top of page

Horoskopi 30 tetor 2020


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Duhet të jeni të patëmetë në mënyrë që të plotësoni nevojën tuaj për të qenë në qendër të vëmendjes.

Paratë në këtë ditë mund të jenë shumë të rëndësishme, veçanërisht nëse duhet të hapni një biznes të ri, ose nëse keni nevojë ta rinovoni atë, ose nëse keni nevojë të rinovoni shtëpinë tuaj.

Mundësi të bukura për tu takuar në fushën sentimentale.

Sharmi juaj do të jetë i papërmbajtshëm.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Ju po lini miqësi, mos mendoni se mund t'i ndërprisni dhe t'i rifilloni ato në kohën e lirë.

Në dashuri, mos kërkoni shumë nga partneri juaj.

Sot, ju doni të ndihmoni sa më shumë njerëz që të jetë e mundur, por nuk keni mjetet për të bërë një punë të mirë.

Stresi i grumbulluar mund të ndihet në këtë ditë, veçanërisht në orët e para të mëngjesit, kur do të jetë më e komplikuar për ta bluar dhe për të shkuar në punë me qartësi.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Ju jeni gjithmonë me fat kur jeni në telashe, pasi dikush gjithmonë vjen në ndihmë.

Zbulimi i ndjenjave tuaja të vërteta do të ishte një provë që shumë presin, për të provuar interesin ose ndjeshmërinë tuaj.

Dekada e dytë ndryshon me të vërtetë ingranazhet, mund të vazhdojë në çdo drejtim, në shoqëri dhe në punë.

Ndodh shpesh që në fillim e nënvlerësoni veten, dhe më pas filloni me një shpërthim dhe përfundoni më herët sesa pritej.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Periudhë shumë e qetë në fushën sentimentale.

Në dashuri do të dini si të pushtoni prenë e duhur duke rritur sharmin tuaj.

Provoni diçka të re që prish (si të thuash) rutinën tënde; për shembull, merrni një rrugë tjetër për të punuar.

Eshtë gjithmonë një gjë e mirë të përpiqesh të përmirësosh veten, veçanërisht duke marrë për shembull dikë që ka një efekt pozitiv tek ju.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Mundohuni të akordoheni në ndjenjat më të thella të njerëzve që doni, në mënyrë që të merrni ndonjë vendim në kornizën e duhur emocionale.

Në këtë ditë do të ketë një shans që dikush t'ju mërzisë me sjelljen e tij.

Kohët e fundit lehtësia juaj e zakonshme në biznes mund të duket e pavend në sytë e dikujt që ka rëndësi dhe kjo mund të çojë në ndonjë keqkuptim.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Në këtë ditë do të përjetoni një ndjenjë që jo gjithmonë ju kap, ky është eksitimi për të takuar njerëz të rinj me të cilët do të shkoni mirë menjëherë.

Disa përgjegjësi të tjera mund t'ju bëjnë mirë, si dhe të jenë në gjendje t'ju sjellin përfitime të mëdha, si për ju ashtu edhe për familjen tuaj.

Prania juaj dhe dashuria juaj do të jenë të mjaftueshme për të rikthyer pak qetësi.

Momente qetësie në dashuri.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Mund të ketë një hendek të pashpjegueshëm në financat tuaja, duke pasur parasysh zgjuarsinë tuaj të zakonshme në trajtimin e biznesit. Mundohuni të mos shqetësoheni shumë dhe të mësoni disa lajme të tjera që mund t'ju japin një vizion të qartë të situatës.

Sot do të duhet të mbani veten me shpenzime sepse paralajmërohen kohëra në të cilat do të duhet të mendoni shumë për kursimin dhe duhet të filloni tani, përndryshe do të keni vështirësi të mbani të gjitha angazhimet e bëra kohët e fundit.

Gjithmonë mbani një qëndrim të disponueshëm dhe të ekuilibruar në dashuri, për të shmangur grindjet dhe mosmarrëveshjet.

Bëni mirësinë të pranoni që jeni xheloz dhe se ju dhemb kur shihni një mikun tuaj të interesohet për dikë që nuk e respektoni.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Lodhja e akumuluar në kohët e fundit ende ndihet, por ju filloni të gjeni stimujt e duhur falë disa situatave interesante.

Lajme të shkëlqyera në dashuri për ata që kanë lindur në dekadën e tretë: trajtojini vetes një kujdes shtesë për bukurinë dhe zgjidhni çdo problem të vogël shëndetësor.

Në vend që të humbni ditën e sotme pas blerjeve të padobishme dhe të pafrytshme, optimizoni ditën tuaj, duke u përpjekur të merrni ide të reja për punën tuaj ose për të ardhmen tuaj të afërt.

Nëse sapo po filloni një punë, do të gjeni një moment të papritur.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Nëse kohët e fundit keni braktisur ambiciet tuaja më të guximshme, sot do të jetë koha t'i merrni ato përsëri në konsideratë dhe të planifikoni një strukturë të re për karrierën tuaj.

Sot do të kapeni nga një krijimtari e madhe, kështu që do të ishte dita e duhur për të bërë disa ndryshime në shtëpinë tuaj.

Riparim i qartë në fushën sentimentale.

Mos kini frikë të shfaqni saktësisht atë që jeni, nëse të tjerët nuk ju kanë vërejtur akoma, ata së shpejti do ta bëjnë atë pa pasur nevojë të forcohen gjërat.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Dikush do të vijë tek ju sot me qëllimin për t'ju bërë një surprizë të këndshme, ata me siguri nuk presin reagimin tuaj të inatosur.

Mos harroni se moda nuk është gjithçka në jetë, nëse nuk jeni stiliste, dhe për këtë arsye nuk mund të mendoni gjithmonë vetëm për këtë aspekt të jetës.

Tensione në dashuri.

Ndoshta përreth jush ka njerëz të hutuar, me ndjenja të përziera, të cilët nuk ju bëjnë të kuptoni se çfarë duan dhe kjo sot mund të krijojë disa probleme të vogla humbjeje edhe për ju.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Gjuha e trupit është e rëndësishme për ju, por nëse e detyroni shumë një buzëqeshje ose gjest, njerëzit e tjerë mund t'ju keqkuptojnë.

Mundohuni të jeni më pak të trazuar në anën e komunikimit, përndryshe njerëzit do të tremben.

Edhe nëse duket se gjërat nuk po shkojnë mirë sot, përpiquni të mos harroni kurrë të buzëqeshni.

Idetë tuaja kohët e fundit janë mëkat i parëndësishem dhe nëse bëni një punë krijuese, mund të jetë një problem i madh, të cilin duhet ta korrigjoni menjëherë.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Në dashuri, jini më te vendosur, edhe nëse nuk dini se çfarë doni të bëni: gjërat do të sqarohen gjatë ditës.

Mos kini frikë të filloni një bisedë për gjëra pak më serioze me partnerin tuaj.

Nëse sapo keni gjetur një punë të mirë dhe sot është ditë pagese, mbase duhet të shpërbleni të gjithë njerëzit që kanë qenë afër jush dhe që ju kanë ndihmuar në udhëtimin tuaj.Puna në këtë ditë mund t’i bëjë gjërat më të lehta për ju, pasi nuk do të keni shumë për të bërë dhe në fund të ditës mund të pushoni dhe të shijoni shtëpinë tuaj ose partnerin tuaj në paqe.

43 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page