top of page

Horoskopi 3 shkurt 2021


Dashi

(21 mars- 20 prill)


Shtyni takimet dhe shpenzimet që nuk kanë rëndësi në këtë kohë, për të favorizuar ata që meritojnë të merren parasysh.

Në dashuri, mos harroni se asgjë nuk duhet të jetë aq e komplikuar, prandaj mendoni me kujdes për vlerën që i jepni ndjenjave të caktuara.

Pak konkretitet dhe mendje e shëndoshë do të sugjerojë sjelljen më të mirë për të ringjallur një marrëdhënie sentimentale që është pjesërisht në krizë.


Demi

(21 prill- 21 maj)


Para se të merrni vendime në këtë ditë, së pari përpiquni të merrni parasysh pasojat që do të kishin mbi njerëzit përreth jush.

Një gamë e gjerë tundimesh (ushqimi dhe gjëra të tjera) po vijnë për ju sot.

Ndonjëherë bëni projekte tepër surreale, ku nuk e konsideroni veten dhe kufijtë tuaj.

Kohë të vështira janë përpara në punë, kështu që çdo lloj ndihme është e mirëpritur.


Binjaket

(22 maj - 21 qershor)


Sot në dashuri nuk do të ketë pengesa dhe do të jetoni një periudhë të qetë dhe të kënaqshme.

Në këtë periudhë jeni plot energji dhe mund ta shprehni në gjithçka që po bëni në këtë periudhë, duke filluar me punën, por pa harruar jetën tuaj private.

Një partneritet i ri nuk po funksionon siç shpresonit dhe mund t'ju kërkohet të merrni një rol të ri që mund të ndihmojë biznesin tuaj, të jetë një fener për këtë person edhe nëse nuk dëshironi.


Gaforrja

(22 qershor- 22 korrik)


Mos merrni vendime drastike dhe radikale, veçanërisht nëse jeni në dekadën e tretë.

Vetëm për shkak se paratë janë një temë që ju irriton, nuk do të thotë që ju nuk duhet të flisni për to.

Pavarësisht fjalëve të këndshme, mos u merrni shumë nga ndjenjat, lini vend për racionalitet, siç bëni zakonisht, kjo nuk është dita e duhur për të filluar të jeni më të ndjeshëm.

Ndoshta në këtë ditë do të përjetoni ndjenja të përziera, të cilat nuk do t'ju bëjnë të kaloni orë të lumtura pranë njerëzve që doni më shumë.


Luani

(23 korrik- 23 gusht)


Disa keqkuptime në fushën sentimentale.

Dikush po përpiqet të lidhet me ju në një nivel më të thellë, por ju mund ta keni mbyllur atë derë shumë shpejt dhe tani është më e vështirë ta rihapni atë.

Me siguri do të preferonit të argëtoheshit me miqtë tuaj apo edhe vetëm, por ka detyra që ju presin për një kohë dhe nuk keni kohë t'i shtyni ato.


Virgjeresha

(24 gusht- 23 shtator)


Tani eshtë koha për të bërë atë shpenzimin e egzagjeruar që keni ëndërruar për një kohë të gjatë, natyrisht pa shkatërruar veten.

Nëse keni filluar një rrugë të re pune, sepse keni ndryshuar grup, ide apo tjetër, tani jeni më të bindur për zgjedhjet tuaja.

Ndjenjat tuaja për personin që doni ose ju pëlqen janë të sinqerta, prandaj mos lejoni askënd të dyshojë në to, madje as personin në fjalë.

Idetë dhe hijeshia e ndritshme do të jenë kartat tuaja fituese.


Peshorja

(24 shtator - 21 tetor)


Ju jeni të mirëpritur nga shoqëria, prandaj mos u shqetësoni për të bërë një përshtypje të mirë.

Sot është koha t'i jepni personit që doni pak më shumë mirëkuptim.

Ju jeni duke bërë një punë të mirë, pse ta fshehni?

Punoni për të bërë një biznes të papërfunduar, diçka që zakonisht do t'ju merrte shumë kohë, sot ju mund ta bëni atë sa hap e mbyll sytë, vetëm për predispozicionin tuaj mendor dhe fizik.


Akrepi

(24 tetor- 22 nentor)


Doni apo jo, sot do të duhet të ndani miqtë dhe të dashurit tuaj me të tjerët.

Kjo ditë nuk do të jetë përparësia juaj, veçanërisht nëse jeni këngëtarë ose kohët e fundit jeni bërë pak pertace dhe nuk keni ndërmend të angazhoheni përsëri.

Nëse nuk doni që dikush t'ju shkelë dhe të zërë vendin tuaj në zemrat e eprorëve tuaj, më mirë të punoni shumë për të treguar atë që vërtet vleni.

Merreni më pak seriozisht dhe përpiquni të vazhdoni me studimin ose punën tuaj, pa menduar për të tjerët


Shigjetari

(23 nentor- 21 dhjetor)


Ju do të jeni të papërmbajtshëm në dashuri falë një koktejli të lumtur grimcash dhe joshëse.

Momente qetësie në dashuri.

Edhe sipërfaqësisht do të keni ndjenjën se gjithçka po shkon mirë dhe kjo do t'ju shtyjë edhe më shumë të vazhdoni.

Sot përpiquni të merrni shtigje të reja për të zbuluar se çfarë është me të vërtetë e përshtatshme për ju, përndryshe nuk do ta dini kurrë.


Bricjapi

(22 dhjetor- 20 janar)


Mos u drejtohuni darkave tuaja sikur të ishit i vetmi me probleme.

Ju keni pasur mjaft përfitime financiare në këtë periudhë të fundit, tani është më mirë të lini diçka mënjanë nëse doni të mbroheni për të ardhmen dhe të mos duhet të përdorni kredi ose fatura kur përballeni me shumë shpenzime.

Nëse jeni në mes të një historie të re dashurie, përpiquni të mos hidheni kokë e këmbë në situata që mund t'ju bëjnë qesharakë në sytë e të dashurit tuaj dhe që mund të ndryshojë diçka në to.


Ujori

(21 janar- 18 shkurt)


Ju me siguri e dini se çfarë mund të jetë më e mira për ju dhe njerëzit përreth jush.

Periudhë e shkëlqyer në dashuri: sharmi juaj do të jetë i pakonkurueshëm.

Nëse ka pasur një ndalim nga pikëpamja e punës, sot do të jetë një ditë e rifillimit, e rimëkëmbjes së madhe.

Sidomos nëse kjo është përvoja juaj e parë e punës ose një përvojë e re për ju, duke e ditur që jeni në lartësi ju bën më të lirshëm dhe më të kontrolluar nga vetja.


Peshqit

(19 shkurt- 20 mars)


Ju mund ta ushtroni sharmin tuaj praktikisht në çdo rast.

Nëse jeni i zemëruar me vjehrrën, kafshoni gjuhën tuaj dhe numëroni deri në 10. Një buzëqeshje dhe një heshtje e folur mund të jenë më efektive sesa një përgjigje e keqe.

Nëse keni frikë të merrni një rol shumë të rëndësishëm brenda mjedisit tuaj të punës ose me miqtë tuaj, së pari përpiquni të merrni parasysh të gjitha përfitimet që mund të merrni prej tij.

Ju do të jeni në gjendje të dispononi me një sasi të konsiderueshme të punës, edhe nëse do të ketë ngjarje të papritura.

52 visualizzazioni0 commenti

Post recenti

Mostra tutti

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page