top of page

Horoskopi 4 nentor 2020


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Jeta e përditshme po fillon të ndihet e ngushtë, prandaj është koha të mendoni seriozisht për disa lajme.

Eshtë joreale që ju te punoni kaq shumë, nuk jeni robot dhe lodhja mund të marrë përsipër aftësitë tuaja.

Si janë ndjenjat tuaja në kohët e fundit? Nëse dilni nga një marrëdhënie e komplikuar dhe ende ndiheni të djegur, sot do të jetë më mirë të mos bëni angazhime tepër të kërkuara.

Reputacioni juaj është i sigurt sot, por ju duhet të vazhdoni ta mbroni atë, me koston e të qenit i pakëndshëm për të tjerët.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Sot mund të gjendeni në mes të një prej atyre situatave klasike dhe të pakëndshme familjare që të gjithë do të donin t'i shmangnin, por askush nuk mundet.

Mundohuni të prishni më pak fëmijët tuaj ose partnerin tuaj, apo edhe prindërit tuaj, ju do të fitoni shëndet.

Nuk duhet të zhgënjehemi kurrë, sepse gjithmonë ka një rrugëdalje.

Do të ketë disa pengesa që do të ndikojnë në suksesin e planeve tuaja.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Ju keni fituar shumë më shumë besim në këtë periudhë të fundit dhe kjo ju lejon të mos shtangeni përballë situatave të caktuara.

Prerja e tepricave në jetën tuaj ka lene disa mbetje që tani mund t'i shpenzoni siç dëshironi.

Nëse do të kishte pasur disa probleme të vogla, ndoshta për shkak të distancës, gjithçka do të zgjidhet me magji dhe do të duket se do të rijetoni ditët e para të pasionit.

Do ta filloni shumë mirë këtë javë, nën siglën e dashurisë.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Jeta e përditshme është e mirë, gjërat sentimentale edhe më të mira.

Ju do të jeni në qendër të disa besimeve, sepse të tjerët shohin tek ju një strehë të sigurt ku të anulojnë mendimet dhe shqetësimet e tyre.

Një kontratë e re është në ajër për biznes të ri ose një punë të re.

Ju jeni duke bërë një punë të mirë, përpiquni të përfshini edhe ata që kanë pak dëshirë për të bashkëpunuar më shumë, veçanërisht nëse jetoni në një mjedis ku bashkëpunimi është i rëndësishëm.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Mos nënvlerësoni gjërat më të thjeshta, të cilat zakonisht e bëjnë partnerin tuaj të lumtur, përndryshe do të gabonit.

Pavarësisht nga fjalët e këndshme, mos u merrni shumë nga ndjenjat, lini vend për racionalitet, siç bëni zakonisht, kjo nuk është dita e duhur për të filluar të jeni më të ndjeshëm.

Qoftë në punë, në shkollë apo në shtëpi, është e kotë që ju të përpiqeni të shpëtoni nga detyrat që ju presin, herët a vonë do të duhet të përballeni me realitetin.

Në këtë ditë qetësia juaj e mendjes mund të ndërpritet nga një telefonatë e papritur që do t'ju katapultojë në një çast në punë, edhe nëse jeni me pushime.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Mos merrni vendime drastike dhe radikale, veçanërisht nëse jeni në dekadën e tretë.

Vetëm për shkak se paratë janë një temë që ju irriton, nuk do të thotë që ju nuk duhet të flisni për to.

Mundohuni të zgjidhni një situatë të ndërlikuar me dialog dhe mos mbani gjithçka brenda, përndryshe gjërat do të përkeqësohen.

Mos luftoni kundër pafajësisë së pretenduar dhe vërtetësisë së fjalimit të dashurisë.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Ju jeni të pasur dhe nuk e vëreni atë.

Shkoni në pazar, por blini vetëm gjëra për veten tuaj, bëhuni egoist me pak fjalë, pa u penduar.

Befasoni partnerin tuaj ose një dashuri të vjetër që nuk e ndjeni për ca kohë.

Mos kini frikë të hapni njerëz që ju besojnë.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Edhe ju keni diçka për të thënë dhe kjo ditë është koha më e mirë për të shprehur veten pa frikë nga gjykimi i të tjerëve.

Ditë të ëmbla në fushën sentimentale.

Shumë gjëra mund të varen nga kjo ditë për të ardhmen tuaj, duke punuar ose ndryshe, prandaj mos e nënvlerësoni veten.

Qartësia mendore do të jetë nisma për zbatimin e iniciativave të reja, veçanërisht ato profesionale.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Ka ende një rrugë të gjatë për të bërë dhe për të djersitur për të hyrë në biznesin tuaj.

Mos u drejtohuni darkave tuaja sikur të ishit të vetmit që kishin probleme.

Në dashuri do të duhet të rregulloni çdo lot në marrëdhënien tuaj dhe të rivendosni një lidhje të vlefshme dhe të kënaqshme.

Nëse keni ndonjë çështje të rëndësishme për të sqaruar me partnerin tuaj, sot nuk është dita e duhur: thjesht do të diskutonit gjithë ditën pa arritur në ndonjë përfundim.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Miqësia, si dashuria, ndonjëherë mund të mbarojë dhe duhet ta kapërceni atë.

Në këtë ditë me siguri do të duhet të futni një farë spontaniteti në jetën tuaj, pasi njerëzit që e dinë se nuk do të pranojnë sjellje të gatshme, por do të kërkojnë reagime dhe ndjenja të vërteta nga ju.

Ju duhet të mendoni më thellë për një situatë që ju përfshin në personin e tretë.

Mundohuni t'i mbani miqtë larg sidomos nga ambienti juaj profesional, sepse ata gabimisht mund të njohin me fjalët tuaja dëshirën për bashkëpunim, e cila në të vërtetë, vetëm do të sillte telashe.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Kini kujdes nga dashuritë e vjetra dhe pasionet e vjetra, pasi ato mund të mos lihen plotësisht mënjanë.

Nëse dikush ju ofron ndihmë, pranojeni atë, ata nuk do të jenë në gjendje të bëjnë më keq sesa ato që ju mund të bëni.

Një përballje me shefin tuaj do t'ju bëjë të humbni pikë në gjykimin e tij. Jini të kënaqur dhe mendoni nëse vërtet ia vlen të grindeni dhe të zemëroheni.

Të lodhur, nervoz, nervoz, nuk do të jeni në formën më të mirë dhe rezultatet që do të merrni do të jenë modeste.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Sot fiziku juaj, ana sentimentale dhe ana juaj racionale janë në sinkronizim perfekt, duke e bërë këtë ditë të përsosur për të filluar një aktivitet fizik.

Momente të mrekullueshme në dashuri.

Vishni veshjen më profesionale që keni, sepse do të ketë shumë mundësi dhe do të duhet të jeni të patëmetë.

Sot në mendjen tuaj, mendimet do të funksionojnë shpejt dhe më në fund mund të arrini në një pikë.

1 visualizzazione0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page