodhin atyre që kanë lindur në dekadën e dytë.

Ndryshimet në lidhje me punën.

Nëse dikush sugjeron që të kaloni kohën tuaj në një mënyrë tjetër, si ecja, ikja dhe kthimi në punën tuaj. Sot shumë ide do të nxiten nga instikti juaj, shkruajini ato dhe përpiquni t'i nxirrni në dritë.

32 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page