top of page

Horoskopi 30 nentor 2020


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Nëse i lini ndjenjat pozitive të drejtojnë ditën tuaj, do të bëni përmirësime të dukshme në marrëdhëniet tuaja.

Ju nuk duhet të keni frikë të mërzitni dikë nëse merrni më shumë kohë për të bërë gjëra që ju pëlqejnë, të tilla si duke shijuar shoqërinë e miqve ose partnerit tuaj.

Gjithçka në lidhje me punën mund të zgjidhet në mënyrën më të civilizuar të mundshme, thjesht diskutoni me tone të qeta.

Nëse keni frikë të merrni një rol shumë të rëndësishëm brenda mjedisit tuaj të punës ose me miqtë tuaj, së pari përpiquni të merrni parasysh të gjitha përfitimet që mund të merrni.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Ka disa diskutime që duhet të shtyhen, pasi ato kanë nevojë për qetësi dhe mbi të gjitha reflektim, para se të adresohen.

Harrojeni për çështjet e pazgjidhura të dashurisë, nuk ia vlen të shkoni përsëri pas një ëndrre.

Nëse nuk ndiheni shumë të ditur për punën tuaj ose temën që do të diskutohet në shkollë sot, bëni dikë që t'ju mbështesë dhe t'ju tregojë rrugën përpara.

Edhe nëse nuk doni askënd pranë jush në këtë ditë, veçanërisht në sferën profesionale, përpiquni të jeni bujar dhe të dobishëm me ata që nuk mund ta njohin gjendjen tuaj shpirtërore.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


E rëndësishme është që ju e dini që vleni më shumë sesa të tjerët mund ta imagjinojnë.

Vlerësimi juaj i aprovimit në dashuri mund të jetë paksa i ulët, por nuk keni pse të shqetësoheni për këtë.

Të hash gjatë punës ose të ngasësh makinën ndërsa flet në celularin tuaj janë sigurisht veprime të dëmshme.

Sot, do të hasni probleme të vogla komunikimi, për shkak të mungesës së njohurive të njerëzve përreth jush.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Lajmet intriguese në fushën sentimentale mund t'u ndodhin atyre që kanë lindur në dekadën e dytë.

Shans i mirë për të bërë takime interesante për beqarët, gjithmonë duke kujtuar se dashuria nuk arrin në shtëpi, por ju duhet të dilni dhe ta kërkoni atë.

Duhet ta kryeni projektin tuaj me vendosmëri, edhe sepse nuk keni kohë të ktheheni.

Në këtë ditë do të jeni në gjendje të vlerësoni konkretësinë tuaj, e cila do t'ju lejojë të zgjidhni shumë nga detyrimet e prapambetura në punë, por jo vetëm.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Fusha sentimentale do të jetë e ndritshme dhe do të përjetoni orë intensive dhe shpërblyese.

Do ta filloni shumë mirë këtë javë, nën siglën e dashurisë.

Sot do të duhet të punoni shumë por gjithashtu do të arrini shumë.

Puna dhe jeta private në këtë ditë mund të lidhen në mënyrë të pakthyeshme me njëra-tjetrën.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Kjo nuk është dita e mirë për të thënë mjaft në dashuri; histori të reja, ato që kanë lindur tani mund të jenë të vështira ose me njerëz larg.

Lëreni një shoqe tuajin të bëjë gabimet e saj, ashtu si bëtë në të njëjtat rrethana.

Sidomos nëse punoni me njerëz të tjerë ose keni nevojë për njerëz të tjerë, do të jetë më mirë nëse jeni të hapur për më shumë mundësi, të ndryshoni shpesh mendimin tuaj dhe të bëni kompromise të vogla.

Në fushën e punës, ju gjithashtu duhet të jeni të papërballueshëm me kolegët tuaj.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Kohët e fundit jeni paksa i irrituar, mbase nga dikush ose diçka, ose, siç ndodh shpesh, edhe pa ndonjë arsye.

Miqtë ose kolegët mund të ekzagjerojnë pak për të treguar disa nga gabimet tuaja dhe mund të mos e vërejnë domethënien e disa deklaratave.

Vetëm duke eksperimentuar në marrëdhëniet tuaja personale, mund të keni probleme serioze. Mundohuni të mos luani me ndjenjat, as me tuajat, as me ato të të tjerëve.

Kini durim të prisni që njerëzit përreth jush të vërejnë se ju duhet të relaksoheni dhe të mos mendoni për asgjë për një kohë.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Jeta e përditshme është e mirë, gjërat sentimentale edhe më të mira.

Sfera e dashurisë do jetë plotësisht e kënaqshme.

Ata që punojnë, e bëjnë me gëzim dhe fitojnë.

Këtë ditë do të keni shumë energji për të përballuar punët më të vështira, jo vetëm fizikisht, por edhe mendërisht.


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Mos kini frikë të hapeni me njerëz që ju besojnë.

Ndoshta partneri juaj ka kujtuar përvjetorin tuaj dhe ka përgatitur diçka me të vërtetë të veçantë, e cila do t'ju lërë pa fjalë, ose fëmija juaj që zakonisht nuk ngre gishtin në shtëpi, do të shqetësohet për pastrimin e tavolinës ose hekurosjen e këmishës së tij vetë.

Idetë tuaja janë efektive dhe të vlefshme, prandaj mos hezitoni t'i ekspozoni ato para publikut.

Efikasiteti në punën tuaj do të varet nga ju dhe vetëm kohezioni midis të gjithë mund ta sigurojë atë.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Do të ishte më mirë për ju ti beni dhurate vetes një festë, larg angazhimeve në punë ose familjare.

Ndoshta një punë e gabuar ose një përgjigje e pakëndshme nga ndonjë koleg ju ka shqetësuar më shumë se zakonisht por, nuk është e drejtë të fajësoni ata që nuk kane faj.

Ndoshta do të jetë koha të fillojmë të flasim qartë dhe të mbulojmë arsyet e ndonjë inati që mund të ketë tronditur njërin prej jush.

Bëni një përpjekje, ju duhet të hapni dyert e zemrës tuaj për të ndjerë flladin e ftohtë të dashurisë.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Disa re të dashuruara do të kapërcejnë qiellin e atyre që kanë lindur në dekadën e dytë.

Lërini të tjerët të bejne gabimet e tyre dhe le të jetojnë jetën e tyre.

Sidomos nëse jeni në një rol drejtues, nuk keni pse të lëkundeni nga ajo që shumë do t'ju thonë të ndryshoni mendim.

Mundohuni të mos shkoni shumë thellë në bisedat tuaja në këtë ditë, pasi mund të merrni disa surpriza të keqija.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Mundohuni të mos e tërhiqni shumë litarin me ata që janë të durueshëm me ju.

Zhgënjimi mund të na rrëzojë vetëm nëse nuk kemi një themel të fortë nga i cili mund të ngrihemi përsëri. Prandaj mos u pikëllo shumë.

Sot, ju doni të ndihmoni sa më shumë njerëz që të jetë e mundur, por nuk keni mjetet për të bërë një punë të mirë.

Mos u shpërqendroni dhe sakrifikoni në punë.

81 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

コメント


Post: Blog2_Post
bottom of page